Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

2013 m. informacija

Apdovanoti geriausi Tado Dambrausko fotokonkurso “Lietuvos kariuomenė 2012–2013” dalyviai

  

 

Nuotraukų katalogas „Tado Dambrausko fotokonkursas Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013 m."

 

Fotogalerija

 

Vaizdo medžiaga

 

Birželio 11 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ nugalėtojai. Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

 

„Čia pavaizduotos ne eilinės akimirkos ir jos pastebėtos ne eiline akimi. Tokiems kadrams pastebėti padeda ir profesinė branda, ir gyvenimas, buvimas, tos aplinkos jautimas. Tado Dambrausko parodoje galime pasigrožėti tokiomis akimirkomis, kokių patys tiesiog negalime pastebėti. Linkiu, kad toks taiklus ginklas – fotoaparatas, netrukdytų tarnybai, o ją tik papuoštų“, - apdovanojimų ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Konkurso dalyvius sveikino ir vertinimo komisijos nariai Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir komisijos narys iš Nyderlandų, aviacijos fotografas Tieme Festneris (Tieme Festner), visiems dalyviams palinkėjęs išlikti kuo originalesniais ir nebijoti išsiskirti iš kitų.

 

Skirtingai nei ankstesniuose konkursuose, atskirų temų nebuvo. Svarbiausia – akimirka, atspindinti kariuomenės gyvenimą. Tai konkurso parodą ir nuotraukų albumą leido pateikti įvairiausiomis spalvomis. Kurios profesionalų ir mėgėjų nuotraukos taps geriausiomis paaiškės ceremonijos metu.

 

Septynių narių komisijos sprendimu trečiąją vietą pasidalino du autoriai. Karius „Atakoje“ įamžinęs Laimis Bratikas ir vyresnysis leitenantas Andrius Česnauskas su savo nuotrauka „Kariai ir aikštelėje kariai“.

 

Antroji vieta skirta Edvardui Velbasiui už jo nuotrauką „Kariai po lauko pratybų grįžta į kareivines“.

 

Šiais metais nuotrauka nugalėtoja išrinkta akimirka iš karių tarnybos Afganistane „Dovana mergaitei“. Jos autorius – vyr. ltn. A. Česnauskas.

 

Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanotas Raimondas Kuliavas, kuris nuotraukoje „Taikinys užfiksuotas“ atskleidė, kad pratybų metu kariai atlieka skirtingas užduotis.

 

 

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo Ievą Budzeikaitę.

 

Portalo „Delfi“ skaitytojai taip pat turėjo galimybę balsuoti už įdomiausią kadrą iš konkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ pateiktų fotografijų. Skaitytojų vertinimui buvo pateiktos 20 nuotraukų. Daugiausiai, 546 balsų, surinko vyr. ltn. A. Česnausko nuotrauka „Afganistanas po mano kojomis – kelionės į atokesnį Goro provincijos rajoną metu“. Jos autorius apdovanotas portalo „Delfi“ įsteigtu skaitytojų simpatijos prizu.

 

Jau devintą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

 

 

Atidaroma Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ paroda

 

Birželio 5 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje pradedama eksponuoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ paroda.

 

Oficiali parodos atidarymo ir nugalėtojų apdovanojimo ceremonija Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje vyks birželio 11 d. 16 val.

 

Tradicinį karinės nuotraukos konkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“, skirtą karo operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti, Krašto apsaugos ministerija surengė jau devintą kartą.

 

Konkursui 47 autoriai pateikė per keturis šimtus 2012–2013 m. sukurtų nuotraukų. Tarptautinė vertinimo komisija išrinko geriausias nuotraukas trims pagrindiniams prizams laimėti. Profesionaliausio kadro kategorijoje varžėsi krašto apsaugos sistemos profesionalai fotografai. Tradiciškai, specialų prizą nugalėtojui įteiks Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Taip pat naujienų svetainės „Delfi.lt“ įsteigtu skaitytojų simpatijų prizu bus apdovanotas daugiausiai „Delfi.lt“ skaitytojų balsų surinkusios nuotraukos autorius. Savo nominaciją įsteigė ir jos nugalėtoją paskelbs ilgametis konkurso partneris „Fotoservisas“.

 

Jau devintą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi–metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

 

 

Išrinkta įdomiausia karinė nuotrauka „Delfi.lt“ skaitytojų simpatijų prizui laimėti

 

Jau ketvirtą kartą naujienų portalo „Delfi.lt“ skaitytojai išrinko įdomiausią nuotrauką karinės fotografijos konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ – Lietuvos kariuomenės vyresniojo leitenanto Andriaus Česnausko pagauta akimirka „Afganistanas po mano kojomis – kelionės į atokesnį Goro provincijos rajoną metu“.

 

„Delfi.lt“ skaitytojų vertinimui buvo pateikta 20 nuotraukų, kurias iš daugiau kaip 400 pateiktų, atrinko konkurso komisija. Iš 3067 balsų 546 lankytojai skyrė nuotraukai laimėtojai. Antroje vietoje liko nedaug nuo nugalėtojo atsilikusi Ievos Budzeikaitės nuotrauka (463 balsai). Trečioji vieta atiteko Edvardo Velbasio fotografijai „Pelkynai: kariai savanoriai įveikinėja „Šlovės taką““ (292 balsai).

 

„Ne paslaptis, kad greitkelių Afganistano Goro provincijoje nėra. Norint pasiekti atokesnius rajonus, tam tinkamiausia transporto priemonė – sraigtasparniai. Nuotrauka daryta per oro patrulio į Taivaros rajoną, nutolusį nuo Čagčarano apie 180 km. Fotografijoje matomas amerikiečių sraigtasparnio „Chinook“ borto operatorius, stebintis apylinkes. 23 sraigtasparnio keleiviai, Lietuvos kariai ir civiliai, jau po pusvalandžio vykdys jiems patikėtas užduotis – apsaugą, žvalgybą, susitikimus su vietiniais gyventojais“, – taip nuotrauką pristatė autorius vyr. ltn. A. Česnauskas.

 

 

Andrius karinės fotografijos parodos pristatymo ir laureatų apdovanojimo ceremonijoje bus apdovanotas „Delfi.lt“ skaitytojų simpatijų prizu. Visi norintys pirmieji pamatyti geriausias 2012-2013 metų kariuomenės akimirkas ir sužinoti, kas laimėjo komisijos ir rėmėjų prizus, birželio 11 d. 16.00 val. kviečiami atvykti į Vilniuje esančią Dailininkų sąjungos galeriją. Renginyje taip pat bus pristatytas nuotraukų katalogas.

 

Tado Dambrausko karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ rengiamas jau devintą kartą. Konkursas yra skirtas Krašto apsaugos ministerijos fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti. Jis buvo talentingas Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente Tadas Dambrauskas pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

 

Krašto apsaugos ministerija skelbia Tado Dambrausko konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012-2013“ pradžią

 

Krašto apsaugos ministerija skelbia didžiausio karinės fotografijos Tado Dambrausko konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012-2013“ pradžią. Norinčius dalyvauti konkurse kviečiame darbus teikti per konkurso informacinę sistemą http://distance.lka.lt/ilias/login.php?client_id=foto2013 iki balandžio 15 dienos.

 

Šiais metais konkurse laukiami profesionalų, mėgėjų, civilių ir kariškių fotografų darbai, kuriuose būtų kuo įvairiau atspindėtas karių gyvenimas. Tikslių temų nėra, svarbiausia, kad karinė akimirka būtų pagauta 2012-2013 metais. Nuotraukos gali būti spalvotos, nespalvotos ar tonuotos, nenaudojant programos, koreguojančios spalvas. Galimi tik fotografuojant gauti specialieji efektai. Apdorojant nuotraukas kompiuteriu, galima naudotis tik tomis priemonėmis, kuriomis galima naudotis spaudžiant nuotraukas laboratorijoje rankiniu būdu. Konkurso nuostatai.

 

Nuotraukas vertins ir geriausius kadrus išrinks tarptautinė fotomenininkų komisija, kuriai pirmininkaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Komisijoje taip pat dirbs Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, fotomenininkai Stanislovas Žvirgždas ir Vladimiras Ivanovas, dokumentinės realybės filmo „Misija Afganistanas“ operatorius Eduardas Bareika. Šiais metais komisijoje bus ir du profesionalai iš užsienio – aviacijos fotografas iš Olandijos Tieme Festner ir fotografas Michael Jon, kurio atsiliepimai apie Lietuvos karių dalyvavimą Afganistane sužavėjo ne vieną.

 

Nuo 2005 m. konkurse jau dalyvavo dešimtys fotografų. Kasmet geriausių darbų autoriai apdovanojami ne tik organizatorių ir rėmėjų įsteigtais prizais ir piniginėmis premijomis, bet ir kviečiami į apdovanojimo renginį. Geriausios nuotraukos pristatytos visuomenei parodoje, taip pat bus išleistas parodos katalogas.

 

Nusprendusiems dalyvauti, siūlome atidžiai perskaityti konkurso nuostatus, apsiginkluoti geriausiais praėjusių metų kariniais kadrais ir stoti į didžiausią karinį fotografų mūšį.

 

Jau devintą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

 

Nuotr. aut. - A. Pliadis

Informacija atnaujinta 2016.02.25
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media