Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

2011 m. naujienos

Turiningi Kauno birutiečių susitikimai su bičiulėmis
2011.12.29
img

Tikriausiai nesutikome žmogaus, nesižavinčio rankdarbiais, nuolat puošiančiais mūsų namus, oficialias įstaigas, matomais parodose ar tradicinėse mugėse.

 

Lapkričio 21-ąją susipažinti su viena iš rankdarbių kūrybos sričių – skiautiniais LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos Kauno skyriaus nares pakvietė Lietuvos varpininkė, mūsų organizacijos bičiulė „Skiaučių meno“ klubo narė p. Vitalija – 1991 metų sausio 13-osios Lietuvos laisvės gynėjo, žuvusio prie Vilniaus televizijos bokšto, Tito Masiulio Mama.

null
Advento vakaras Kauno įgulos karininkų ramovėje
2011.12.22
img

Gruodžio 15 dieną Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos Kauno skyriaus narės Kauno įgulos karininkų ramovėje tradiciškai surengė Advento vakarą ,,Sakalėli sierasai“, skirtą susipažinti su krikšioniškomis ir baltiškomis šio dvasinės ramybės laikotarpio tradicijomis. Vakare dalyvavo Kauno įgulos vienetų kariai su šeimomis ir eilę metų Kauno birutiečių globojami mažieji svečiai – Kauno vaikų abilitacijos centro, Kauno savivaldybės vaikų globos namų, Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro bendruomenės, Lietuvos kudirkaičių organizacijų nariai su vadovais.

null
„Lietuvos karžygio“ apdovanojimuose Birutiečių simpatijas pelnė kario mama Nijolė Buzienė
2011.12.15
img

Š. m. lapkričio 23 d. Vilniaus karininkų ramovėje Birutietės dalyvavo jau antrus metus organizuojamuose „Lietuvos karžygio“ apdovanojimuose. Šiais metais buvo paskelbtos penkios nominacijos: „Už atleidimą ir meilę“, ,,Už pasiaukojimą remiant ir stiprinant Lietuvos kariuomenę“, ,,Už meilę istorijai ir karo menui“, ,,Už nesavanaudiškumą ir drąsą autoįvykio metu“, ,,Už pavyzdingą poelgį gelbstint gyvybę“. Didžiausias Birutiečių simpatijas pelnė ,,Lietuvos karžygio“ statulėlės laureatė Nijolė Buzienė, kuriai buvo įteiktas specialus LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos suvenyras - gintarinė sagė. Sagę p. Nijolei įteikė LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pirmininkė ponia Namida Pocienė.

null
Įamžintas atminimas paskatins prasmingiems darbams
2011.12.05
img

Lapkričio 25 dieną, lyg baigiamasis akordas minint Lietuvos kariuomenės dieną, nuskambėjo prasmingas Kauno Eigulių seniūnijoje renovuotos ir kultūros bei poilsio reikmėms pritaikytos Čečėnijos aikštės atidarymas. Gausiai į amfiteatrą besirenkantys iškilmių svečiai ir miestelėnai galėjo susipažinti su prie aikštės išdėstyta Kauno įgulos karinių dalinių, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika, amunicija ir ginkluote, įrengtu simboliniu Lietuvos partizanų bunkeriu-vadaviete ir čia „dirbančiais“ uniformuotais partizanais – istoriku Dariumi Juodžiu ir bendraminčiais.

null
Įamžinkime Lietuvos didžiosios kunigaikštienės atminimą
2011.10.28
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio žmona kunigaikštienė Birutė – legendinė lietuvių tautos asmenybė – dorai ir prasmingai tarnavo valstybei ir užaugino Lietuvos valdovus Vytautą Didįjį bei Žygimantą Kęstutaitį. Žinome, kad LDK didysis kunigaikštis Kęstutis ir kunigaikštienė Birutė dar atstovavo senojo baltų tikėjimo pasauliui ir papročiams, o jų sūnus Vytautas jau krikštijo šalį ir buvo naujos krikščioniškosios Lietuvos pradininkas. Šių kunigaikščių valdymo laikotarpis buvo vienas iš svarbiausių Lietuvos valstybei. Vytauto Didžiojo motinos, žymios lietuvės moters atminimas ir po šimtmečių neišblėso iš tautos sąmonės, ir daugelio buvo susietas su Lietuvos kariuomene – Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės vardu tarpukario metais ir dabar veikia Motorizuotasis pėstininkų batalionas Alytuje, ginkluotojo pasipriešinimo laikotarpiu Kaune kovojo Tauro apygardos partizanų Birutės rinktinė, Lietuvos kariuomenės karininkų žmonos ir dukterys  didžiuojasi tapusios LDK Birutės vardu pavadintos draugijos narėmis. Tačiau tik Pakruojo rajono Lauksodžio kaimas papuoštas 1930 metais Lietuvių katalikių moterų draugijos iniciatyva pastatytu betoniniu paminklu, skirtu kunigaikštienei Birutei, Vytauto Didžiojo motinai. „Lietos“ labdaros fondas, Lietuvai pagražinti draugija bei LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, puoselėjančios tautiškumą ir visuomenės dvasingumą žadinančios istorinėmis vertybėmis, pritarus Trakų rajono savivaldybei, ėmėsi iniciatyvos LDK Birutės atminimą įamžinti paminklu Trakų salos pilyje, Lietuvos kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto pastatytoje 14–15 amžiuje.

null
Palangos karininkų ramovėn sugužėjo birutietės
2011.10.07
img

Rugsėjo 9 – 11 d. Palangos karininkų ramovėje įvyko tradicinis Vilniaus birutiečių seminaras, kuris šiemet pirmą kartą tapo birutiečių sąjungos renginiu, nes į Palangą pakviestos birutietės iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos draugijų.

„Verčiame naują puslapį ilgametėje birutiečių istorijoje, tikėdamos, kad Palangos karininkų ramovė kasmet suburs aktyvų ir geranorišką birutiečių branduolį, kur draugėn susirinks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei kituose miestuose besikuriančių draugijų moterys, kur įdomios ir prasmingos veiklos, bendravimo ras ir mūsų senolės, ir jaunosios birutietės,“ – sako LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos ir Vilniaus draugijos pirmininkė Namida Pocienė.

null
Garbingiausia birutietė mini šimtmečio jubiliejų
2011.09.20
img

Liudvikos Juodienės gyvenimas – tarsi didžiulė mūsų tautos autobiografinė knyga, kurioje atsispindi visi amžiaus įvykiai, svarbiausios datos ir išgyventos tragedijos. Šių metų liepos 19 d. šimto metų jubiliejų mininti senolė – šviesi, išsilavinusi, puikios atminties – šiandien pripažįsta sulaukusi šios gražios datos dėl savo nepalenkiamo optimizmo ir sugebėjimo nugalėti sunkumus, iš kurių nuaustas jos gyvenimas.

null
Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės Klaipėdos regiono karininkų šeimų moterų draugijos aukuras liepsnoja meile, tikėjimu ir pasiryžimu tolesnei veiklai
2011.07.04
img

„Dabar mes visos ne tik draugės, bet ir sesės. Ir žinokit, jei vieną dieną atsirastų noras verkti – paskambink mums. Nepažadam tavęs prajuokinti, bet galėtumėm verkti kartu su tavimi. Jei vieną dieną nuspręstum dingti – paskambink mums. Nepažadam tavęs prašyt pasilikti, bet galėtumėm dingti kartu... Jei vieną dieną nebūtų noro kalbėti – paskambink mums. Patylėsim drauge... Bet jei vieną dieną tu paskambintum, o mes neatsilieptumėme – vis tiek ieškok mūsų. Galbūt mums labai reikia tavęs...“

null
Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugija stovyklavietę visuomenei pristatė Kauno Santakoje vykusioje Kariuomenės ir visuomenės šventėje
2011.05.18
img

Gegužės 14 d. Kauno Santakoje vyko Kariuomenės ir visuomenės šventė, kurioje antrą kartą savo stovyklavietę visuomenei pristatė ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugija. Prie nuotraukomis papuošto birutiečių stendo gausiai būriavosi šventės dalyviai, svečiai, draugai.

null
Klaipėdos regiono birutiečių pirmieji metai
2011.04.01
img

2011 m. kovo 27 d. pasidžiaugti nuveiktais darbais susirinko Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės Klaipėdos regiono karininkų šeimų moterų draugijos narės: Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado flotilės admirolo Kęstučio Macijausko žmona Svetlana, atsargos karininko pulkininko-leitenanto Leono Stonkaus žmona Sigita, LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono vado pulkininko-leitenanto Sauliaus Paliulio žmona Daina ir dukra Simona, LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono štabo viršininko majoro Vytauto Baltrūno žmona Boneta, Karinių jūrų pajėgų kapitono-leitenanto Gustavo Mordvinuko žmona Asta, kapitono-leitenanto Antano Nardausko žmona Indrė, kapitono-leitenanto Egidijaus Krasausko žmona Rima ir nuolatinė draugijos entuziastinga rėmėja Inga Petravičienė.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media