Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Dokumentų pateikimas ir techninės pagalbos priemonės gavimo procedūra

1. Asmens prašymo ir dokumentų pateikimas. Asmuo savivaldybės administracijos paskirtai įstaigai (dažniausiai – socialinių paslaugų centras) ar Techninės pagalbos neįgaliesiems centro teritoriniam padaliniui teikia prašymą (prašymų formas galite rasti čia ir kartu pateikia reikalingus dokumentus*:

·      asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

·      dokumentus apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą;

·      išrašą iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a) (taikomos tam tikros išlygos, priklausomai nuo priemonės tipo, žr. Aprašo II ir III skyriuose) (kai asmuo kreipiasi dėl tos pačios priemonės antrą ir paskesnius kartus, medicinos dokumentų pateikti nereikia);

·      neįgaliojo pažymėjimą ir (ar) specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą ar dokumentą, kuriame asmeniui nustatyta visiška negalia;

·      įsigyjant elektrinį vežimėlį - informaciją apie būsto pritaikymą neįgaliųjų poreikiams (savivaldybės administracijos skyriaus pažyma arba buities tyrimo aktas);

·      kai kreipiamasi dėl įsigijimo kompensacijos,  reikia pateikti dokumentus, patvirtinančius priemonės įsigijimą;

·      atitikties deklaraciją;

·      dokumentą, kuriame nurodomas prekės garantijos terminas.

*Galima pateikti originalus tiesiogiai įstaigai, kurios specialistai pasitvirtins dokumentų kopijas arba išsiųsti kopijas registruotu paštu, prieš tai patvirtintas notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno.

Tais atvejais, kai dokumentus galima pateikti valstybės elektroninės valdžios sistemoje ir dėl atitinkamos priemonės ar jos įsigijimo išlaidų kompensavimo asmuo kreipiasi elektroniniu būdu dokumentų originalų pateikti nereikia.

PASTABA. Kai norima savarankiškai įsigyti priemonę ir gauti įsigijimo išlaidų kompensaciją.  Asmuo, norėdamas gauti techninės pagalbos priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją, pirmiausiai turi kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą ir pateikti prašymą kompensacijai gauti. Tik gavęs Techninės pagalbos neįgaliesiems centro sprendimą dėl priemonės įsigijimo išlaidų kompensacijos gavimo asmuo gali pirkti priemonę. Sprendimas galioja 12 mėn. Asmuo, įsigijęs priemonę per 60 dienų, pateikia priemonės įsigijimą patvirtinančius dokumentus (sąskaitą, atitikties deklaracija ir kt.). Priemonių įsigijimo išlaidų kompensacija asmeniui yra išmokama per 1 ar 6 mėnesius, priklausomai nuo priemonės rūšies, nuo priemonės įsigijimą patvirtinančių dokumentų Techninės pagalbos neįgaliesiems centrui pateikimo dienos.

 

2. Sprendimo priėmimas. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro teritorinio padalinio arba savivaldybės įstaigos specialistai priima sprendimą dėl techninės pagalbos priemonės skyrimo ir informuoja asmenį.

3. Aprūpinimas priemonėmis. Įstaiga, aprūpindama asmenis judėjimo techninės pagalbos priemonėmis, moko asmenis jomis naudotis bei sudaro aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis nuolat ar laikinai naudoti sutartį (tam tikrais atvejais kartu su sutartimi surašo perdavimo aktą).

Informacija atnaujinta 2019.12.27
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media