Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2016 m. informacija

Baigėsi lankytojų balsavimas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuotoje Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2015-2016 m." parodoje.

 

Populiariausia išrinkta Justinos Butkutės nuotrauka.

 

 

Justinai atitenka Valdovų rūmų įsteigtas prizas.

 


 

 

Keturi apdovanojimai už geriausias nuotraukas apie kariuomenę įteikti fotografui Vidmantui Balkūnui

 

Nuotraukos

 

Birželio 9 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengtoje ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2015-2016“ nugalėtojai. Prizus fotografams už geriausius darbus įteikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.

 

„Esu dėkingas fotografams, kurie fiksuoja išskirtinės akimirkas, pasakojančias istoriją iš kariuomenės gyvenimo ir mūsų kariams, kurie rankose laiko ne tik ginklą, bet ir fotoaparatą. Šių dienų gyvenime žinia perduodama per vaizdą gali būti didesnis ginklas, nei tikras kovinis ginklas, siekiant apginti teisingą savo žinią informacinėje kovoje,“- ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Šiemet konkurso dalyvių nuotraukos buvo suskirstytos į keturias kategorijas, specialius prizus įteikė ir Lietuvos kariuomenės vadas, ilgamečiai konkurso draugai UAB „Fotoservisas“, parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“, Lietuvos spaudos fotografų klubas.

 

Kariuomenės vado prizu apdovanota Laura Skiezgilienė už nuotrauką „Karys. Pastato šturmas per pratybas „Žaibo kirtis 2016“.

 

Pirmosios kategorijos „Krašto apsaugos sistemos karių ir civilių nuotraukos“ nugalėtoju tapo Andrius Kubilius už nuotrauką „Šauktinių vakarienė: kas valgo, o kas šildosi.“ Antroji vieta atiteko Linai Ambroževičiūtei už nuotrauką „Pasiruošę. Pratybos „Žaibo kirtis 2016“ Klaipėdoje“, trečioji - Pauliui Čilinskui už nuotrauką „Šturmas. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai šturmuoja pastatą“.

 

Antrosios kategorijos „ Fotografų ne iš krašto apsaugos sistemos nuotraukos“ nugalėtoja paskelbta Vidmanto Balkūno nuotrauka „Mergina džiaugsmingai apsikabina savo draugą, priėmusį priesaiką“ , 2-osios vietos – Giedriaus Skiezgilo nuotrauka „Vidinės kovos. Per atranką į žvalgų būrį tikrinami gebėjimai dirbti komandoje, ištvermė ir motyvacija“. Trečiają vietą komisija skyrė dar vienai V. Balkūno nuotraukai „Lietuvos kariuomenės žvalgai per pratybas „Žvalgo pėda“ rengiasi šturmuoti pastatą“.

 

Kaip ir kiekvienais metais atskiroje kategorijoje dėl profesionaliausio kadro varžėsi krašto apsaugos sistemoje dirbantys profesionalūs fotografai. Šiemet šios kategorijos nugalėtoja tapo Ieva Budzeikaitė už nuotrauką „Puskarininkių kursas. Vienas baigiamųjų etapų – įveikti „Vilko taką““.

 

Ketvirtosios kategorijos „ Linksmasis kadras“ , kuria siekta konkursui suteikti daugiau spalvų, nuotaikos ir žaismingumo, labiausiai temą atitikusia nuotrauka komisija išrinko Pauliaus Vasiliausko darbą, pavadintą „Svajonės pildosi“.

 

Ilgamečių konkurso draugų UAB „Fotoservisas“ ir parduotuvių tinklo „Armijai ir civiliams“ įsteigti prizai buvo įteikti V. Balkūnui už nuotraukas „Šauktinio, pirmą kartą išėjusio į pratybas miške, atspindys vandenyje“ ir „Karės Viktorijos Skritulskaitės portretas“.

 

Šių metų karinės fotografijos konkurse dalyvavo 55 dalyviai, profesionalai ir fotografai mėgėjai, pateikę per 600 nuotraukų. Jų darbus vertino tarptautinė konkurso vertinimo komisija, o jai vadovavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Dvyliktą kartą surengto fotokonkurso apie Lietuvos kariuomenę nuotraukų paroda pirmą kartą eksponuojama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Ji čia veiks iki birželio 29 dienos.

 

Karinės fotografijos konkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir skiria ją Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius T. Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus.

 

Nuotraukų nugalėtojų autoriai A. Kubilius, I. Budzeikaitė, V. Balkūnas, P. Vasiliauskas

 

Renginio nuotraukų Valdovų rūmuose autorius Alfredas Pliadis

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2017.02.03
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media