Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Apie mus

  • "Birutietės" - kas tai?

 

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narės trumpiau vadinamos birutietėmis. Mes birutietėmis vadiname visas Lietuvos karininkų žmonas ir jų dukras priklausančias mūsų draugijai.  

 

prie ramoves   prie geliu

 

  • Kaip tapti birutiete?

 

Paprasčiausiai susisiekite su artimiausia prie jūsų gyvenamosios vietos esančia birutiečių draugija (kontaktai čia) ir pasakykite, kad norite įstoti į šią draugiją. Štai ir viskas!

 

Mes taip pat nuo senų laikų turime gražią tradiciją naujas nares į draugiją priimti oficialios ceremonijos metu - jos metu naujoji birutietė pristatoma visai draugijai, Sąjungos pirmininkė jai įsega tradicinę birutiečių sagę. Birutietė uždega savo žvakutę ir įdeda į aukurą, simbolizuojantį moters misiją šeimoje - šeimos židinio kūrenimą.

 

   su zvakem isventinimas  

  

  • Ką veikia birutietės?

 

Birutiečių veikla iš tiesų yra labai plati ir įvairi: organizuojame įvairius sporto, kultūrinius renginius, kurių metu renkame labdarą ir remiame sunkiau besiverčiančias karių šeimas, bendrai kartu su karininkais ir jų šeimomis minime šventes per Kalėdas, Valstybines šventes, Motinos dieną ir pan. Bendrose vakaronėse birutietės planuoja savo veiklą, rengia įdomius pristatymus, vaišina vieną kitą savo gamintomis vaišėmis ir daug bendrauja: apie šeimą, apie problemas, na ir žinoma - apie buvimo karininko žmona ypatumus.

 

   

 

Stengiamės rūpintis aplinkiniais, labdaros renginių metu surinktomis lėšomis paremiame sunkiau besiverčiančias karių šeimas, rūpinamės Afganistane tarnaujančių karių šeimomis: rengiame susitikimus, Kauno draugija buvo išsiuntusi didžiulį lagaminą kariams į Afganistaną pilną laiškų nuo šeimos narių, suvenyrų, dovanų... Alytaus draugija dalyvavo akcijoje „Darom“ ir kartu su karininkų šeimomis, vaikais rinko šiukšles savo gimtinėje, sunkiau besiverčiančių šeimų vaikučiai birutiečių dėka pirmą kartą nuėjo į kino teatrą ir pasižiūrėjo filmuką. Panevėžio draugija lankosi senelių globos namuose, bendravo su senoliais.

    

  

 

Visos birutietės 2013 m. galėjo sudalyvauti karinėje moterų stovykloje ir bent šiek tiek priartėti prie to, ką jų vyrai patiria pratybų metu. Džiugių emocijų kariškai leidžiant laiką miške netrūko nė vienai ir stovyklą žadama rengti ir kitais metais. Vaikams tokio tipo stovyklos taip pat yra rengiamos.

 

   

 

  • Kokias tradicijas turi birutietės?

 

Vasario 8 d. švenčiame birutės vardo dieną - jos metu oficialiai priimame naujasias nares, susirenka visų Lietuvoje esančių birutiečių draugijų narės kartu su savo šeimos nariais ir dvisą vakarą bendrauja, rengia pasirodymus ir pan.

 

   

 

Kasmet rudenį Palangoje rengiame savo metinį veiklos aptarimą - kiekviena draugija pristato savo veiklos rezultatus, nuveiktus darbus ir planuojamus renginius ateinančiais metais. Palangoje yra Birutės paminklas, kurį visuomet aplankome.

 

   

 

Birutietės taip pat turi savo himną, kurį gieda pagrindinių renginių metu.

 

  • Kaip atpažinti birutietę?

 

Birutietės turi skiriamąjį ženklą - sagę, ant kurios pavaizuota rūtos šakelė su karūna. Kiekviena birutietė įstodama į draugiją įsigyja tokią sagę. Birutietės stengiasi išlaikyti tradicijas ir renginiuose dažnai pasirodo su tautiniais rūbais.

 

sege  

 

Taip pat mes turime savo draugijos vėliavą: pagrindinių draugijos renginių metu - ji visada kartu su mumis.

 

   

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2016.09.26
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media