Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

2017 m. informacija

Apdovanoti T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ nugalėtojai

 

Norintys įsigyti spausdintą fotografijų albumo „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ versiją, kreipkitės į Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentą tel. 8 5 264 8547, el. p. [email protected], adresas: Totorių g. 25, Vilnius

 

Nugalėtojų nuotraukos 

Nuotraukos iš renginio

 

 

Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-ųjų metų išvakarėse Valdovų rūmuose apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016 –2017“ nugalėtojai. Geriausių nuotraukų autoriams apdovanojimus įteikė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, specialius prizus nugalėtojams skyrė ir konkurso rėmėjai.

 

„Šios nuotraukos – tai mūsų kariuomenės gyvenimo, jos vystymosi, tobulėjimo ir modernėjimo metraštis. Ypatingai džiugina, kad nuotraukų autoriai, kaip ir nuotraukų herojai – ne vien lietuviai, bet ir mūsų sąjungininkų karių, dislokuotų Lietuvoje, fotografai. Tokiu būdu konkursas išauga iš Lietuvos kariuomenės fotografijos rėmų, – sakė ministras R. Karoblis. – Geras kadras atstoja ištisą pasakojimą, daug parodo ir paaiškina. Tad kiekvienam fotografui noriu palinkėti kuo daugiau gerų kadrų, budrios akies ir įdomių, jūsų fotoobjektyvų vertų įvykių“.

 

„Vis augantį fotografuojančių mėgėjų ir profesionalių fotografų dėmesį vertinu kaip didėjantį visuomenės domėjimąsi kario tarnyba ir kariuomenės paskirtimi valstybės raidoje“ , - dėkodamas konkurso dalyviams ir vertinimo komisijai sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Jau tryliktą kartą Krašto apsaugos ministerijos surengtame konkurse dalyvavo 53 fotografai, pateikę beveik 600 nuotraukų. Darbus vertino ir geriausias rinko ekspertų komisija, vadovaujama Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko. Komisijos nariai: Valdas Kopūstas, naujienų portalo 15min.lt Fotoskyriaus vadovas; Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas; Stanislovas Žvirgždas, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas; Oleksandras Klymenko (Oleksandr Klymenko), karo fotografas, laikraščio „Ukrainos balsas“ fotožurnalistas.

 

T. Dambrausko fotokonkursas jau turi būrį ištikimų fotografų, o konkurso organizatoriai ypač džiaugiasi, kai kasmet sulaukia ir naujų dalyvių. Šių metų konkursui darbų atsiuntė ir Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO priešakinių pajėgų bataliono kontingentų fotografai.

 

Nauja šių metų konkurse buvo ir tai, kad be konkursinių nuotraukų, atspindinčių pastarųjų metų Lietuvos kariuomenės gyvenimą, buvo pristatyta ir speciali tema „Ukraina, 2014-2016 metai. Ginkluoto konflikto zona“. Tai Ukrainos gynybos ministerijos ir Ukrainos strateginės komunikacijos centro projektas „Kariuomenė. Atgimimas“, kuris atspindi unikalią naujos Ukrainos kariuomenės ir visuomenės istoriją Ukrainos fotografų, kurie dokumentavo įvykius ir žmonių istorijas karo zonoje, akimis. Konkurso parodoje ir konkurse pristatomi 33 fotografų darbai.

 

Konkurso nugalėtojai

 

Konkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2017“ darbai buvo vertinami keturiose kategorijose, o jose nugalėjo:

 

Pirmoji kategorija: Krašto apsaugos sistemos karių ir civilių nuotraukos:

 

1-oji vieta – Jonui Pipliui už nuotrauką „Specialiųjų operacijų pajėgų laivo šturmas“.

2-oji vieta – Vilma Lisauskaitė už nuotrauką „Peties atrama“

3-ioji vieta – Žilvinas Montvydas už nuotrauką „Jau kelios savaitės be lietaus..."

 

Antroji kategorija: Fotografų ne iš krašto apsaugos sistemos nuotraukos:

 

1-oji vieta - Sauliui Žiūra už nuotrauką „Lietuvos kariuomenės diena Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje"

2-oji vieta - Ugnė Liaudanskytė už nuotrauką „Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“ per pratybas „Griausmas 2016“.

3-ioji vieta - Justina Butkutė už nuotrauką „Vilkiukų krikštynos 2016“

 

„Linksmojo kadro“ kategorija:

Nugalėtoja Vilma Lisauskaitė už nuotrauką „Puokštė. Sąjungininkų karių puokštė, skirta vietos gyventojai už sutikimą naudotis jos žeme pratybose „Geležinis vilkas 2017“

 

Taip pat konkurse vertinti ir krašto apsaugos sistemoje dirbančių ir tarnaujančių profesionalių fotografų darbai. Geriausiu profesionalo kadru šiemet pripažinta Alfredo Pliadžio nuotrauka „Pratybose „Geležinis vilkas 2017“ Lietuvos ir sąjungininkų pajėgos atlieka užduotis Suvalkų koridoriaus ruože".

 

Tradiciškai konkurso nuotrauką išrenka ir specialiuoju prizu jos autorių apdovanoja Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas. Šiemet kariuomenės vado prizas įteiktas Pauliui Čilinskui už nuotrauką „Parako dvelksmas“.

 

Specialų prizą – savo paties karinės fotografijos albumą – skyrė ir konkurso vertinimo komisijos narys iš Ukrainos Oleksandr Klymenko. Jam labiausiai patikęs kadras – Ievos Budzeikaitės nuotrauka „Užkurti ugnį be degtukų. Lietuvos kariuomenės žvalgų išgyvenimo kursas“.

 

Šiemet fotografus specialiais prizais apdovanojo Valdovų rūmai, UAB „ Fotoservisas“, UAB „Baltijos arsenalas“ parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“, bei Lietuvos spaudos fotografų klubas.

 

Veiks konkurso nuotraukų paroda, išleistas katalogas

 

Kartu su T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“nugalėtojų paskelbimu ir apdovanojimų įteikimu Vadovų rūmuose atidaryta ir konkursui pateiktų nuotraukų paroda. Paroda Valdovų rūmuose veiks iki lapkričio 26 dienos.

 

Taip pat išleistas ir konkursui pateiktų nuotraukų katalogas. Jį galima pavartyti čia:

 

Renginio nuotraukų autorius Alfredas Pliadis (KAM)

 

Nuotraukos nugalėtojos:

 

Jonas Piplys „Specialiųjų operacijų pajėgų laivo šturmas"

 

Saulius Žiūra „Lietuvos kariuomenės diena Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje"

 

Vilma Lisauskaitė „Puokštė. Sąjungininkų karių puokštė, skirta vietos gyventojai už sutikimą naudotis jos žeme pratybose „Geležinis vilkas“

 

Alfredas Pliadis. „Pratybose „Geležinis vilkas 2017“ Lietuvos ir sąjungininkų pajėgos atlieka užduotis Suvalkų koridoriaus ruože".

 

Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ artėja prie finalo

2017 m. spalio 27 d.

 

Artėja Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ rezultatų pristatymo diena.

Komisija jau išrinko gražiausiais nuotraukas, kurios pateks į parodą ir bus publikuotos kataloge.  Taip pat jau žinomi ir konkurso laureatai.   

 

Šįmet parodoje ir kataloge pristatysime ypatingą rubriką – Ukrainos projektą „Kariuomenė. Atgimimas“. Tai unikali ir jautri naujos Ukrainos kariuomenės ir visuomenės istorija Ukrainos fotografų, kurie dokumentavo įvykius ir žmonių istorijas prie fronto linijos, akimis.

 

Dar vienas intriga – atsinaujinęs, solidesnis ir reprezentatyvesnis  parodos katalogas, kurį dovanų gaus visi konkurso dalyviai ir parodos atidarymo  svečiai.  

 

Visus Jus pakviesime į parodos atidarymo ir nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją š.m. lapkričio 22 d., trečiadienį, 16.30 val.  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, (Katedros aikštė 4,  Vilnius).  Planuokite Lietuvos kariuomenės dienos išvakares skirti  smagiai pasibūti Valdovų rūmuose ir pasidžiaugti gražiausiais kariuomenę įamžinusiais kadrais.

 

M. Lysenko nuotr.

 

Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“

2017 m. spalio 5 d.

 

Dėkojame visiems konkurso dalyviams, atsiuntusiems savo nuotraukas Tado Dambrausko fotokonkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017". Konkurse dalyvauja 53 autoriai, iš viso vertinimui pateikę 545 nuotraukas.

 

Darbus vertins ir geriausias nuotraukas atrinks ekspertų komisija, vadovaujama Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko. Susipažinkite su komisijos nariais:

Valdas Kopūstas, naujienų portalo 15min Fotoskyriaus vadovas;

Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas;

Stanislovas Žvirgždas, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;

Oleksandras Klymenko (Oleksandr Klymenko), karo fotografas, laikraščio „Ukrainos balsas“ fotožurnalistas.

 

Parodai „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017" bus atrinkta apie 60 geriausių ir įdomiausių nuotraukų. Jos taip pat bus išspausdintos reprezentaciniame parodos kataloge.

 

Parodos pristatymas ir autorių pagerbimo ceremonija planuojama Vilniuje lapkričio viduryje. Sekite informaciją mūsų interneto svetainėje.

 

Skelbiamas tradicinis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“

 

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau tryliktąjį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“, skirtą karo fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti.

 

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje esančius sąjungininkų ir partnerių karius, peržvelgti savo praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis, atrinkti geriausius ir įdomiausius kadrus ir siųsti juos konkursui. Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventinėse ceremonijose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria ir kt.

 

 

Šiemet, kaip ir pernai, konkurso dalyvių nuotraukos bus skirstomos ir vertinamos keturiose kategorijose:

 

I kategorija – nuotraukos, kurias pateikia krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;

 

II kategorija – nuotraukos, kurias pateikia visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;

 

III kategorija – nuotraukos, kurias pateikia KAS dirbantys profesionalūs fotografai, kurie varžysis dėl „KAS profesionaliausio kadro“;

 

IV kategorija – „Linksmas kadras“. Šiai kategorijai nuotraukas gali pateikti visi konkurso dalyviai (išskyrus III kategorijai priskirtus fotografus).

 

Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 800 eurų premijų fondą (premijų fondo padalinimo tvarka kategorijoms yra nurodyta konkurso nuostatuose).

 

Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2017 m. lapkričio mėnesį Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

 

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti ne vėliau kaip iki šių metų rugsėjo 15 d. el. paštu: [email protected]. Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos interneto puslapyje čia.

 

Pasiteirauti: Vaida Ilginytė, [email protected], tel.: 8 5 264 8547

 

 

Apie Tadą Dambrauską

 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

 

Tekste – 2016 m. metų fotokonkurso laimėtojos L.Ambroževičiūtės nuotrauka, aukščiau – T. Dambrauskas (KAM archyvo nuotr.).

 

Informacija atnaujinta 2017.12.21
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media