Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

2019 m.

Pilietiškumo žaidynės šiemet vyks Šiauliuose
2019.02.01
img

„Neeilinės ir ypatingos pilietiškumo žaidynės keliasi į Šiaulius: nors iki Šiaulių dienų dar liko nemažai laiko, bet pasiruošimas ir žaidynių planavimas prasideda jau šiandien, – džiaugėsi  Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė, 2019 m. vasario 1 d.  dalyvaudama Šiauliuose rugsėjį vyksiačių Pilietiškumo žaidynių „Aš Esu Pareiga 2019“ planavimo susitikime, kuriame žaidynių iniciatoriai – nevyriausybinės organizacijos „Baltai juoda“ vadovas Paulius Klikūnas ir KASP Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės atstovai susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Susitikimo metu Šiaulių merui buvo pristatyta pilietiškumo žaidynių „Aš Esu Pareiga“ idėja ir numatoma koncepcija.

null
Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio suvažiavimo akimirkos
2019.01.28
img

2019 m. sausio 27 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė dalyvavo Kauno įgulos karininkų ramovėje vykusiame Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) suvažiavime, sukvietusiame buvusius Lietuvos partizanus, jų rėmėjus, laisvės kovų dalyvius ir nemažą būrį svečių.

null
Pagerbti žuvusieji už Latvijos nepriklausomybę
2019.01.21
img

2019 m. sausio 19–20 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė drauge su NOKT (Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos) nariais lankėsi Rygoje vykusiuose renginiuose 1991 metų Barikadų dienų aukoms ir Latvijos laisvės kovotojams atminti, pagerbiant žuvusiuosius už Latvijos nepriklausomybę.

null
„Maisto bankas“ bendradarbiaus teikiant Lietuvos gyventojams paramą maisto produktais paskelbus mobilizaciją
2019.01.17
img

2019 m. sausio 16 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis ir to paties skyriaus vyr. specialistė Laura Naidunaitė susitiko su Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ plėtros vadovu Vaidotu Ilgiumi aptarti bendradarbiavimo klausimus. Džiugu, kad šios, iš pilietinės iniciatyvos gimusios ir savanoryste savo veiklą grindžiančios nevyriausybinės organizacijos vadovai nestokoja entuziazmo bendradarbiauti su valstybės institucijomis ir savivaldybėmis, teikiant Lietuvos gyventojams paramą maisto produktais paskelbus mobilizaciją.

null
Konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ dalyviai sulaukė konsultantų pagalbos
2019.01.17
img

Jau ketvirtąjį kartą Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ir Istorijos mokytojų asociacija organizuoja Nacionalinį mokinių konkursą „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtą netradiciniam Laisvės kovų istorijos pažinimui. Pažinti savo krašto istoriją svarbu kiekvienam jaunam Lietuvos piliečiui, tai mus stiprina, artina ir vienija. Šiais metais konkurso organizatoriai nutarė pagelbėti mokiniams atlikti tiriamąsias kūrybines užduotis, aplankydami užsiregistravusias komandas ir suteikdami joms kūrybines konsultacijas, kaip savo krašto istoriją papasakoti kuo vaizdingiau, pasitelkiant išmaniąsias technologijas, kūrybiškumą ir vaizduotę.

null
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Kurier Wilenski Magazyn“
2019.01.16
img

2019 m. sausio 16 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su „Kurier Wilenski Magazyn“ vyriausiuoju redaktoriumi Raimund Klonovski ir pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dirbti išvien, ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas, didinant jaunimo sąmoningumą, rengiant ir įgyvendindami bendrus švietimo projektus jaunimui. Vienas bendrų projektų – jau vykstantis mokinių rašinių konkursas „Mes esame NATO“, kuriame kviečiami dalyvauti 8-12 klasių mokiniai.

null
Pilietiškumo pamoka Karalienės Mortos mokykloje
2019.01.15
img

2019 m. sausio 14 d. Vilniaus Karalienės Mortos mokyklos mokiniai ir mokytojai sulaukė svečio – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Mobilizacijos skyriaus vyr. specialisto, atsargos majoro Alberto Daugirdo. Kiekvieną pirmadienį mokykloje vykstančio teminio renginio „Ryto ratas“ dalyviams svečias pravedė įdomią ir turiningą pilietiškumo pamoką Laisvės gynėjų dienos tema, papasakodamas, kaip drauge su kitais gynė Aukščiausiąją Tarybą sausio įvykių metu, kaip tarnavo Lietuvos kariuomenėje, ir apie tai, ką veikia dabar. Albertas mokiniams rodė nuotraukas, vaizdo medžiagą, Aukščiausiosios Tarybos gynimo schemą, turėjo atsinešęs ir parodė kelis kovotojų savadarbius ginklus. Kalbėjo apie ryžtą ginti Tėvynę, apie apsisprendimą, apie kiekvieno iš mūsų kovą. Pasakodamas apie 15-metę mergaičiukę, pirmąją kruvinais drabužiais atbėgusią nuo televizijos bokšto ir perdavusią žinią apie agresorių puolimą, paskatino mokinius susimąstyti: „Jei gali ji, kodėl negaliu aš?“.

null
Pirmoji mūsų valstybę jūroje saugojusi trispalvė jau Vilniuje
2019.01.14
img


Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė ir to paties skyriaus patarėja Luka Sinevičienė, pasinaudodamos unikalia galimybe išvysti per stebuklą išsaugotą pirmojo Lietuvos karo laivo „Prezidentas Smetona“ vėliavą ir susipažinti su laivo istorija 2019 m. sausio 12 d. apsilankė Valstybės pažinimo centre veikiančioje interaktyvioje parodoje „Trispalvė jūroje saugo“, kur buvo eksponuojama karininkų išsaugota vėliava – Lietuvos jūrinės valstybės simbolis, taip pat – laivo maketas ir unikalios nuotraukos. Parodos lankytojai galėjo išgirsti tarpukario Lietuvos karinio jūrų laivyno jūrininkų maldą, kuri skambėdavo kiekvieną dieną pakeliant ir nuleidžiant vėliavą – pasižadėjimo jūroje saugoti Lietuvos teritoriją, tad kiekvienas turėjo progą susimąstyti, ką jam pačiam, asmeniškai, reiškia trispalvė.

null
Sausio 13-osios išvakarėse su kariais kalbėtasi apie Laisvės kainą
2019.01.14
img

2019 m. sausio 11 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Mobilizacijos skyriaus vyr. specialistas ats. mjr. Albertas Daugirdas Lietuvos kariuomenės kvietimu aplankė Kunigaikščio Vaidoto Mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko karius, kad Sausio 13-osios išvakarėse juos įkvėptų, padrąsintų ir dar kartą primintų, kam turime būti dėkingi, kad esame laisvi šiandien, ir kokie privalome būti, kad išsaugotume Laisvę.

null
Pilietinės gynybos diena Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre
2019.01.10
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Sinevičienė 2019 m. sausio 8 d. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro moksleiviams ir mokytojams surengė Pilietinės gynybos dieną , paskaitydama pranešimą tema „Valia priešintis: ką privalo žinoti kiekvienas pilietis?“. Po pranešimo klausytojai dėkojo, džiaugdamiesi, kad buvo atsakyta į visus jų klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media