Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonės įsigijimas pasinaudojant Europos sąjungos struktūrinių paramos fondų lėšomis

Lietuvos kariuomenė įgyvendina projektą „Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonės įsigijimas“, skirtą 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.1-APVA-V-011 priemonės „Vandens išteklių valdymas ir apsauga“ numatytai remiamai veiklai įgyvendinti. Projektu realizuojama Lietuvos karinėje doktrinoje bei LR Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme nustatytas vienas iš Lietuvos kariuomenės uždavinių – įstatymų nustatytais atvejais ir sąlygomis organizuoti, koordinuoti teršimo incidentų likvidavimo bei žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus, jiems vadovauti ir vykdyti, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, kuris organizuoja, koordinuoja nelaimės ištiktų žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijas, taršos incidentų likvidavimo darbus ir jiems vadovauja, 2019 metais užfiksavo 68 įvykius – buvo išgelbėti 28 asmenys, gauti 8 pranešimai apie teršimo incidentus, koordinuota 14 paieškos ir gelbėjimo operacijų.

 

Projekto įgyvendinimo metu bus įsigyjama Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonė (daugiafunkcis laivas) su visa teršalų incidentų likvidavimui, paieškai ir gelbėjimui, avariniam vilkimui ir buksyravimui, paramos narams teikimui ir avariniam gaisrų gesinimui reikalinga įranga. Esminė problema kurią sprendžia Projektas - priemonių nepakankamumas užtikrinti sklandų teršimo incidentų Baltijos jūroje likvidavimo sistemos veikimą, žmonių, gamtos ar turto gelbėjimo operacijų įgyvendinimą. Nauja taršos incidentų likvidavimo priemonė, aprūpinta moderniomis navigacijos ir stebėjimo sistemomis bei modernia ryšio įranga nėra skirta pakeisti vieną ar kelis kitų LR institucijų eksploatuojamus laivus, tad savo funkcionalumu papildys ir sustiprins LR galimybes reaguoti į teršimo bei kitus incidentus Baltijos jūroje ir didesne apimtimi prisidės prie LR įsipareigojimų (laikantis tarptautinių konvencijų, dvišalių, daugiašalių savitarpio pagalbos planų nuostatų, kuriose nustatyta šalių, vyriausybių atsakomybė ir pareigos, reaguojant į incidentus jūroje) užtikrinimo.

 

Projekto naudą taip pat pajus Projekto įgyvendinimo metu patobulintos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo sistemos vartotojai – Baltijos jūroje plaukiojančių laivų ir keltų įgulos, keleiviai bei Baltijos jūros pakrantės gyventojai, nes bus laiku ir tinkamai užtikrintas teršalų incidentų likvidavimo bei paieškos ir gelbėjimo paslaugų Baltijos jūroje prieinamumas ir kokybė.

 

„Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonės – daugiafunkcio laivo“ įsigijimo procedūras vykdo Gynybos resursų agentūra (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos. Preliminari projekto vertė 39 000 000 eurų. Sutartį su pirkimą laimėjusia laivų statybos kompanija planuojama pasirašyti 2020 m. lapkritį, o projektą užbaigti numatoma 2022 metais. Laivas bus pristatytas su visa jo funkcijoms vykdyti reikalinga įranga, visapusiškai sukomplektuotas ir paruoštas operacijoms vykdyti.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis, pagal projekto finansavimo sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

 

 

Informacija atnaujinta 2020.09.04
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media