Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2014 metų karikatūrų konkursas

Apdovanoti humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojai

 

Humoristinių piešinių ir karikatūrų galerija

 

Balandžio 1 d. Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius įteikė apdovanojimus humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“ nugalėtojams. Taip pat galerijoje atidaryta ir šio konkurso darbų paroda.

 

„Dėkoju karikatūrų autoriams už gerą nuotaiką. Tokiu metu, kai matome, kas vyksta aplink mūsų sienas, labai svarbu įvairiomis priemonėmis parodyti žmonėms Lietuvos kariuomenės žengimą petys petin su NATO sąjungininkais“, – atidarydamas parodą sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Pirmosios dvi vietos skirtos dviem darbams: Rolando Vičio karikatūrai „Drąsuolis“ ir Gintaro Jociaus karikatūrai „Svajotojas“. Antroji vieta atiteko Jonui Lenkučiui už karikatūrą „Balionas“. Trečiąją vietą laimėjo Raimondo Franckevičiaus karikatūra „Katinas“. Dviem paskatinamosiomis premijomis apdovanoti Ramūnas Vaitkus už karikatūrą „Generolas“ ir Šarūnas Jakštas už humoristinį piešinį „Praregėjimas“.

 

Rolando Vičio karikatūra „Drąsuolis“              Gintaro Jociaus karikatūra „Svajotojas“

 

Krašto apsaugos ministro J. Oleko įsteigtas specialus prizas atiteko Justinui Račinskui už karikatūrą „Aitvaras“.

„Žiūrėdamas į jūsų, taip pat tarpukariu ar partizanų pieštas karikatūras galiu pasakyti, kad jos kelia ūpą net kritiniais momentais. Dėkoju jums, esate tikri karikatūros žanro kariai, o jūsų ginklai aštrūs”, – sakė gen. ltn. A. Pocius.

 

Lietuvos kariuomenės vadas savo specialų prizą įteikė Ramūnui Vaitkui už Kariuomenės vado šaržą.

 

Apdovanojimas įteiktas ir Krašto apsaugos ministerijos socialinio tinklo „Facebook“ draugams labiausiai patikusio darbo „NATO“ autoriui Martynui Juchnevičiui.

 

Konkurse dalyvavo 36 autoriai, pateikę per 150 originalių darbų.

 

Konkursui pateiktus darbus vertino ir nugalėtojus atrinko vertinimo komisija, kurią sudarė Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ atstovai.

Konkursas surengtas siekiant linksmai ir šmaikščiai paminėti Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje dešimtmetį.

 

Atidarytoje parodoje eksponuojama 120 humoristinių piešinių ir karikatūrų, vaizduojančių nuotaikingas kariuomenės gyvenimo kasdienybės situacijas, atspindinčių politines Lietuvos ir pasaulio aktualijas, kurios šiandien dar labiau leidžia mums įvertinti Lietuvos narystės NATO svarbą.

 

Tai jau 38-oji Lietuvos humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda, tradiciškai pristatoma visuomenei kasmet balandžio 1–ąją.

 

Krašto apsaugos ministerija humoristinių piešinių ir karikatūrų konkursą apie Lietuvos kariuomenę surengė trečią kartą. Pirmą kartą jis vyko 2003 m. ir buvo pavadintas „Žengia pulkas linksmai... Nuo Mindaugo laikų iki NATO“, antrą – dar po trejų metų – „Žengia pulkas linksmai... 2006“.

 

Nugalėtojams buvo įteiktos piniginės premijos. Konkurso premijinis fondas – 6000 lt.

 

Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) veiks iki balandžio 20 d.

 

Kovo 29 d. sukanka 10 metų, kai Lietuva tapo Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nare. Norėdami linksmai paminėti šią sukaktį, kviečiame visus dalyvauti humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurse „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“.

 

Konkursui pateikti savo darbus gali visi norintys – profesionalai ir mėgėjai, kariai ir civiliai, valdantys pieštukus, teptukus ar šiuolaikines skaitmeninio piešimo priemones ir mokantys taikliai ir šmaikščiai pajuokauti.

 

Įdomiausių konkurso darbų, kuriuos atrinks specialiai sudaryta komisija, paroda ir katalogas bus pristatyti balandžio 1 d. vienoje iš Vilniaus miesto galerijų.

 

Darbų konkursui laukiame iki kovo 10 dienos.

 

Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“. Tai bus jau 38-oji Lietuvos humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda, tradiciškai pristatoma visuomenei kasmet balandžio 1-ąją.

 

Šis konkursas jau trečiasis humoristinių piešinių ir karikatūrų konkursas apie Lietuvos kariuomenę ir NATO. Pirmasis konkursas „Žengia pulkas linksmai... Nuo Mindaugo laikų iki NATO“ vyko 2003 m., o antrasis – 2006 m.: „Žengia pulkas linksmai... 2006“.

 

Konkurso reglamentas

 

Konkurso reglamento priedas

 

Dalyvio anketa

Informacija atnaujinta 2016.07.21
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media