Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2017 m. išleisti leidiniai

 

 

 

 

 

 

Brošiūra ORŠOS MŪŠIS 1514

 

Leidinyje populiariai, su gausybe iliustracijų pristatomas Oršos mūšis ir jo istorinis kontekstas. Aprašoma to meto lietuvių ir Rytų Europos karių ginkluotė, mūšio eiga. Iliustracijų esmę sudaro nežinomo XVI a. dailininko nutapytas paveikslas „Oršos mūšis“. Išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Atsisiųsti LT ir EN 

 

KRAŠTO APSAUGOS SISTEMA: Skaičiai ir pokyčiai

 

Informacija apie krašto apsaugos sistemą pateikiama skaičiais ir infografikais.

 

Atsisiųsti LT

NACIONALINIO SAUGUMO STRATEGIJA

 

Oficialus Lietuvos Respublikos Seimo 2017 metais sausio 17 d. patvirtinto dokumento Nr. XIII-202 tekstas

 

Atsisiųsti LT ir EN

   

LITHUANIAN DEFENCE SYSTEM: FACTS AND TRENDS

 

Informacija apie krašto apsaugos sistemą anglų kalba pateikiama skaičiais ir infografikais.

 

Atsisiųsti EN

 

   

Brošiūra PREPARE TO SURVIVE EMERGENCIES AND WAR: A CHEERFULON SERIOS RECOMMENDATIONS

 

2015 metais išleisto leidinio „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“ angliška versija. Perskaitę sužinosite, ką daryti ir ko patartina vengti ekstremaliųjų situacijų ar karo metu

 

Atsisiųsti EN

   

Mokomoji priemonė LIETUVOS KARIUOMENĖS LOGISTINĖS KRYPTIES KAREIVIŲ IR PUSKARININKIŲ RENGIMO IR KARJEROS GAIRĖS A-LK-07.1.1.1

 

Šiose gairėse išdėstytos nuostatos ir principai padės geriau suprasti, kaip turime kurti Lietuvos kariuomenės logistinės krypties kareivių ir puskarininkių karjeros ir rengimo modelį, kad logistinėje sistemoje tarnaujantiems kariams būtų užtikrinta galimybė realizuoti pačius aukščiausius – pripažinimo ir saviraiškos – poreikius. Šis leidinys neatsakys, ką ir kaip turime daryti, tačiau suformuos labai aiškią kryptį.

 

Atsisiųsti LT

   

MOKOMASIS ANGLŲ-LIETUVIŲ KALBŲ ORLAIVIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS TERMINŲ ŽODYNAS

 

Karo akademijos specialistų parengtas žodynas skirtas specialistams, dirbantiems orlaivių techninės priežiūros srityje ir naudojantiems specialiąją literatūrą, dokumentaciją ir instrukcijas anglų kalba. Jis taip pat turėtų būti naudingas visiems, besidomintiems orlaivių technine priežiūra ir remontu ir skaitantiems su tuo susijusią literatūrą anglų kalba. Žodyną sudaro apie 6000 antraštinių žodžių ir 350 santrumpų.

 

Atsisiųsti

   

Brošiūra „Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos“ (trečiasis leidimas)

 

Reprezentacinis leidinys apie Karinių jūrų pajėgų istoriją, struktūrą, veiklą. Pristatoma Karo laivų flotilė, Patrulinių laivų, Priešmininių laivų, Pagalbinių laivų ir katerių divizionai, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda, Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras ir kiti padaliniai.

 

   

Lankstinukai apie tarnybos būdus Lietuvos kariuomenėje

 

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos parengti lankstinukai padės pasirinkti tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdą.

 

Profesionalioji karo tarnyba

Krašto apsaugos savanorių pajėgos 

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai

Privalomoji pradinė karo tarnyba 

 

   

TADO DAMBRAUSKO FOTOKONKURSAS "LIETUVOS KARIUOMENĖ FOTOGRAFIJOJE 2016-2017 M."

 

Atsisiųsti

   

Brošiūra SAULĖS MŪŠIS 1236

 

Gausiai iliustruotame leidinyje populiariai pristatomas Saulės mūšis ir jo istorinis kontekstas, aprašoma to meto lietuvių ir Vakarų Europos karių ginkluotė. Ištraukomis iš „Livonijos kronikų“ detalizuojamos to laikmečio Lietuvos karinės pajėgos. Pakartotinai išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Atsisiųsti LT ir EN

   

Lankstinukas PABERŽĖS KUNIGAS, SUKILĖLIŲ VADAS

 

Pakartotinai išleistas leidinys skirtas 1863 m. sukilimo dalyviui, Kauno gubernijos sukilėlių vadui kunigui Antanui Mackevičiui – Lietuvos patriotui, paaukojusiam savo gyvenimą ir gyvybę tėvynei, – atminti.
   

Lankstinukas LIETUVOS KARALIAI ARBA LIETUVOS VALSTYBĖS STATUSAS XIII–XIV A.

 

Lietuvos istorikų darbuose įsigalėjusi nuostata, kad Lietuva turėjo vienintelį karalių Mindaugą, o karalyste išbuvo tik 7 metus. Ar iš tikrųjų mūsų valdovai buvo tik didieji kunigaikščiai? O gal įrodymai kalba ką kita?

   

Lankstinukas ŽYMIAUSI LIETUVOS KARIUOMENĖS MŪŠIAI IR KARINĖS OPERACIJOS

 

Lankstinuke išvardyti, trumpai aprašyti ir iliustruoti Lietuvos kariuomenės mūšiai nuo 1236 m. vykusio Saulės mūšio iki Šimonių girios mūšio 1949 m. Tai atmintinė besimokantiesiems Lietuvos istorijos. Lankstinukas pakartotinai išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Atsisisųti LT ir EN

   

Lankstinukas LEIČIAI

 

Ką mes žinome apie leičius? Tai valstybės pasienio sargybiniai, valdovo valios įgyvendintojai ir raiteliai palydovai, kariai kolonistai. Šis lankstinukas padės užpildyti istorinių žinių spragas. Pakartotinai išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Atsisisųti LT ir EN

   

Lankstinukas KARAS PO KARO

 

Kai visas pasaulis džiaugėsi, kad pagaliau baigėsi karas ir nugalėtas fašizmas, Lietuvoje vyravo kiek kitokios nuotaikos. Būtent tada prasidėjo ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas – nacionalinis karas, kuriuo siekta atkurti savo valstybę.

Leidinys pakartotinai išleistas lietuvių ir anglų kalbomis

 

Atsisiųsti LT ir RUS

 

   

Brošiūra LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGA. Valia ir ginklu – Nepriklausomai Lietuvai!

 

Brošiūroje trumpai apžvelgiama Lietuvos šaulių sąjungos istorija, veikla. Esama informacijos apie tai, ką veikia šauliai, kaip jais tapti, kuo šaulys skiriasi nuo kario.

 

Atsisiųsti LT

   

Knyga VYRŲ CHORO AIDAS KŪRYBINIO KELIO VINGIAI

 

Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ kolektyvo pagrindą sudaro neabejingi dainai krašto apsaugos atsargos ir dimisijos karininkai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai, laisvės kovų dalyviai, dėstytojai, inteligentijos atstovai. Choro tikslas – populiarinti lietuvių liaudies dainas, karinius, patriotinius ir klasikos kūrinius, skatinti karių ir jaunosios kartos patriotizmą ir stiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšius. Ši knyga ir yra apie tai, kaip klostosi choro kūrybinio gyvenimo įvykiai.

   

Lankstinukai DAIKTŲ RINKINYS ir EKSPOZICIJOS iš serijos VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUS

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus pristato seriją lankstinukų, kurie supažindina su muziejaus eksponatais. Šiuose, kaip ir išleistuose lankstinukuose „Archeologijos rinkinys“, „Numizmatikos rinkinys“, „Fotografijų rinkinys“, „Spaustuvė ab“, „Karinės technikos skyrius“, supažindinama su muziejaus kolekcijomis.

 

Atsisiųsti LT

   

Lankstinukas LIETUVOS TECHNIKOS BIBLIOTEKA

 

Lankstinuke pristatomos bibliotekoje teikiamos paslaugos, bibliotekos struktūra ir kontaktinė informacija.

 baltoji knyga

Lietuvos gynybos politikos Baltoji knyga

 

Šiuo dokumentu pristatoma Lietuvos gynybos politika, jos prioritetai bei numatomos raidos kryptys, pagrindiniai saugumo iššūkiai, kurie lems Lietuvos gynybos politiką ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Atsisiųsti LT

   
   
   

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2019.09.06
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media