Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2018 m.

Savivaldybės specialistai sėmėsi žinių apie valstybės mobilizacijos sistemą
2018.02.27
img

Vasario 26 d. visuomeninio judėjimo "Už vieningą Vilkaviškio kraštą" kvietimu Vilkaviškyje viešėjo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento atstovai. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vilkelis, lydimas visuomeninio vilkaviškiečių judėjimo atstovo Rimanto Radzevičiaus, lankėsi Vilkaviškio rajono savivaldybėje ir susitiko su savivaldybės vadovais. Kartu su rajono valdžia departamento direktorius aptarė Vilkaviškio rajono savivaldybės geografinės padėties įtaką ir santykius su kaimyninėmis valstybėmis, galimas grėsmes, susipažino su savivaldybės pasirengimu mobilizacijai, turimais resursais.

null
Pilietinės gynybos diena Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje
2018.02.15
img

2018 m. vasario 15 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistai Arvydas Čepukėnas ir Rokas Jašinskas lankėsi Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, kur mokiniams surengė Pilietinės gynybos dieną, diskutuodami su renginio dalyviais pilietinio pasipriešinimo ir pilietiškumo temomis. Mokiniai lektorius pasitiko puikiai nusiteikę ir pasiruošę ryškiai, spalvotai ir svarbiausia – pilietiškai švęsti Lietuvos gimtadienį.

null
Jie kūrė Lietuvą. O mes?
2018.02.15
img

Pasitinkant Lietuvos šimtmetį  Alytaus Jotvingių gimnazijos istorijos ir lietuvių kalbos pedagogės drauge su mokiniais vasario 14-ą dieną pakvietė departamento atstovus į Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje vykusią integruotą lietuvių literatūros ir istorijos pamoką „Jie kūrė Lietuvą“, kurioje mokiniai susipažino su iškiliomis kultūros ir istorijos asmenybėmis, diskutavo apie tautinę ir pilietinę tapatybę, pilietinį sąmoningumą ir kiekvieno iš mūsų įsipareigojimus tautai ir valstybei, o  šioje pamokoje dalyvavęs mūsų kolega Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas ir istorikas Rokas Jašinskas mokiniams kalbėjo apie svarbiausią demokratinės šalies ginklą - pilietinę visuomenę.

null
Tauragės apskrityje rengiamasi mobilizacijos pratyboms
2018.02.09
img

2018 m. vasario 8 d. Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis Tauragėje pasirengimo mobilizacinėms pratyboms „Mobilizacija 2018“ seminare skaitė pranešimą tema „Mobilizacija / Rekvizicija“. Seminarą organizavo Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Seminaro tikslas – nustatyti bataliono ir civilinių institucijų bei organizacijų, esančių Tauragės apskrityje, gebėjimą sąveikauti tarpusavyje skirtingų karinio konflikto fazių metu.

null
Birštono savivaldybėje – mokymai apie nepaprastųjų situacijų valdymą ir mobilizaciją
2018.02.05
img

2018 m. vasario 2 d. Birštono savivaldybėje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM organizavo mokymus „Šiuolaikinis požiūris į nepaprastųjų situacijų valdymą ir mobilizaciją“. Mokymų tikslas – suformuoti suvokimą apie šiuolaikines grėsmes, jų keliamas rizikas, susipažinti su grėsmės sąvoka, grėsmių klasifikavimu, galimais grėsmių pasireiškimo poveikiais, valdymo ciklu bei supažindinti su mobilizacijos samprata – ką privalo žinoti kiekvienas pilietis.

null
Į mobilizacijos procesą įsitrauks ir verslas
2018.02.02
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis 2018 m. vasario 2 d. susitiko su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi. Susitikimo metu vadovai aptarė verslo dalyvavimo valstybės gynyboje ir ūkio subjektų įsitraukimo į mobilizacijos procesą galimybes.

null
Pilietiškumo pamoka Riešės mokiniams
2018.02.01
img

2018 m. vasario 1 d. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir vyr. specialistas Rokas Jašinskas aplankė Vilniaus rajono Riešės Šv. Faustinos Kovalskos pagrindinę mokyklą, surengdami interaktyvią pilietiškumo pamoką šios mokyklos mokiniams.

null
Krašto apsaugos sistemos dalyviai dalinosi svarbia informacija
2018.01.30
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai 2018 m. sausio 30 d. lankėsi Pajuosčio kaime Panevėžio rajone įsikūrusiame Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir Mobilizacijos skyriaus vyriausioji specialistė Laura Naidunaitė bataliono kariams bei į seminarą atvykusiems Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariams paskaitė pranešimus mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo temomis.

null
Pilietiškumo pamokos Panevėžio rajono mokiniams
2018.01.24
img

Departamento specialistai nuolat keliauja po Lietuvą, lankydami šalies mokyklas ir mokiniams skaitydami paskaitas, organizuodami pilietinės gynybos dienas ir pilietiškumo pamokas. 2018 m. sausio 23 d. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė drauge su vyr. specialistais Arvydu Čepukėnu ir Roku Jašinsku surengė įdomias pilietiškumo pamokas Panevėžio rajono Velžio gimnazijos bei Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokiniams.

null
Su Gargždų mokiniais – apie informacines grėsmes ir pilietinę pareigą Tėvynei
2018.01.16
img

2018 m. sausio 15 d. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus komanda (patarėja Luka Lesauskaitė, vyr. specialistai Arvydas Čepukėnas ir Rokas Jašinskas) aplankė dvi Gargždų mokyklas – Minijos progimnaziją ir Vaivorykštės gimnaziją. Abiejose mokyklose departamento atstovai surengė Pilietinės gynybos renginius, mokinius supažindindami su informacinėmis grėsmėmis, diskutavo, kaip išsaugoti kritišką mąstymą, kad galėtume šiandienos informacinio karo lauku tapusiuose socialiniuose tinkluose ir įvairiose žiniasklaidos priemonėse atpažinti priešišką propagandą ir mėginimus manipuliuoti netikromis naujienomis. Mokiniai domėjosi pilietinės gynybos ir pasirengimo jai svarba, daug klausinėjo apie galimybes atlikti pareigą Tėvynei, tarnaujant Lietuvos kariuomenėje.

null
Atgal| 1 2 3 ... 8 9 10 11 12 13 14 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media