Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Veiksmų eiga specialiųjų poreikių (nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos) ir (ar) automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų) nustatymui

1. Asmens prašymas gydančiam gydytojui. Asmuo (ar jo atstovas) pateikia laisvos formos prašymą asmens sveikatos priežiūros įstaigai dėl siuntimo į NDNT specialiesiems poreikiams nustatyti. Prašyme turi būti nurodyti: vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono ryšio numeris ir (ar) elektroninio pašto adresas.

  

2. Gydantis gydytojas pateikia reikalingus dokumentus NDNT. Gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę, parengia ir pateikia duomenis NDNT (arba parengia ir įteikia asmeniui šiuos dokumentus: užpildytą Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodytos formos siuntimą į NDNT, medicininių tyrimų išrašus, patvirtinančius ligos sunkumą ir diagnozę, prireikus išrašus iš Gydymo stacionare ligos istorijos, Asmens sveikatos istorijos ir kitus dokumentus, kuriuos asmuo pats pateikia NDNT).

 

3. Asmuo pateikia papildomus reikalingus dokumentus* NDNT. Asmuo ar jo atstovas ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo siuntimo į NDNT užpildymo dienos papildomai pateikia dokumentų originalus NDNT. Dokumentai, kuriuos reikia pateikti:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
  • prašymą dėl specialiųjų poreikių nustatymo, 
  • asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių – 3 x 4 cm dydžio savo nuotrauką.

 

*Galima pateikti originalus tiesiogiai įstaigai, kurios specialistai pasitvirtins dokumentų kopijas arba išsiųsti kopijas registruotu paštu, prieš tai patvirtintas notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno.

Tais atvejais, kai dokumentus galima pateikti valstybės elektroninės valdžios sistemoje ir dėl atitinkamos priemonės ar jos įsigijimo išlaidų kompensavimo asmuo kreipiasi elektroniniu būdu, dokumentų originalų pateikti nereikia.

 

4. Specialiųjų poreikių nustatymas. Specialieji poreikiai nustatomi asmeniui dalyvaujant NDNT teritoriniame skyriuose arba išskirtinais atvejais nedalyvaujant, kai dėl organizmo funkcijų sutrikimo asmuo negali atvykti. Specialieji poreikiai nustatomi kompleksiškai įvertinus bazinį funkcionavimo lygmenį (t. y. medicininį kriterijų pagal asmens sveikatos būklę: ligas, traumas, patologines būkles ir su tuo susijusius organizmo funkcijų sutrikimus) ir galimybes būti savarankiškam kasdienėje veikloje. 

 

5. NDNT sprendimas ir informavimas. Sprendimas dėl specialiųjų poreikių nustatymo priimamas per 20 darbo dienų nuo visų reikalingų dokumentų NDNT gavimo dienos. NDNT ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja asmenį apie priimtą sprendimą dėl specialiųjų poreikių nustatymo ir išrašo bei išduoda (išsiunčia) specialiųjų poreikių nustatymo pažymą ir rekomendaciją dėl pagalbos poreikio.

Informacija atnaujinta 2020.01.23
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media