Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2015 m. išleisti leidiniai

KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOJE 2015 m. IŠLEISTI LEIDINIAI 

 

 LIETUVOS METINĖ STRATEGINĖ APŽVALGA 2014-2015. 13 TOMAS

 Atsisiųsti

Karinės lauko stovyklos įrenginių ir technikos modeliai

 

Krašto apsaugos ministerijos parengtas leidinys, skirtas 7-13 metų moksleiviams. Leidinys trumpai supažindina su Lietuvos kariuomenė padaliniais ir jų atliekamomis funkcijomis, taip pat  jame yra popierinių modelių brėžinių rinkinys – galima pasigaminti visą karinę lauko stovyklą: šarvuotį, unimogą, HMMWV, karkasinę ir pripučiamą palapines, praleidžiamąjį punktą, stebėjimo bokštelį, tvorą.

 

Karines technikos modeliai knygele

Vidiniai brėžiniai (212 x 301)

 

2016 m. Lietuvos kariuomenės kalendorius

 

Lietuvos kariuomenės kalendorius iliustruotas puikiomis KAS fotografų nuotraukomis leidžiamas pirmą kartą.

 

2016 m. Krašto apsaugos ministerijos kalendorius

 

Kalendoriai leidžiami kiekvienais metais. Šio kalendoriaus tema – civilinė sauga. Kalendorius parengtas pagal 2015 metais išleistą brošiūrą „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“. Iliustracijų autorius – Lietuvos animacinio kino režisierius, dailininkas Ilja Bereznickas. Kaip įprastai jame rasite Lietuvos kariuomenei ir valstybei atmintinų dienų sąrašą.

Kalendorius išleistas dviem formatais – sieninis ir stalinis.

 

Brošiūra „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“

Leidinys parengtas KAS specialistų bendradarbiaujant su Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo specialistais. Knygelei panaudotos iliustracijos linksmos, tačiau pateiktus patarimus reiktų vertinti labai rimtai. Perskaitę sužinosite ką daryti ir, priešingai, – ko patartina vengti susidarius ekstremaliosioms situacijoms ar karo metu.

Leidinys yra išleistas ir anglų kalba.

Atsisiųsti LT

Atsisiųsti EN

 

 

Brošiūra „Abiejų tautų Respublikos karai su Švedija XVII amžiuje“

XVII amžius – intensyvių karų laikotarpis. Lietuvos kariuomenei pietuose te

o kovoti su Osmanų imperijos, rytuose – su Maskvos Didžiosios kunigaikštystės, šiaurėje – su Švedijos kariuomenėmis. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojų parengtame leidinyje Lietuvos didžiojo etmono J. K. Chodkevičiaus biografijos faktai ir XVII amžiaus karų su Švedija trumpa istorija gausiai iliustruota VDKM eksponatų nuotraukomis.

Atsisiųsti

 

Brošiūra „Assessment of Threats to National Security“

 

AOTD pateikiama informacija užsienio partneriams apie identifikuotas grėsmes Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui.

Atsisiųsti

 

Lankstukas „Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba“ 

Lankstukas supažindina su valdybos istorija, struktūra, uždaviniais ir kita veikla.

Atsisiųsti

 

 

Lankstukai „Psichologinė parama ir pagalba“ ir „Pagalba po trauminio įvykio“

 

Karo psichologų parengta informacija padėsianti į sudėtingas situacijas patekusiems kariams.

Atsisiųsti "Pagalba po trauminio įvykio"

 

Lankstukas „Lietuvos kariuomenės Karo policija“ 

Lankstukas supažindina su karo policijos istorija, struktūra, uždaviniais ir kita veikla. Lankstukas išleistas lietuvių ir anglų kalba.

Atsisiųsti

 

Lankstukas „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo husarų batalionas“

Lankstukas supažindina su husarų tradicijomis, bataliono istorija, uždaviniais ir kita veikla.

Atsisiųsti

 

Lankstukas „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio MPB“

Lankstukas supažindina su bataliono istorija, struktūra, uždaviniais ir kita veikla.

Atsisiųsti

 

 

Lankstukai „VDKM ekspozicijos“ ir „VDKM restauravimo skyrius“

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus pristato savo ekspozicijas: Vytauto kapelą, priešistorinės Lietuvos karybos ekspoziciją, ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karybos istoriją, Sukilimų salę, I pasaulinio karo ir Nepriklausomybės karų istorijos ekspoziciją, „Lituanicos“ memorialinę salę, Naujausių laikų karybos ekspoziciją.

Restauravimo skyriuje naujam gyvenimui prikeliamos istorinės ir meninės vertybės: ginklai, tekstilė, skulptūros, baldai, medžio ir metalo dirbiniai, konservuojami archeologiniai radiniai.

Atsisiųsti "VDKM restauravimo skyrius"

Atsisiųsti "VDKM ekspozicijos"

 

VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUS 2014 M. Almanachas

 

Devintajame, almanacho numeryje supažindiname Jus su kariuomenės ir muziejaus istorija bei savo kasdienine veikla. Čia rasite ir mokslinių bei mokslo populiarinamųjų straipsnių, informaciją apie naujausias ekspozicijas, parodas, įdomiausius ir dėmesį prikaustančius eksponatus.

Atsisiųsti

 

Brošiūra „Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklai 25“

Leidinys skirtas mokyklos 25-erių metų jubiliejui paminėti. Joje pateikiama mokyklos istorija, įdomių faktų, skaitytojai supažindinami su mokyklos veikla.

Atsisiųsti

 

Lankstukas „Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas“

Lankstukas supažindina su bataliono istorija, struktūra, uždaviniais ir kita veikla.

Atsisiųsti

 

Lankstukas „Lietuvos karių socialinės garantijos“

Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento specialistų parengtame lankstuke supažindinama su įstatymų nustatytomis socialinėmis garantijomis nuolatinės privalomosios karo tarnybos ir profesinės karo tarnybos kariams.

Atsisiųsti

 

Brošiūra „VYRŲ CHORAS AIDAS“

 

2015 m. choras švenčia 60 metų jubiliejų. Kolektyvo pagrindą sudaro atsargos karininkai neabejingi lietuviškai dainai. Brošiūroje aprašoma choro veikla, pasiekimai.

Atsisiųsti

 

Brošiūra „VDKM EDUKACINĖS PROGRAMOS“

 

VDKM siūlo 18 skirtingų edukacinių programų įvairaus amžiaus moksleiviams, aplankiusiems Karo muziejaus ekspozicijas. Programų dalyviai gali pasijusti 15 a. kariais ar karvedžiais, tapti sukilimų ir nepriklausomybės kovų dalyviais, žvalgais, šiuolaikiniais kariais arba „restauruoti“ meno kūrinio reprodukciją.

Atsisiųsti

TADO DAMBRAUSKO FOTOKONKURSAS "LIETUVOS KARIUOMENĖ FOTOGRAFIJOJE 2014-2015 M."

 

Parsisiųsti lietuvių/anglų k. 14,8 MB

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS JUOZAS OLEKAS.

2014 METŲ ATASKAITA.

Leidinyje apžvelgiami 2014 metais nuveikti darbai. Finansavimo didinimas leido sustiprinti šalies gynybinius pajėgumus, bendradarbia-vimą su sąjungininkais ir partneriais, stiprinti kibernetinį saugumą, daugiau lėšų skirti patriotiškai nusiteikusio jaunimo ugdymui. Leidinyje taip pat pristatomos 2015 metų gairės.

Atsisiųsti

 

LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA 2015.

Leidinyje pateikiama informacija apie Lietuvos gynybos ir saugumo pramonei priklausančių įmonių teikiamas paslaugas, jų gaminamas prekes ir kita esminė informacija apie šiame sektoriuje dirbančias organizacijas.

Atsisiųsti LT

Atsisiųsti EN

 

Albumas. TANKAI LIETUVOS KARIUOMENĖJE 1924–1940 M.

Šis albumas skirtas paminėti atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenės 100-ąsias ir tankų dalinio suformavimo 90-ąsias metines. Jo tikslas – atskleisti tankų dalinio istorinę raidą, supažindinti su dalinio įkūrimo aplinkybėmis, struktūra ir sudėtimi, kovine technika ir ginkluote, koviniu rengimu, tankų ir šarvuotininkų likimais, turėtais ir kariuomenei kurtais tankais. Tankai pristatomi trijų Baltijos valstybių saugumo kontekste.

Atsisiųsti

 

Lankstukas. KARAS PO KARO. (kartojamas leidimas)

Kai visas pasaulis džiaugėsi, kad pagaliau nugalėtas fašizmas ir baigėsi karas, Lietuvoje vyravo kiek kitokios nuotaikos. Būtent tada prasidėjo ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas – nacionalinis karas, kuriuo siekta atkurti savo valstybę.

Leidinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

Atsisiųsti LT

Atsisiųsti EN

 

Andriejus Stoliarovas. LIETUVOS RESPUBLIKOS KARINĖ JUSTICIJA 1919–1940 M.

Ši monografija – pirmoji lietuviška studija, skirta kariuomenės teismo, karo lauko teismo, karininkų garbės teismo, karo komendantūros, karo policijos, kariuomenės areštinių, karo belaisvių ir koncentracijos stovyklų, drausmės dalių ir Karo kalėjimo istorinei raidai nušviesti.

Atskleidžiamos kariuomenės teisminių institucijų atsiradimą lėmusios istorinės aplinkybės, struktūriniai dėsningumai ir formavimo ypatumai, analizuojama karinių teismų veiklos specifika, išskiriamos karinės teisinės institucijos, kurios įgyvendino teisėtumą ir padėjo karinei teisminei valdžiai vykdyti teisingumą.

Atsisiųsti

 

Knyga. TAIKOS SARGYBOJE: LIETUVOS KARIAI TARPTAUTINĖSE OPERACIJOSE 1994–2014 M.

Knyga, atskleidžianti pagrindinius Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse misijose ir operacijose aspektus. Ji skaitytojui padės suvokti pasirinkimo prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinant saugumą pasaulyje priežastis, aplinkybes, pagrindus. Leidinyje pateikiami nepaprastai vertingi tarptautinėse operacijose dalyvavusių Lietuvos karių asmeniniai pasakojimai, atspindintys jų patyrimus, taip pat tai galimybė pažvelgti į skirtingas tarptautines operacijas iš arti, suprasti, kokią operacinę aplinką mato karys. Tai dvidešimties metų istorija, papasakota žmonių, kurie patys buvo istorinių įvykių dalis. Istorija, kuria galime didžiuotis, kaip didžiuojamės svarbiausiomis Lietuvos pergalėmis.

Atsisiųsti

 

Lankstukas BRG. GEN. INŽ. ANTANAS GUSTAITIS – LIETUVIŠKŲ LĖKTUVŲ ANBO KŪRĖJAS (kartojamas leidimas)

Lankstukas skirtas Lietuvos kariuomenės savanoriui, karo lakūnui, lėktuvų ANBO konstruktoriui, Lietuvos karo aviacijos pramonės organizatoriui ir vadovui, tapusiam sovietinio teroro auka, atminti. ANBO lėktuvai, tapę tarpukario Lietuvos simboliu, buvo patikimi, lengvai eksploatuojami, tiko žvalgybai ir mokymams. Talentingo konstruktoriaus dėka, nepajėgdama įsigyti moderniausios to meto ginkluotės, Lietuv–os kariuomenė gavo jos poreikius tenkinančius savos gamybos lėktuvus. Leidinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.
 

 

Lankstukas LIETUVOS DIDŽIOJO KUNIGAIKŠČIO VYTENIO BENDROSIOS PARAMOS LOGISTIKOS BATALIONAS

Lankstukas supažindina visuomenę su bataliono istorija, simboliais, veikla.

Atsisiųsti

 

Lankstukai KARO MEDICINOS GYDYTOJAS ir KARO MEDICINOS GYDYTOJO PADĖJĖJAS

Lankstukuose perskaitysite apie karo medicinos gydytojo profesiją, sužinosite kaip tapti karo medicinos gydytoju ar jo padėjėju.

Karo medicinos gydytojo padejėjo

Karo medicinos gydytojo

 

 

Brošiūra KARIO ATMINTINĖ

Leidinys skirtas jauniems kariams pradedantiems tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Jame – informacija, padedanti suvokti kariuomenės struktūrą, tarnybos uždavinius. Pateikiamos pagrindinės žinios apie rikiuotės statutą, kario ginkluotę, karjeros galimybes.

 

 

Lankstukai apie KJP laivus „DZŪKAS“ ir „ŽEMAITIS“ (kartojamas leidimas)

Lankstukuose perskaitysite apie KJP laivų pavadinimų istoriją, laivų istoriją, paskirtį. Sužinosite kai kuriuos techninius laivų duomenis

Dzūkas

Žemaitis

 

 


Informacija atnaujinta 2016.01.29
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media