Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Renginiai

Kariai veteranai švenčia Krašto apsaugos savanorių pajėgų dvidešimtmetį

 

Fotogalerija

 

Šių metų rugsėjo 16-18 dienomis Karių veteranų asociacijos nariai Palangos karininkų ramovėje organizavo seminarą, skirtą Krašto apsaugos savanorių pajėgų  dvidešimtmečiui paminėti.

Seminarą pradėjo Karių veteranų asociacijos prezidentas dim. plk.ltn. Jonas Kliauza. Jis priminė Tarnybos įkūrimo datą ir sąlygas, paskatinusias Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą priimti Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos įstatymą. Jis taip pat prisiminė savo atėjimą į Tarnybą ir darbą bei įdomiausius tarnybos momentus. Vėliau visi seminare dalyvavę savanoriai papasakojo savo įspūdžius ir išgyvenimus 1991 – 1993 metų laikotarpyje.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Filosofijos ir politologijos katedros lektorius Jonas Srėbalius paskaitė paskaitą „Tautos atmintis ir kultūra“, po kurios ilgai ir gyvai vyko įdomios diskusijos.

Karių Veteranų visuotiniame susirinkime buvo priimtas sprendimas kreiptis į Lietuvos Respublikos vadovus, atkreipiant dėmesį į per mažą kariuomenės finansavimą, būtinumą atstatyti sumažintas pensijas ir grąžinti įsiskolinimą pensininkams, pažaboti valstybės valdininkų išlaidavimą ir sustiprinti personalinę valdininkų atsakomybę už padarytą valstybei žalą bei dengti ją savo sąskaita.

Tuo renginys dar nesibaigė. Grįždami iš Palangos kariai veteranai aplankė Žalgirio pergalės parką ir jame pasodintą Asociacijos ąžuoliuką.

Vėliau visi dalyviai užsuko į Generolo Vlado Nagio-Nagevičiaus dvarą Žemaitkiemyje, kuriame apžiūrėjome motociklų, motorolerių, dviračių, grotuvų ir kitokių buitinių rakandų muziejų. Dvaro šeimininkai maloniai aprodė dvaro pastatus, papasakojo apie dvaro restauravimo darbus, dvaro patalpose ir teritorijoje vykstančius renginius ir pavaišino arbata.

Kariai veteranai išvyka liko patenkinti, juolab kad buvo labai gražus rudeniškas oras ir dosniai savo spindulius ir šilumą dovanojo saulė.

 

Kariai veteranai minėjo Gedulo ir vilties bei 70-ųjų Lietuvos okupacijos metinių dieną

 

Fotogalerija

 

Šių metų birželio 17 – 19 dienomis Karių veteranų asociacijos nariai organizavo išvyką po Dzūkijos regioną, skirtą Gedulo ir vilties bei 70-ųjų Lietuvos okupacijos metinių minėjimui.

 

Išvykos metu Kasčiūnų kaime aplankytas gen. Adolfo Ramanausko -Vanago bunkeris – partizanų vadavietė. Tuo pačiu 1941 m. įvykius prisiminė tų įvykių liudininkas ir dalyvis Juozas Jakavonis. Juozas-Tigras (toks buvo Juozo Jakavonio slapyvardis) stebino prisiminimais, begaline to meto žmonių drąsa, patriotizmu ir pasiaukojimu, siekiant Lietuvos Nepriklausomybės.

 

Kariai veteranai aplankė Merkinės piramidę bei sovietmečio vadų ir ideologų muziejų. Merkinėje esančiuose muziejuose sužinota daug įdomaus apie senosios Merkinės istoriją. Kartu su Merkinės ir jos apylinkės gyventojais Merkinės Kryžių kalnelyje paminėta Genocido ir vilties diena. Minėjimo metu to meto įvykius prisiminė nukentėjusių nuo okupantų giminės, vaikai ir pačių įvykių dalyviai.

 

Druskininkuose kiekvienas turėjo galimybę paragauti mineralinių vandenų bei susipažinti su Vandens parku.

Lankydami Liškiavą, dalyviai išklausė pasakojimą apie vienuolyną ir labai gražią buvusią Domininkonų bažnyčią, kuri dabar priklauso Liškiavos parapijos žmonėms.

 

Tai ne pirma tokio pobūdžio išvyka. Kariai veteranai tikisi, kad panašių renginių bus ir ateityje. “Tik tokių išvykų metu pamatai, koks gražus mūsų kraštas – su nuostabia gamta, mėlynom upių ir upelių juostom bei raibuliuojančiais saulėje ežerais,“ – džiaugiasi Karių veteranų asociacijos atstovai.

Informacija atnaujinta 2011.09.26
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media