Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kompensuojamųjų ortopedijos techninių priemonių skyrimo tvarka

1. Kompensuojamąsias ortopedines technines priemones skiria atitinkamos srities gydytojas (fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, gydytojas chirurgas / vaikų chirurgas, gydytojas neurologas, gydytojas neurochirurgas, gydytojas ortopedas traumatologas, gydytojas otorinolaringologas, gydytojas reumatologas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, gydytojas oftalmologas) arba gydytojų konsiliumas.

 

2. Gydytojas informuoja asmenį apie priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką ir pateikia jam ortopedijos įmonių, sudariusių su VLK sutartis, sąrašą.

 

3. Kompensacijų įsigytoms priemonėms dydžiai gali būti nuo 80 iki 100 proc. bazinės kainos, priklausomai nuo nustatyto asmens darbingumo lygio (arba kitais atvejais. Žr. Apraše). (100 proc. kompensacija skiriama asmenims, kuriems nustatytas 0-25 proc. darbingumo lygis; 80 proc. kompensacija – iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis).

 

Kai priemonė yra kompensuojama iš dalies

 

Kai priemonė yra kompensuojama iš dalies, arba jeigu asmuo renkasi brangesnę priemonę, nei numatyta suma 100 proc. kompensavimui, likusią kainos dalį asmuo turi apmokėti pats. Priemoka už technologijos ypatumus taikoma tuo atveju, jei apdraustasis arba jo atstovas raštu patvirtina, kad renkasi kitokią tos pačios paskirties ortopedinės techninės priemonės, kuriai pagaminti taikoma modernesnė technologija ir (ar) naudojamos brangesnės medžiagos.

 

 Kai priemonę norima įsigyti savarankiškai

 

Kai priemonę norima įsigyti savarankiškai (pvz., kai asmuo nenori laukti kol ši priemonė jam bus skirta nemokamai eilės tvarka), reikia VLK pateikti prašymus dėl ortopedijos techninės priemonės įsigijimo savo lėšomis ir dėl kompensacijos už savo lėšomis įsigytos ortopedinės techninės priemonės skyrimo (prašymo formą galite rasti čia  (jie kitokį davė, bet neveikia, todėl paliksiu šitą)

 

Apdraustiesiems suteikiama galimybė ortopedijos technines priemones užsisakyti ir kitose Europos Sąjungos šalyse

 

Tokiu atveju, apdraustiesiems būtų kompensuojamos tarpvalstybinės ortopedinės avalynės įsigijimo išlaidos (tvarką galite rasti čia. Pacientai gali kreiptis į Europos Sąjungos šalių įmones pagal tarpvalstybinės sveikatos priežiūros sąlygas su Lietuvos gydytojo siuntimu. Tuomet pacientas turės sumokėti už gaminį savo lėšomis ir kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo. Svarbu žinoti, kad tokiu atveju (ši taisyklė galioja ir kitose ES šalyse) Lietuvoje gali būti kompensuojamos išlaidos tik toms OTP, kurios yra įrašytos į kompensuojamųjų OTP sąrašus Lietuvoje ir ne didesne suma nei kompensuojama Lietuvoje ir ne daugiau nei faktinės išlaidos (tokiu atveju karys gali kreiptis į KAM dėl likusios išlaidų dalies kompensavimo (žr. čia).

Informacija atnaujinta 2019.12.18
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media