Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Svarbi informacija prieš pradedant NPPKT

Dirbantiems asmenims, pašauktiems atlikti NPPKT

Karo prievolę atliekantys Lietuvos Respublikos piliečiai atleidžiami nuo darbo, dirbantys pagal darbo sutartį ar valstybės tarnyboje, garantuojant jiems darbo vietą, pareigas.

Dirbančius asmenis, pašauktus atlikti NPPKT, draudžiama atleisti iš darbo.

 

Nedirbantiems asmenims, pašauktiems atlikti NPPKT

  • NPPKT tarnybos metu kariai nėra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) – tarnybos metu sveikatos priežiūros paslaugos jiems teikiamos krašto apsaugos sistemos sveikatos priežiūros įstaigose, o prireikus, ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose apmokant už jas iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų.
  • Asmenims, kurie iki tarnybos neturi darbo ar kitų pajamų, nuo kurių mokamos PSD įmokos (ar nėra apsidraudę PSD savarankiškai), rekomenduotina registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Bedarbio statusą turintys asmenys draudžiami PSD valstybės lėšomis, todėl jiems garantuojamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose. NPPKT metu bedarbio statusas sustabdomas, o NPPKT pasibaigus – atkuriamas, taip išlaikant garantiją į PSD draudimą valstybės lėšomis ir nemokamą gydymą iškart pasibaigus NPPKT.

 

Karo prievolininkų aprūpinimas, iki jie įstatymų nustatyta tvarka įgyja kario statusą

Už kiekvieną tinkamumo privalomajai karo tarnybai tikrinimo dieną karo prievolininkams mokami 0,2 bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio dienpinigiai, t. y. 8,40 Eur (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

 

Karo prievolininkai jų tinkamumo karo tarnybai tikrinimo dienomis aprūpinami maistu arba jiems išmokama maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, t. y. 8 Eur per dieną.

 

Karo prievolininkams apmokamos kelionių iš gyvenamosios vietos į karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją ir atgal, iš gyvenamosios vietos į šaukimo punktą ir atgal, iš gyvenamosios vietos pasitikrinti sveikatos ir atgal, iš gyvenamosios vietos į paskirtą privalomosios karo tarnybos vietą išlaidos pagal pateiktus keleivinio transporto (išskyrus taksi) bilietus, o tokių bilietų nepateikus, – pagal krašto apsaugos ministro nustatytus vieno kilometro važiavimo nuosavu transportu kompensuojamus dydžius (1 km važiavimo nuosavu transportu kompensuojamų išlaidų dydis - 0,1 Eur).

 

Apmokamų kelionių išlaidų dydis negali viršyti dydžio, kurį nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į karo prievolininko gyvenamąją vietą:

  • karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 0,15 bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio, t. y. karo prievolininkui, gyvenančiam Lietuvoje, kompensuojama ne daugiau kaip 6,30 Eur už vieną kelionę;
  • karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra Europoje (valstybės išvardintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 1 d. nutarimo Nr. 688 „Dėl Karo prievolininkams apmokamų kelionės išlaidų dydžių nustatymo“ priede), apmokamas vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 2,6 bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžio, t.y. karo prievolininkui kompensuojama ne daugiau kaip 109,20 Eur už vieną kelionę;
  • karo prievolininkams, kurių gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje ir ji nėra nė vienoje Vyriausybės nutarimo priede išvardintoje užsienio valstybėje, apmokamos vienos kelionės išlaidų dydis – ne didesnis kaip 10 bazinės socialinės išmokos (BSI)* dydžių – karo prievolininkui kompensuojama ne daugiau kaip 420 Eur už vieną kelionę.

 

*Bazinė socialinė išmoka (BSI) = 42 Eur.

 

Daugiau informacijos apie apmokamus kelionių išlaidų dydžius rasite Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 1 d. nutarime Nr. 688 „Dėl Karo prievolininkams apmokamų kelionės išlaidų dydžių nustatymo“.

 

Kelionės išlaidos nekompensuojamos, kai karo prievolininkas vežamas karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos transportu arba jis šio transporto atsisako (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

 

Jeigu karo prievolininko tinkamumo privalomajai karo tarnybai tikrinimas trunka ilgiau kaip 1 darbo dieną, prireikus karo prievolininkui suteikiama nakvynė karo prievolę administruojančioje krašto apsaugos sistemos institucijoje arba karinio vieneto patalpose (Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymas (39 str.).

Informacija atnaujinta 2022.04.19
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media