Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Birutietės stovykloje „Mes - Lietuvai“ paliko dar vieną ryškų pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo antspaudą jaunimo širdyse ir atmintyje

2021.07.29
image

Šiais metais liepos 12 – 18 dienomis vykusioje stovykloje „Mes – Lietuvai“, karių šeimų jaunuoliai praturtino savo žinias ir įgūdžius apie pilietinio pasipriešinimo formas, informacines grėsmes, melagienas, dezinformaciją bei atsparumą joms. Stovykla vyko Lietuvos istorijos lopšiu vadinamoje Kernavėje.

 

Stovyklautojai turėjo galimybę susitikti su garbingiausiomis Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis – prof. Vytautu Landsbergiu, signataru Sauliumi Pečeliūnu, kurie pasidalino savo įžvalgomis apie svarbiausius Lietuvos kūrimo etapus. Stovykloje lankėsi ir Jo Ekscelencija Arkivyskupas Gintaras Grušas, kuris pasidalino savo gyvenimo patirtimi, pasirinkta pirmine profesija ir pašaukimu keliauti tikėjimo keliu.

 

Jaunuoliams buvo organizuojamos tiesioginės edukacijos iš Kauno istorinės Prezidentūros ir Signatarų namų. Rezistencijos laikotarpio temai, šiemet minint Juozo Lukšos – Daumanto metus, buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Karių šeimų vaikai iš labai arti susipažino su Juozo Lukšos – Daumanto gyvenimu ir jo nepalaužiamu ryžtu kovoti už Tėvynę mobilioje parodoje, šalia jos - partizanų naudotais ginklais ir kitomis priemonėmis, kurią pristatė Karo istorijos rekonstruktorių klubo „Partizanas“ nariai, vienas jų buvo apsirengęs atkurta Juozo Lukšos - Daumanto apranga. Taip pat klausėsi ir Laisvės kovotojų dainų, kurios jau tapo stovyklos vizitine kortele.

 

Ir šiais metais jaunuolius nustebino netikėtai iš dangaus nuleistas nešulys, kurį perdavė Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Taip pat turėjo galimybę pažinti skirtingas Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšis, pažinties metu prisilietė prie tikrosios ginkluotės. Be to, atliko „pogrindžio“ pilietinio pasipriešinimo organizacijos užduotis – iššifruoti slaptą laišką bei ant savo marškinėlių nusipiešti pilietinio pasipriešinimo dalyvio – rėmėjo ženklą. Ir žinoma - keliavo į karinius žygius, lydėjo saulę Kernavės piliakalnyje, rašė stovyklos dienoraštį, mokėsi disciplinos, kūrė savo grupių vėliavas, klausėsi paskaitos ir žaidė žaidimą apie dezinformaciją, kurią pristatė profesionalai iš “Debunk Eu”.

 

„Būti pramaniūgomis ir visuomet žavėtis sugalvojus kažką naujo“, - tai užgimęs pažadas priminti sau ir kitiems būti jais ir vis kartoti stovykloje dalyvavusio garbingo svečio profesoriaus pasakytus žodžius.

 

Atsisveikindami nuvilnijusia Tautiška giesme, padėkomis ir šiltais apsikabinimais – pažadėjome vieni kitiems sugrįžti ten pat – pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo stovykloje „Mes – Lietuvai“.

 

Stovykla „Mes-Lietuvai“ dalinai finansuota iš Krašto apsaugos ministerijos skirtų lėšų.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media