Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2011 m. informacija

Balandžio 29 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko mokinių monkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Antrą kartą iš eilės geriausiai pasirodė ir nugalėtojo vardą apgynė Visagino Verdenės gimnazijos mokinys Vytenis Čipinys. Antrąją vietą užėmė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos auklėtinis – Robertas Grabys. Trečioji vieta atiteko Tomui Dainiui Balčyčiui iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos.

 

Konkurso finalininkus pasveikino ir apdovanojo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Romualdas Moldaris. Geriausiems dalyviams įteikti diplomai, piniginiai prizai, specialios Švietimo ir mokslo ministerijos, Vytautos Didžiojo universiteto, Šaulių sąjungos dovanos.

 

„Kreipiuosi į jus kaip į Lietuvos kariuomenės draugus. Mes norime turėti kaip galima daugiau draugų ir tikimės, kad dalyvaudami šiame konkurse ar ruošdamiesi jam jūs įgyjate naujų žinių, kurių nepamiršite visą likusį gyvenimą,“ – mokinių konkurso finalininkams kalbėjo ministrė R. Juknevičienė. Ji dėkojo mokytojams ir kitiems, prisidėjusiems prie šio gražaus renginio organizavimo.

 

Finale mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl geriausiojo grupėje vardo. Galutiniai taškai buvo suskaičiuoti per antrąjį etapą, kuriame varžėsi penki grupių nugalėtojai ir aktyviausias dalyvis iš salės. Pastarųjų teisingų atsakymų skaičius ir nulėmė konkurso nugalėtoją. Kiekvienas iš finalininkų savo balų skaičių galėjo papildyti atsakydamas į kolegų neatsakytus ar neteisingai atsakytus klausimus.

 

Konkurso finalo dalyviams taip pat buvo surengta ekskursija po Kauno įgulos karininkų ramovę. Jie pietavo ir svečiavosi Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, kur moksleiviai turėjo glimybę susipažinti su bataliono kariais, technika bei ginkluote.

 

 

Fotogalerija

 

 

Paaiškėjo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalininkai

  

Pasibaigus antrajam mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, suskaičiuoti galutiniai rezultatai ir išaiškinti finalininkai.

 

Stipriausi šiais metasi Visagino, Švenčionių, Kretingos, Kauno Šiaulių, Marijampolės, Lazdijų, Pakruojo moksleiviai. Jie jau balandžio 29 d. susirungs žinių mūšyje dėl geriausiai Lietuvos kariuomenę, jos praeitį ir šiandieninę situaciją išmanančio moksleivio vardo.

 

 

Eil.
Nr.

Teisingų atsakymų suma

Vardas

Pavardė

Mokykla

Miestas, rajonas

1

39

Vytenis

Čipinys

Verdenės gimnazija

Visaginas

2

33

Kęstutis

Pilipavičius

Švenčionių Papildomo ugdymo centras

Švenčionys

3

31

Robertas

Grabys

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazija

Kretinga

4

31

Paulius

Balsys

VšĮ Pranciškonų gimnazija

Kretinga

5

29

Dovydas

Jokubauskis

Kauno Juozo Gruodžio konservatorija

Kaunas

6

28

Kristina

Medžiaušytė

Šiaulių Lieporių gimnazija

Šiauliai

7

28

Erlandas

Paulėkas

Marijampolės Sūduvos gimnazija

Marijampolė

8

28

Jurgis

Kudlinskas

Kauno Purienų vidurinė mokykla

Kaunas

9

27

Kęstutis

Eidukynas

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Lazdijai

10

27

Rokas

Kazakevičius

Žeimelio vidurinė mokykla

Pakruojo rajonas, Žeimelis

11

27

Živilė

Šukevičiūtė

Verdenės gimnazija

Visaginas

12

27

Brigita

Barkauskaitė

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazija

Kretinga

13

27

Adas

Viliušis

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija

Marijampolė

14

27

Vytautas

Brijūnas

Joniškio Aušros gimnazija

Joniškis

15

27

Vytautas

Tefelis

Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė mokykla

Kelmės rajonas, Vaiguvos k.

16

27

Julius

Antužis

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija

Klaipėdos rajonas, Priekulė

17

26

Justinas

Dziedravičius

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

Trakai

18

26

Algirdas

Spurga

Raseinių Šaltinio vidurinė mokykla

Raseiniai

19

26

Karolis

Abramavičius

Jonavos Senamiesčio gimnazija

Jonava

20

26

Danutė

Matelytė

Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinė mokykla

Jurbarkas

21

26

Arnas

Zmitra

Raseinių Šaltinio vidurinė mokykla

Raseiniai

22

26

Tomas

Dauskurdas

Jonavos Senamiesčio gimnazija

Jonava

23

26

Algirdas

Lukšas

Klaipėdos Vėtrungės gimnazija

Klaipėda

24

25

Aleksandr

Rysakov

Lazdynų vidurinė mokykla

Vilnius

25

25

Dainius Tomas

Balčytis

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

Trakai

26

25

Arnas

Šikšnys

Panevėžio Saulėtekio vidurinė mokykla

Panevėžys

27

25

Gabrielė

Sieliūnaitė

Verdenės gimnazija

Visaginas

28

25

Visvaldas

Jonušas

Plungės Saulės gimnazija

Plungė

29

25

Rokas

Jašinskas

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija

Šilalė

30

25

Greta

Palekaitė

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Šilalės rajonas, Kvėdarna

 

Konkurso finalas vyks Kaune, Kauno įgulos karininkų ramovėje. Jo metu vaikai turės galimybę ne tik išsiaiškinti, kuris visgi turi sukaupęs didžiausią žinių bagažą apie Lietuvos kariuomenę, bet taipogi pagilinti savo žinias apie Lietuvos karius. Finalininkų lauks ne tik pažintis su Kauno įgulos karininkų ramovėje sukaupta istorija, bet taipogi išvyka į Vytauto didžiojo Jėgerių batalioną, kur vaikai tiesiogiai prisilies prie ten tarnaujančių karių kasdienybės ir laisvalaikio.

  

 

Įvyko mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrasis etapas

 

Balandžio 12 d. visoje Lietuvoje vyko antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas. Jo metu mokyklinio turo nugalėtojai sprendė testą dabartinės Lietuvos kariuomenės ir jos istorijos tema. II atrankinio turo rezultatai ir finalininkai bus paskelbti balandžio 19 d. internetiniuose puslapiuose www.kam.lt ir www.smm.lt bei registracijos metu pateiktais elektroninio pašto adresais.

 

Antrajame konkurso etape dalyvavo daugiau nei 200 mokinių iš 100 Lietuvos mokyklų. Aktyviausi Kauno, Lazdijų, Alytaus, Trakų, Šakių moksleiviai. Jų tarpe yra tokių, kurie konkurse dalyvauja 5 kartą, tačiau daugeliui – tai pirmasis bandymas.

 

Renginio pradžioje dalyvius nuotoliniu būdu sveikino Lietuvos kariuomenės vadas, vaikai buvo supažindinti su „kario keliu“, tarnaujant įvairiose Lietuvos kariuomenės pajėgose. Netikėtos techninės kliūtys nesugadino nuotaikos ir mokiniai ryžtingai atsakinėjo į testo klausimus. Pabaigus užduotis, dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, o mokytojams padėkoms paruošus „karius“ žinių mūšiui. Mokyklų bibliotekoms perduoti knygų „Lietuvos krašto apsaugos ministrai ir kariuomenės vadai“ rinkiniai, kurie, tikimasi, papildys mokinių žinių bagažus ir padės pasiruošti ateities konkursams.

 

Konkurso finalas vyks balandžio 29 d. Kaune, Kauno įgulos karininkų ramovėje. Iš viso finale turėtų dalyvauti 30 mokinių ir 30 jų mokytojų. Tarp trisdešimties geriausiai testą išlaikiusiųjų – mokiniai iš Lazdijų, Joniškio, Veisiejų, Kretingos, Trakų ir kitų šalies mokyklų.

 

Konkurso finalo metu vaikai turės galimybę ne tik išsiaiškinti, kuris visgi turi sukaupęs didžiausią žinių bagažą apie Lietuvos kariuomenę, bet taipogi pagilinti savo žinias apie Lietuvos karius.

 

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

  

        

  

Akimirkos iš II konkurso etapo 

 

ARTĖJA II MOKINIŲ KONKURSO "KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ" ETAPAS

 

Jau rytoj, balandžio 12 d. visoje Lietuvoje vyks antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas. Jo metu mokyklinio turo nugalėtojai internetu spręs testą dabartinės Lietuvos kariuomenės ir jos istorijos tema.

 

Antrajame konkurso etape dalyvaus daugiau nei 200 mokinių iš 100 Lietuvos mokyklų. Aktyviausi Kauno, Lazdijų, Alytaus, Trakų, Šakių moksleiviai. Jų tarpe yra tokių, kurie konkurse dalyvauja 5 kartą, tačiau daugeliui – tai pirmasis bandymas.

 

Konkurso finalas vyks balandžio 29 d. Kaune, Kauno įgulos karininkų ramovėje. Iš viso finale turėtų dalyvauti 30 mokinių ir 30 jų mokytojų.

 

Konkurso finalo metu vaikai turės galimybę ne tik išsiaiškinti, kuris visgi turi sukaupęs didžiausią žinių bagažą apie Lietuvos kariuomenę, bet taipogi pagilinti savo žinias apie Lietuvos karius.

 

II atrankinio turo taisyklės ir svarbi informacija

 

MOKSLEIVI, KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ?

SKELBIAMA REGISTRACIJA Į RESPUBLIKINIO MOKSLEIVIŲ KONKURSO ANTRĄJĮ ETAPĄ

 

KAS? Skelbiama registracija į 16 – ojo respublikinio moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrąjį etapą.

 

AR MAN DALYVAUTI? Žinoma, jei esi iniciatyvus, sumanus, nenusėdintis vienoje vietoje 9-12 klasių moksleivis, besidomintis Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

 

KĄ TURIU DARYTI? Visų pirma, sudalyvauti pirmajame atrankiniame ture savo mokykloje (dėl jo drąsiai kreipkitės į savo mokytojus). O patekus tarp trijų geriausiųjų, priminti mokytojui, kad jis iki kovo 15 d. privalo užregistruoti 3 atrankinio turo mokykloje nugalėtojus internetiniame puslapyje http://distance.lka.lt/.

 

KADA? Registracija vyksta iki šių metų kovo 15 d.

 

KAIP PASIRUOŠTI? Susikrauti visą žinių bagažą, nugalėti varžovus atrankiniame ture ir laukti antrojo konkurso etapo. Jo data bus paskelbta iki balandžio 1 d. internetinėje svetainėje www.kam.lt, www.smm.lt arba Jūsų pateiktu el. paštu. Papildomą literatūros, kurią skaito ir komisijos nariai, sąrašą rasite čia.

 

KAS TOLIAU? Pasibaigus antrajam etapui, internetinėje svetainėje www.kam.lt, www.smm.lt bus paskelbti 30 stipriausių moksleivių, taip pat finalinio mūšio data, laikas, vieta.

 

AR GALIU PRISIDĖTI? Žinoma! Būk aktyvus, sugalvok klausimą konkursui ir siųsk jį adresu [email protected] iki kovo 15 d. Nepamiršk, kad klausimai turi būti:

  • Aiškiai suformuluoti;
  • Pateikti atsakymai;
  • Nurodytas, jei yra, šaltinis;
  • Nurodytas klausimo autoriaus vardas, pavardė (jei moksleivis – mokykla, klasė).

 

Geriausi klausimai papildys konkurso klausimyną, o geriausių klausimų autorių laukia prizai!

 

APSIGINKLUOKITE ŽINIOMIS IR PIRMYN Į KLAUSIMŲ MŪŠĮ!!!

 

  

PASITIKRINK IR PASISTIPRINK žiniomis iš konkursų „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Nesi tikras, ar tavo žinių kuprinėje pakanka informacijos pasiryžti ir sudalyvauti mokinių konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę 2011“, o gal nori sužinoti daugiau apie Lietuvos karius, karinius vienetus, svarbiausius įvykius nuo seniausių laikų iki dabar? Kiekvieną dieną pateiksime ne tik klausimą, bet ir atsakymą iš praėjusių konkursų. Pasitikrink savo žinias ir pasistiprink nauja informacija kasdien.

 

Kada įkurta Lietuvos karo akademija?

1. 1991 m.

2. 1992 m.

3. 1994 m.

4. 2000 m.

 

Atsakymas

 

 

Kokį karinį laipsnį šiuo metu turi Lietuvos kariuomenės vadas A. Pocius?

1. Generolo

2. Generolas majoras

3. Generolas leitenantas

4. Generolas pulkininkas

 

Atsakymas

 

Kas vadovavo lietuvių kariuomenei iškovojusiai pergalę Oršos mūšyje 1514 m?

1. Didysis etmonas Jonas Karolis Chodkevičius

2. Didysis etmonas Simonas Alšėniškis

3. Didysis etmonas Konstantinas Ostrogiškis

4. Didysis etmonas Mikalojus Radvila „Rudasis“

 

Atsakymas

 

Klausimas: Kuris iš šių žmonių yra pirmasis kovose žuvęs Lietuvos kariuomenės kareivis?

1. Pranas Eimutis

2. Povilas Lukšys

3. Juozas Kalasiūnas

4. Antanas Zambacevičius

 

Atsakymas

 

Daugiau klausimų

 

 15-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalinis etapas

 

2010 m. balandžio 23 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko 15-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalinis etapas. Konkurso nugalėtoju tapo Vytenis Čipinys iš Visagino Verdenės gimnazijos (jo mokytojas - Valentinas Radzevičius). Antroje vietoje liko Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleivė Kristina Medžiaušytė (mokytoja - Nijolė Rudienė), trečios vietos nugalėtojas - Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos (jo mokytoja - Genovaitė Gudynienė).

 

Moksleivius ir jų mokytojus pasveikino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, ministerijos kancleris Leonardas Bakaitis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas doc. Jonas Vaičenonis, Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių vadas Mindaugas Nefas.

 

Iš įvairių šalies mokyklų atvykę moksleiviai ir jų mokytojai turėjo galimybę iš arti susipažinti su Karo akademija, kariūnų mokymosi sąlygomis, pabendrauti su kariūnais. Visi mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti gausybe dovanų - prizų, suvenyrų, knygų ir kt. Pirmosios vietos laimėtojui Švietimo ir mokslo ministerija padovanojo Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą.

 

Mokinių konkursas aukštesniųjų klasių mokiniams „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" šias metais vyko jau penkioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Konkurso tikslas - paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Tarnybai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Tuomet SKAT daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

 

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

 

 

Iš kairės - III vietos laimėtojas Erlandas Paulėkas iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos, II vietos laimėtoja - Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleivė Kristina Medžiaušytė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis ir konkurso nugalėtojas Vytenis Čipinys iš Visagino Verdenės gimnazijos.

 

Kęstučio Dijoko nuotraukos

 

Pranešimai apie 2010 m. kokursą "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę"

 

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" nugalėtojas - Vytenis Čipinys iš Visagino

 

Lietuvos karo akademijoje - mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalas

 

Paaiškėjo 30 moksleivių, laimėjusių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę"

 

Pasirašyti atnaujinti mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę"

 

 

II ETAPO TESTO REZULTATAI

 

Konkurso Testo demonstracinė versija

 

 

 

Sugalvok klausimą konkursui!

 

Kviečiame visus, ypač moksleivius, besiruošiančius dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę", sugalvoti savo klausimus apie Lietuvos kariuomenės istoriją ar dabartį ir atsiųsti adresu [email protected]. Geriausi klausimai bus panaudoti konkurse "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę".

 

Klausimai turi atitikti šiuos kriterijus:

1. Aiškiai suformuluotas.

2. Pateiktas atsakymas.

3. Nurodytas, jei yra, šaltinis.

4. Nurodytas klausimo autoriaus vardas, pavardė (jei moksleivis - mokykla, klasė).

 

Geriausių klausimų autoriai bus apdovanoti prizais.

 

___________________________________

 

2009 m. balandžio 24 d. Radviliškyje įvyko 14-ojo konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” finalinis etapas. Atvyko 39 mokiniai ir tiek pat jų mokytojų.

 

Fotogalerija

 

14-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” laimėtojai:

I vieta – Marius Špūras iš Antazavės (Zarasų r.)  Juozo Gruodžio vid. m-klos, jo mokytojas - Darius Tvardauskas

II vieta – Vytautas Jakštys iš Marijampolės Jono Totoraičio vidurinės m-klos, jo mokytoja – Rasa Burinskienė 

III vieta – Gedas Baranauskas iš Mažeikių „Ventos” vidurinės mokyklos, jo mokytojas – Antanas Šiaulys.

 

 

Informacija atnaujinta 2011.05.05
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media