Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Bendradarbiavimas

 

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos jau keletą metų bendradarbiauja su Mykolo Romerio universitetu organizuojant darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, rengiant ir įgyvendinant mobilizacijos sistemos plėtros bei kitus veiklos projektus, organizuojant bendras mokslines-praktines konferencijas.

 

Taip pat kryptingai bendradarbiaujama rengiant nepaprastųjų situacijų valdymo ir kitų, su gyventojų saugumu ir mobilizacijos užtikrinimu susijusių, sričių specialistus bei keliant jų kvalifikacijos tobulinimo potencialą.

 

   

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2015 m. balandžio 30 d. bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, ugdant Lietuvos visuomenės pilietinį ir istorinį sąmoningumą, skatinant Lietuvos Laivės kovų istorijos ir palikimo pažinimą bei domėjimąsi Lietuvos gynybos sistema ir būdais, vykdant bendrus projektus, renginius bei konkursus, įgyvendinant įvairias kitas bendras iniciatyvas, ugdančias visuomenės patriotiškumą bei pilietinio pasipriešinimo nuostatas. Vienas šio bendradarbiavimo vaisių jau keletą metų sėkmingai organizuojamas nacionalinis mokinių konkursas Praeities stiprybė  dabarčiai.

 

  

  

Be krastuMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2016 m. vasario 12 d. bendradarbiauja su VšĮ „Savanorių ugniagesių ambasada“.

 

Atsižvelgdamos į besikeičiančią Lietuvos ir kaimyninio regiono saugumo situaciją ir kylančius naujus saugumo iššūkius ir grėsmes bei įvertindamos būtinumą sudaryti galimybes steigti savanorių civilinės saugos-gynybos formuotes regionuose, kaip sudėtinę šalies pilietinės gynybos sistemą pilietinio pasipriešinimo, pilietinio ir patriotinio ugdymo, savanorių civilinės saugos-gynybos formuočių steigimo ir veiklos organizavimo valstybėje klausimais, abi institucijos nusprendė bendradarbiauti rengiant bei įgyvendinant įvairius projektus, propaguojant aktyvią savanorišką veiklą ir suteikiant galimybes piliečiams nekariniais būdais prisidėti prie krašto gynybos ir visuomenės saugumo. Šalys įsipareigojo remti viena kitos iniciatyvas, susijusias su pilietiniu pasipriešinimu, pilietiniu ir patriotiniu ugdymu, derinti rengiamus siūlymus dėl teisės aktų, susijusių su savanorių civilinės saugos-gynybos formuočių steigimu bei jų veiklos organizavimu, ir pagal galimybes dalyvauti abiejų sutarties šalių organizuojamuose renginiuose, konferencijose, seminaruose ir pratybose.

 

Šiuo susitarimu siekiama stiprinti valstybės, savivaldybių institucijų, bendruomenių ir įstaigų, kurių veikla susijusi su visuomenės saugumo poreikių tenkinimu, bendradarbiavimą, didinti visuomenės socialinį sąmoningumą pavojų rizikos ir galimų grėsmių srityje bei žinojimą, kaip elgtis karo, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atveju.

 

 

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2016 m. balandžio 5 d. bendradarbiauja su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.

 

Abi įstaigos, atsižvelgdamos į poreikį skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės gynimo klausimais, ugdyti jaunuolių pilietiškumą ir patriotiškumą, stiprinti moralines ir dorovines nuostatas bei pagarbą tautos gynybos istorijai, nusprendė suvienyti savo jėgas ir patirtį ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas ir sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus pilietiškumo, patriotiškumo, turizmo, fizinio aktyvumo ugdymo srityse, organizuojant nacionalinius renginius vaikams ir jaunimui bei kvalifikacijos tobulinimo seminarus mokytojams ir lektoriams, rengiant ir leidžiant metodinius ir periodinius leidinius. Įstaigos taip pat dalinsis idėjomis, siūlymais ir pastebėjimais dėl edukacinės ir kitos bendros veiklos, skleis informaciją apie bendradarbiavimą, bendrus renginius ir teikiamas paslaugas partnerių informacinėje erdvėje ir žiniasklaidos priemonėse.

 

 Uzpaliai

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2017 m. vasario 13 d. bendradarbiauja su bendruomene „Užpalėnų krivūlė“ ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus, pilietinio ugdymo renginius vaikams ir jaunimui, kvalifikacijos tobulinimo renginius mokytojams.

 

 

 

 Vilkaviskis

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2018 m. sausio 10 d. bendradarbiauja su visuomeniniu judėjimu „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus, pilietinio ugdymo renginius vaikams ir jaunimui.

 

Jauniems

 

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2018 m. kovo 15 d. bendradarbiauja su Labdaros ir paramos fondu „Jauniems“, ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas, didinant jų sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus edukacinius projektus, nacionalinius renginius vaikams ir jaunimui. Misija SibirasVienas iš sėkmingo bendradarbiavimo vaisių „Misija Sibiras“ paroda, skirta 100-ui Lietuvos mokyklų, skatinanti jaunų žmonių įsitraukimą į pilietinius, patriotinius ir tautinius renginius, raginanti domėtis šalies istorija ir prisidėti prie šalies gynybos.

  

  

 

Rokiskenai Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2018 m. rugsėjo 25 d. bendradarbiauja su Vilniaus rokiškėnų klubu „Pragiedruliai“ ugdant ir stiprinant pilietinę visuomenę  šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, rūpinantis vaikų ir jaunimo socializacija, ugdant nacionalines vertybes, patriotiškumą ir pilietiškumą, propaguojant patriotiškumo, garbingo atstovavimo Lietuvai ir krašto gynybos idėjas.

 

 

 

 

 

Kurier MagazynMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. sausio 16 d. bendradarbiauja su VšĮ Kurier Wilenski“. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos jaunimo pilietines ir patriotines nuostatas, didinant jų sąmoningumą, rengiant ir įgyvendinant bendrus švietimo projektus jaunimui.

 

 

 

GPF logoMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. kovo 12 d. bendradarbiauja su Gynybos paramos fondu. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, skatinant verslo bei nepelno siekiančių asociacijų ir kitų organizacijų tarpusavio supratimą Lietuvos saugumo, gynybos ir priimančiosios šalies paramos srityje. 

 

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. kovo 14 d. bendradarbiauja su Gervėčių klubu. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, drauge įgyvendinami bendri edukaciniai projektai, pilietinio ugdymo renginiai vaikams ir jaunimui. 

 

LVJCMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. birželio 10 d. bendradarbiauja su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, drauge įgyvendinami bendri edukaciniai projektai, pilietinio ugdymo renginiai vaikams ir jaunimui.

 

 

 

VPAI logoMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. liepos 4 d. bendradarbiauja su VšĮ Vilniaus politikos analizės institutu. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, drauge įgyvendinami bendri edukaciniai projektai, pilietinio ugdymo renginiai.

 

 

 

VDA logo 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. liepos 9 d. bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademija. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, drauge įgyvendinami bendri edukaciniai projektai, organizuojami kvalifikacijos tobulinimo renginiai pedagogams, pilietinio ugdymo renginiai vaikams ir jaunimui.

 

 

   

 

VVK Logo

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nuo 2019 m. liepos 23 d. bendradarbiauja su Vilniaus verslo kolegija. Bendradarbiaujama ugdant Lietuvos piliečių patriotines nuostatas, šviečiant ir informuojant visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, drauge įgyvendinami bendri edukaciniai projektai, organizuojami kvalifikacijos tobulinimo renginiai pedagogams, pilietinio ugdymo renginiai vaikams ir jaunimui.

 

 

Informacija atnaujinta 2019.07.25
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media