Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

NATO pajėgų integravimo vienetas (NPIV)

2015 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje vykusios iškilmingos ceremonijos metu, dalyvaujant NATO Generaliniam Sekretoriui Jensui Stoltenbergui  (Jens Stoltenberg) ir Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, iškilmingai atidarytas NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje.

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje yra vienas iš šešių nedidelių štabų, kuriuos Aljansas įsteigė Vidurio ir Rytų šalyse narėse, reaguodamas į kintančią saugumo aplinką.

 

NFIU atidarymas NFIU lentelės atidarymas

NATO pajėgų integravimo vieneto atidarymo ceremonijos Vilniuje metu lentelę su vieneto

ženklu atidengė NATO karinio komiteto pirmininkas gen. Peteris Pavelas (Peter Pavel) ir

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas. Nuotr. Alfredo Pliadžio.

 

 

NATO pajėgų integravimo vienetas  

 

Vaizdo medžiaga

 

Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) iš viso šešiose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Rumunijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė praėjusiais metais Velso viršūnių susitikime. Visi šeši vienetai oficialiai aktyvuoti nuo 2015 m. rugsėjo 1 dienos.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas 2016 m. birželio 17 d. pasirašė raportą apie NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje pasiektą pilną operacinį pajėgumą , kuris bus perduotas Vyriausiajam sąjungininkų pajėgų vadui Europoje generolui Curtis Scaparrotti.

 

Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje, kuriame įsikūręs NATO pajėgų integravimo vienetas, buvo pasirašytas dokumentas, pažymintis, kad šis NATO štabas yra visiškai pasirengęs vykdyti jam pavestas užduotis.

 

Po devynių mėnesių intensyvaus darbo pasiektas pilnas operacinis pajėgumas (angl. Full Operational Capability) yra svarbus NATO viršūnių susitikimo Velse 2014 m. priimtų sprendimų realizavimas ir pirmasis žingsnis, leidžiantis NATO pajėgų integravimo vienetui Lietuvoje vykdyti savo misiją - užtikrinti operatyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje.

 

Planuojama, kad visą operacinį pajėgumą visi NATO pajėgų integravimo vienetai pasieks iki 2016 metais Varšuvoje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo.

 

NATO pajėgų integravimo vienetų aktyvavimas – viena iš pagrindinių priemonių NATO reaguojant į naujus iššūkius saugumui, kylančius iš Rytų ir Pietų.

 

NATO pajėgų integravimo vienetai – tai nedideli pajėgų vadovavimo ir valdymo štabai, kurių svarbiausia užduotis – prireikus, užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione.

 

Šie kariniai štabai bus atsakingi už potencialaus sąjungininkų pastiprinimo planavimą, sąjungininkų pajėgų pratybas ir joms reikalingos paramos teikimą, taip pat už ryšių tarp nacionalinių ir daugianacionalinių NATO pajėgų palaikymą.

 

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje

 

Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vieneto užduotis – tinkamai pasirengti ir vėliau užtikrinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO itin greito reagavimo pajėgos, kurių pirmieji padaliniai konflikto regione būtų pasirengę sureaguoti per 48 valandas.

 

 

NFIU atidarumas
Nuotr. Ievos Budzeikaitės

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje veikia kaip tarpininkas sąveikai tarp nacionalinių ir regione dislokuotų sąjungininkų pajėgų užtikrinti. Vienetas prisidės prie bendrų su sąjungininkais pratybų ir mokymų ir palaikys ryšį su NATO operacinėmis vadavietėmis.

 

Lietuvoje veikiančio tarptautinis vieneto personalas, bendradarbiaudamas su nacionalinėmis pajėgomis ir institucijomis, nustatys šalyje transporto jungtis, svarbiausią logistinę ir kitos paskirties infrastruktūrą, įgalinančią kuo greitesnį NATO greitojo reagavimo pajėgų perdislokavimą į Baltijos valstybių regioną.

 

NATO pajėgų integravimo vienetą Vilniuje sudarys apie 40 karių, iš kurių maždaug pusę deleguos sąjungininkai. Planuojama, kad, štabe dirbs atstovai iš daugiau nei 10 NATO valstybių.

 

 NFIU vadai

Nuotr. Alfredo Pliadžio

NATO pajėgų integravimo vienetui Vilniuje vadovauja Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas (Jakob Søgård Larsen).

 

NPIV vado pavaduotojo pareigas eina Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.

 

 

 

 

 

 

Fact Sheet NFIU

 Šaltinis: LR URM/KAM

 

 

Kontaktai

 

NATO pajėgų integravimo vienetas įsikūręs Vilniuje, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo patalpose.

 

Adresas:

Kapsų g. 44

LT-02189 Vilnius

Lietuva

 

NATO pajėgų vieneto Lietuvoje Facebook paskyra: https://www.facebook.com/NFIU.Lithuania/

    

 

 Krašto apsaugos ministras

Arvydas Anušauskas 

  

       DARBOTVARKĖ

 

ukraina

 

dronai, bepiločiai,

Informacija atnaujinta 2017.01.12
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media