Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

2010 m. naujienos

Birutiečių advento vakaras žvakių šviesoje

 

 Gruodžio 20 d. artėjant Kristaus gimimo iškilmėms Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų sąjungos moterys susirinko į tradicinį metų renginį, į kurį pakvietė krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę, kariuomenės vadą gen. mjr. Arvydą Pocių ir dominikonų brolį kunigą Paulių.

 

Vakaro šeimininkė – Birutės karininkų šeimų sąjungos pirmininkė Namida Pocienė – trumpai priminė Advento reikšmę, pakvietė visus pasidalinti laukimo džiaugsmu ir ramybe. Jau antrus metus birutiečių vakaronę aplanko dominikonų brolis kunigas Paulius, o jo pamokslai moterims tapę svarbiausiu dvasiniu vakaro akcentu – šį kartą jis kalbėjo apie baimę ir jos apraiškas kiekvieno gyvenime.

 

Kas tai yra baimė – kiek ji svarbi kiekvienam žmogui? Ką praranda žmogus, bijodamas netekti gyvybės, sveikatos, turto, darbo? Savo pamoksle brolis Paulius remiasi Aristotelio teorija: baimę filosofas apibūdina kaip gresiančio pavojaus laukimą. Drąsa yra dorybės vidurys tarp to, kas karo situacijose sukelia beprotišką pasitikėjimą, ir to, kas sukelia baimę. Drąsus veikia ir ištveria iki galo todėl, kad neatlikti tam tikro veiksmo būtų gėdinga. Drąsus žmogus, pasak Aristotelio yra tas, kuris nebijo mirties. Aiškiausia ir labiausiai suprantama yra kario drąsa. Taigi, ar verta gyventi baimėje – šis brolio Pauliaus kalboje nuskambėjęs leitmotyvas tapo pagrindine vakaro tema.

 

Savo vaikystės ir gyvenimo baimėmis nuoširdžiai pasidalijo krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė, prisiminusi sausio 13-osios ir rugpjūčio pučo įvykius. Apie anų dienų įtampą pasakojo ir gen. mjr. A. Pocius: jis neslėpė tuometinių savo prieštaringų jausmų ir susirūpinimo dėl šeimos.

 

„Tačiau ar verta pasiduoti baimei ir taip prarasti gyvenimo skonį? Juk iš tiesų susidūrus su šiuo jausmu supranti, kad neverta buvo nerimauti,“ –teigė brolis Paulius.

 

Jam pritarė savo gyvenimo patirtimi pasidalijusios moterys: sesės Nijolės Sadūnaitės bėdoje ir varge neapleido tikėjimas Dievu, Danutės Urbėtienės, pirmosios Vilniuje įkurtos birutiečių draugijos pirmininkės, – meilė ir pagarba Anapilin išėjusiam tėvui. Apie savo vaikystės baimes dalijosi ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

 

Susimąstyti apie praėjusius laikus kvietė iškilmingos Maironio eilės, kūrinių, skirtų Kalėdoms, atsirado ne vienos birutietės kūrybos kraitelėje. Šiluma dvelkiantis vakaras tęsėsi prie birutiečių paruoštų vaišių stalo – čia vieni kitiems linkėjo ramybės ir pilnatvės ateinančiais metais.

 

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio.

KARIO vyr. korespondentė Lijana Cibulskienė

 

 

 

Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko II-asis  respublikinis kanklių ansamblių ir tradicinės liaudies dainos muzikos festivalis ,,Kanklių godos"

 

Kauno birutiečių skyriaus  pirmininkės pav. A.Reklaitytė uždega advento žvakes.

 

Š.m. gruodžio 10 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko II-asis  respublikinis kanklių ansamblių ir tradicinės liaudies dainos muzikos festivalis ,,Kanklių godos", kurio globėjomis tapo Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos Kauno skyriaus birutietės. Renginį vedė Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Ratilėlis" vadovė Alvyda Česienė.

Adventinio renginio pradžioje Advento žvakes uždegė Kauno birutiečių skyriaus  pirmininkės pavaduotoja A.Reklaitytė. Festivalio metu koncertavo apie 20 įvairaus amžiaus vaikų folkloro ansamblių iš Kauno, Alytaus, Prienų mokyklų. Sakralinę advento nuotaiką vaikai kūrė pasakodami apie advento tradicijas, dainuodami apeigines dainas, pritariant kanklėms, šokdami apeiginius ratelius.

 

Renginio pabaigoje Kauno birutiečių vardu  birutietė Ž.Bernotienė tarė padėkos žodį festivalio organizatoriams ir dalyvavusiems kolektyvams bei jų vadovams bei įteikė saldžių dovanėlių.

 

   
Pirmoje eilėje Kauno birutietės Alytaus prad.m-los folkl.ans."Sakalelis" atlieka istorinę-karinę advento dainą

 

 

Vaikai kurs dekoracijas Kalėdinei eglutei 

 

Tęsiant renginių-susitikimų ciklą rengiantis sutikti Šv.Kalėdas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus miesto draugija kviečia vaikus ir jų mamytes Šv.Ignoto bažnyčioje sekmadieniais, po mišių, prisidėti gaminant dekoracijas, papuošimus Kalėdinei eglutei. Tautodailininkės Laimutės Fedosejevos (Benešiūnaitės) padedami šiais metais vaikučiai kalėdinius papuošimus ruošia iš karpinių ir jais prieš Šv.Kalėdas patys padabins bažnyčios eglutę.

Norinčius prisijungti prašome atsinešti žirklutes ir balto A4 formato popieriaus.

 

 

Kviečiame nerti vašeliu aplikacijų

 

Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, 18 val. Birutiečių seklyčioje Vilniaus karininkų ramovėje įvyko susitikimas su Lietuvoje reziduojančių karo atašė žmonomis. Susitikimo metu viešnioms buvo trumpai pristatyta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus miesto draugija, papasakota apie jos veiklą ir artimiausius planus. Po trumpo pristatymo karo atašė antrosios pusės pademonstravo didelio susidomėjimo sulaukusius rankdarbius, papasakojo ir parodė, kaip juos pasigaminti. Pirmo užsiėmimo metu kartu su Rusijos Federacijos karo atašė žmona Natalia Sazonova mokėmės nerti vašeliu aplikacijas, tai pat išgirdome, kaip pasigaminti puošnų šalį. Po susitikimo visos gavome ,,namų darbus'', ir kitą ketvirtadienį toliau pratęsime aplikacijų gamybą. Jei planuojate prisijungti, norinčių laukiame lapkričio 25 dieną, su savimi turėti 1.0 dydžio vąšelį ir "iriso" siūlų.


Kviečiame dalyvauti draugijos nares ir kitas moteris, kurias sudomino ši informacija.

 

 

Kalėdinių renginių-susitikimų ciklas 

 

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus miesto draugija pradeda renginių-susitikimų ciklą rengiantis sutikti Šv.Kalėdas. Jų metu mokysimės ir dalinsimės idėjomis bei patarimais, kaip pačioms pasigaminti dovanėlių, atvirukų, malonių smulkmenų.


Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, 18 val. birutiečių seklyčioje Vilniaus karininkų ramovėje, rengiamas susitikimas su Lietuvoje reziduojančių karo atašė žmonomis, kurios maloniai sutiko papasakoti ir parodyti, kaip pasigaminti įvairių rankdarbių. Jei planuojate pasimokyti juos gaminti, reikėtų su savimi turėti 1.0 dydžio vąšelį ir "iriso"  siūlų.


Kviečiame dalyvauti draugijos nares ir kitas moteris, kurias sudomino ši informacija.

 

 

Kauno birutietės kartu su KOP vyriausiuoju viešųjų ryšių specialistu

kpt. G.Deksniu lankė karių kapus 

 

2010 m. spalio 29 d., artėjant Vėlinėms, Kauno birutietės kartu su Karinių oro pajėgų vyriausiuoju viešųjų ryšių specialistu kpt. G. Deksniu tradiciškai lankė karių kapus. Žuvusių  karo lakūnų memoriale Dariaus ir Girėno aerodrome ir Seniavos kapinėse kartu lankėsi ir KOP vyresnysis kapelionas dr. mjr. V. Veilentas.

Aplankyti Aukštųjų Šančių karių kapai, Panemunės, Romainių, Eigulių kapinėse palaidotų karių savanorių ir mirusių karių kapai. Birutietės padėjo gėlių, uždegė žvakes.

Karmėlavos kapinėse pagerbti pirmosios atkurtos draugijos  pirmininkės G.Narvydienės ir Garbės pirmininkės E. Adomavičienės kapai.

Kauno birutietės džiaugėsi gražiai sutvarkytais, atnaujintais Aukštųjų Šančių karių kapų kryželiais, tačiau Panemunės kapinėse mirusiųjų Nepriklausomybės kovų karių kapų kryželiai pamiršti.

 

Nuotraukų autorė-Asta Reklaitytė

 

Seniavos kapinėse, karo lakūnų kapai. dr.mjr.V.Veilentas, birutietės R.Deksnienė.L.Janušauskiene, kpt.G.Deksnys.

 Prie R. Stankevičiaus kapo Aukstųjų Šančių karių kapinėse.

 

 

Birutietės  L.Janušauskiene ir  A. Reklaitytė

 

 

 


Birutiečių draugija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo karo muziejumi

 

2010 m. spalio 27 d. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos pirmininkė Namida Pocienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriumi plk. ltn. Gintautu Surgailiu.

Sutartyje birutietės  įsipareigojo rinkti ir  perduoti į muziejaus fondus draugijos istorinę medžiagą, svarbiausius dokumentus ir eksponatus, aktyviai dalyvauti muziejaus organizuojamuose renginiuose ir mokslinėse konferencijose, prisidėti prie jaunimo patriotinio auklėjimo ir tautinės savimonės ugdymo. O muziejus įsipareigojo rinkti, saugoti ir propaguoti ekspozicijose ir teminėse parodose LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos istorinę medžiagą, teikti dalykinę, metodinę ir mokslinę istorinę paramą leidžiant draugijos leidinius, skaityti pranešimus karybos istorijos klausimais draugijos renginiuose, leisti draugijos nariams nemokamai lankyti muziejaus ekspozicijas ir parodas.

Po sutarties pasirašymo Karo muziejaus direktorius surengė įdomią ekskursiją, kurios metu pasakojo apie Lietuvos kariuomenės ir jos svarbiausių mūšių istoriją bei apie Lietuvos karinius ir politinius įvykius.

 

 

2010 m. spalio 27 d. pasirašyta sutartis tarp LDK Birtutės karininkų šeimų moterų draugijos ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus Nuotraukoje unikalus eksponatas - XVIII a. pabaigos stalas, prie kurio 1812 m. dirbo Rusijos imperatorius Aleksandras I, o vėliau - Prancūzijos imperatorius Napoleonas I, kai jis buvo apsistojęs Vilniuje 

 

 

 

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, siekdama kuo plačiau ir išsamiau informuoti apie savo veiklą sąjungos nares bei rėmėjus, nuo šiol su visais sveikinasi naujai sukurtoje reklamjuostėje.

Čia galėsite rasti naujausios informacijos apie planuojamus renginius, aktualios fotomedžiagos, sąjungos istorijos metraštį, bus skelbiama apie Vilniaus, Kauno draugijų, besikuriančios Klaipėdos draugijos nuveiktus darbus ir kt. aktuali informacija.

 

Birutietės dalyvavo mišiose Šv.Ignoto bažnyčioje ir susitiko su LK ordinaru vyskupu Gintaru Grušu

 

Š.m. spalio 24 d. (sekmadienį) 10.30 val. Šv.Ignoto bažnyčioje buvo aukojamos Šv.mišios už Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos (toliau Birutietės) buvusias nares. Mišias laikė kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas.

 

Po Šv.mišių įvyko moterų choro „Liepos" koncertas.

 

Po koncerto Šv.Ignoto bažnyčios koplytėlėje Birutietės susitiko su vyskupu Gintaru Grušu, LK Ordinariato kancleriu, l.e. vyr. kapeliono pareigas Rimu Venckumi ir LKA kapeliono vyr. kapelionu Remigijumi Butkevičiumi, padėkojo už priėmimą bažnyčios koplytėlėje, supažindino su savo sąjunga, jos veikla ir planais. Susitikimas praėjo šiltoje aplinkoje, susitikimo metu buvo apsikeista informacija apie renginius įgulos bažnyčioje bei nuomonėmis dėl galimo tolimesnio įgulos bažnyčios ir Birutiečių bendradarbiavimo.

 

Šio Birutiečių susitikimo metu taip pat buvo pasidžiaugta spalio 22 d. (penktadienį) pirmą kartą atidarytu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos internetiniu puslapiu, kuris prisidės prie Birutiečių veiklos įprasminimo, informavimo apie sąjungos siekius, veiklą ir planus.


_________________________________________________________________________________________________

 

Š.m. spalio 24 d. (sekmadienį) 10.30 val. Šv.Ignoto bažnyčioje bus aukojamos Šv.mišios už Lietuvos Didžiosios Kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungą, jos esamas ir buvusias nares.


Po Šv.mišių - moterų choro „Liepos" koncertas.

Kviečiame dalyvauti.

 

_________________________________________________________________________________________________

 

Š.m. spalio 21 dieną Vilniaus įgulos karininkų Ramovės patalpose, Birutiečių seklyčioje Vilniaus skyriaus Birutietės ir kitos jų veikla besidominčios karininkų žmonos buvo susirinkusios pasiklausyti neformalios paskaitos ir dalyvauti pokalbyje apie protokolo pagrindus. Lektorė, KAM Protokolo skyriaus vedėja Salvina Taukinaitienė, pasidalijo teorinėmis žiniomis ir praktiniais patarimais, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, pateikė praktinių pavyzdžių, atsakė į dalyvių rūpimus klausimus.

Kadangi klausimų kilo išties nemažai, o laiko po darbo dienos turėjome nedaug, p.S.Taukinaitienė sutiko pratęsti pokalbį protokolo tema kito susitikimo metu.

 

Informacija atnaujinta 2010.12.23
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media