Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2018 m.

Kėdainių rajonas stiprins pasirengimą mobilizacijai
2018.07.12
img

Liepos 11 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis drauge su Mobilizacijos skyriaus vyr. specialiste Jūrate Šakėne aplankė Kėdainių rajono savivaldybę, kur atviram pokalbiui apie mobilizaciją (kaip jai pasirengti, ką kiekvienas turime žinoti, ką turime daryti patys ir ko tikėtis iš kitų, jeigu mobilizacija būtų paskelbta) susirinko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir atsakingi specialistai, įmonių ir įstaigų vadovai.

null
Vyriausybės nutarimuose – esminiai mobilizacijos sistemos reformos pokyčiai
2018.07.04
img

Vyriausybė liepos 4 d. patvirtino iš esmės naujus Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų ir Valstybinių mobilizacinių užduočių valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms sąrašus. Tai užtikrins mobilizacijos sistemos veikimą, sprendimų priėmimo greitį ir lankstumą mobilizacijos paskelbimo atveju.

null
Paminėtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 99-osios metinės
2018.07.03
img

Pirmadienį, liepos 2-ąją, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 99-ųjų metinių šventė, kurią organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus kuopų šauliai drauge su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos. Šventėje dalyvavo daug išeivijos šaulių, tad departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Generolo T. Daukanto Čikagos jūrų šaulių kuopos vadui Vytautui Jurevičiui įteikdamas departamento plaketę su departamento ženklu – Lietuvos kontūru ir vidur jo skambinančiu varpu, šaukiančiu tautą, simboliškai perdavė šį budrumo ženklą visiems šauliams išeivijoje.

null
Visuomenę vienijantis veiksnys – bendros vertybės
2018.07.02
img

Birželio 29 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Jo ekscelencija Vilniaus arkivyskupu metropolitu dr. Gintaru Grušu. Su gerbiamu arkivyskupu departamento direktorius kalbėjosi apie visuomenės susitelkimą, meilę Dievui, artimui ir Tėvynei, apie kiekvieno piliečio ir krikščionio neatsiejamas vertybes – tikėjimą, laisvę, pareigą ir atsakomybę.

null
Valstybės ateitis – pilietiško jaunimo rankose
2018.06.29
img

Birželio 25–30 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Pilietiškumo, demokratijos ir teisės problemų centru ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Alytaus rajone surengė tarptautinį renginį jaunimui, į kurį gvildenti pilietiškumo problemų susirinko daugiau kaip pusšimtis aktyvių 16–18 m. jaunuolių iš tautinių bendrijų, projekto „Gyvenu laisvai!“ aktyvistų, jaunųjų šaulių, skautų, ateitininkų, jaunuolių iš Lenkijos (Punsko) ir Vakarų Ukrainos, taip pat iš Didžiosios Britanijos. 

null
Užuot atostogavę šalies mokytojai nusprendė įgyti žinių apie nacionalinį saugumą ir šalies gynybą
2018.06.29
img

Stiprinant visuomenės ir kiekvieno piliečio vaidmenį valstybės kūrimo, šalies saugumo ir gynybos užtikrinimo procese, pilietinio ugdymo klausimai, susiję su šalies gynyba, tampa vis aktualesni. Džiugu, kad šiemet birželio 26-29 dienomis Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuojamame vasaros kurse pedagogams „Pilietis ir šalies gynyba: nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“ dalyvauti panoro dvigubai daugiau pedagogų nei praėjusiais metais.

null
Šalčininkų rajono savivaldybėje: pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir mobilizacijai yra vienodai svarbus
2018.06.20
img

2018 m. birželio 20 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis Šalčininkų mero Zdzislav Palevič kvietimu dalyvavo Šalčininkų rajono Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje, kurio metu pristatė valstybės mobilizacinės sistemos iššūkius, galimų krizių sąlytį su ekstremaliomis situacijomis, elgsenos krizių atveju ir krizių vadybos ypatumus.

null
Gimnazistai domėjosi, kaip galėtų prisidėti prie šalies gynybos
2018.06.14
img

2018 m. birželio 13 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vyriausieji specialistai Arvydas Čepukėnas ir Rokas Jašinskas buvo šiltai priimti Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazijoje Kaune, kur lankėsi gimnazijos bendruomenės kvietimu. Arvydas ir Rokas su mokiniais diskutavo pilietiškumo temomis – apie tai, ką reiškia būti piliečiu ir koks yra piliečių vaidmuo ginant šalį.

null
Per vieną savaitę – mobilizaciniai mokymai aštuoniose Vakarų Lietuvos savivaldybėse
2018.06.14
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistų komanda pasirinko iššūkį – per vieną savaitę (2018 m. birželio 11–15 d.) apvažiuoti ir surengti mobilizacinius mokymus Klaipėdos miesto, Šilutės rajono, Klaipėdos rajono, Neringos, Palangos miesto, Kretingos rajono, Skuodo rajono ir Telšių rajono savivaldybėse. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir Mobilizacijos bei Priimančiosios šalies skyrių vyriausieji specialistai Laura Naidunaitė ir Domas Alekna mobilizacinių seminarų turo po Vakarų Lietuvą metu savivaldybių darbuotojams skaitė pranešimus apie valstybės pasirengimo mobilizacijai aktualijas ir iššūkius, pristatė priimančiosios šalies paramos teikimo procesus bei atkreipė dėmesį į valios priešintis ir kiekvieno piliečio motyvacijos bei nusiteikimo ginti savo kraštą svarbą.

null
Estijos kariuomenės atstovai domisi mūsų pasirengimu šalies gynybai
2018.06.13
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos stiprina regioninio bendradarbiavimo saitus su kaimyninių valstybių ginkluotosiomis pajėgomis. 

2018 m. birželio 13 d. departamento prie direktorius ats. plk. Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Estijos kariuomenės Generalinio štabo atstovais. Svečiai atvyko stebėti pratybų „Perkūno griausmas“ ir susipažinti su Lietuvos mobilizacine sistema, Lietuvos kariuomenės rezervo karių rengimu bei šalies pasirengimu visuotinei gynybai.

null
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13 14 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media