Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

 

Krašto apsaugos ministerija pristato atnaujintą, vartotojų poreikiams pritaikytą ir patogią naršyti interneto svetainę. Naujo dizaino ir funkcionalumo www.kam.lt startavo gegužės 5-ąją.

 
 Lietuvoje lankysis Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės gynybos ministras
img

Gegužės 5 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiks su į Lietuvą vizito atvyksiančiu Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės gynybos ministru François Bausch. Ministrai aptars tolesnį šalių bendradarbiavimą karinėje srityje, saugumo situaciją, paramą Ukrainai, taip pat klausimus, susijusius su artėjančiu NATO viršūnių susitikimu Madride.

null
 Su JAV karinių pajėgų sekretoriais susitikęs A. Anušauskas: JAV lyderystė – svarbiausias ginklas prieš Rusiją
img

„Jungtinės Amerikos Valstijos supranta, kad jei nesustabdysime Rusijos Ukrainoje – kitos gali būti NATO valstybės, tai yra ir Baltijos valstybės. Todėl JAV ir sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje išlieka pagrindiniu saugumo ir gynybos garantu Baltijos šalių regione“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris Vašingtone susitiko su JAV oro pajėgų sekretoriumi Franku Kendelliu, karinio laivyno pajėgų sekretoriumi Carlos Del Toro ir sausumos pajėgų sekretore Christine Wormuth.

 

null
 Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiemet vyks Utenoje ir Anykščiuose
img

Tradiciškai trečiąjį gegužės savaitgalį Lietuvos kariuomenė atveria duris visuomenei ir kviečia drauge švęsti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną bei susipažinti su kariuomenės gyvenimu iš arčiau. Šiemet pagrindinė šventė pirmą kartą vyks gegužės 14 d. Utenoje, ją lydės 15 d. Anykščių raj. vyksiantis Pėsčiųjų žygis Algimanto apygardos partizanų takais.

 

null
 Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė dislokuojama Lietuvoje pačiu laiku
img

Suintensyvėjęs Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje su Jungtine Karalyste, saugumo situacija Baltijos regione vykstant karui Ukrainoje, didėjantis Jungtinės Karalystės įsitraukimas į Baltijos regioną – tai klausimai, kuriuos krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius aptarė šiandien su Jungtinės Karalystės vadovaujamos Nuolatinės Jungtinių pajėgų vadavietės vadu generolu majoru Jamesu Morrisu.

 

null
 Sėkmingai baigtas pirmasis Lietuvos ir JAV kibernetinės vadavietės bendras projektas
img

Gegužės pradžioje baigėsi kelis mėnesius trukusi bendra Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės kibernetinės vadavietės US CYBERCOM vykdyta kibernetinės gynybos operacija „Hunt Forward“. Tai yra pirmas bendras Lietuvos projektas su JAV kibernetine vadaviete, kurio pagrindinis tikslas buvo stiprinti praktinį sąveikumą ir didinti svarbiausių tinklų atsparumą kibernetinėms grėsmėms.

null
 Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 15 – gegužės 1 d.
img

Balandžio 25 – gegužės 1 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 9 kartus kilo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusijos Federacija (RF) ir Baltarusija bei atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių RF orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media