Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2019 m. informacija

2019 m. balandžio 18 d. trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į tradicinio, jau 24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami sudėtingą testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose.

 

Finale mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus karybos istorijos, saugumo ir gynybos aktualijų tema. Konkurso klausimyną parengė ekspertų komisija, vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės patarėjo Vaido Augūno.

 

„Džiaugiuosi, kad esate čia, kad domitės Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Šiais metais ruošdama klausimus komisija stengėsi labiau atsižvelgti į šiandienines aktualijas. Nepriklausomybės mūšiai, partizanų kovos, šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės atkūrimas – visa tai yra Lietuvos kariuomenės bei valstybės pagrindas. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti dabartinius Lietuvos kariuomenės pajėgumus, suvokti tarptautinį kontekstą, sąveikumo su NATO sąjungininkais ypatybes. Visa tai leidžia geriau suprasti, kokia Lietuvos kariuomenė ir bendra mūsų valstybės saugumo situacija bus ateityje. Todėl kviečiu – sekite, domėkitės kas vyksta šiandien ne tik Lietuvoje, bet pasaulyje, nes viskas yra glaudžiai tarpusavyje susiję“, – sakė komisijos pirmininkas.

 

Komisijoje taip pat dirbo doc. Deividas Šlekys, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros docentas; Mindaugas Nefas, Vilniaus šv. Kristoforo mokyklos istorijos mokytojas; Karolis Zikaras, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus vedėjas; plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas; vyr. ltn. Donatas Kūlokas, Karinių oro pajėgų štabo atstovas; kpt. Vytis Ščiukas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopos vadas.

 

Linkėdamas dalyviams aštrios kovos, naujų pažinčių ir draugystės užmezgimo, Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas sakė: „Linkiu jums ne tik šiandien, šiame konkurse, bet ir gyvenime viską atlikti su užsidegimu ir aistra. Sėkmė gyvenime – darbo rezultatas. Tai, kad jūs jau esate čia, finale – Jūs jau daug laimėjote.“

 

Konkurso dalyviai ne tik varžėsi dėl geriausiojo karybos žinovo vardo, bet ir, papietavę karinėje valgykloje, turėjo laiko susipažinti su Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotuoju pėstininkų bataliono karine aplinka, pabendrauti su kariais ir pamatyti jų gyvenimo ir tarnybos sąlygas. Tai pat jie apžiūrėjo pėstininkų ginkluotę ir turėjo galimybę pavažiuoti su šarvuočiais M113.

 

Po atkaklios kovos, vykusios visą dieną, paaiškėjo geriausieji. Nugalėtoju tapo Rokas Šarkus, Kauno „Santaros“ gimnazijos abiturientas, jo mokytoja Daiva Noreikaitė. „Įspūdžiai ir nuotaika puiki, labai džiaugiuosi savo įvertinimu. Šiame konkurse dalyvauju jau antrą kartą. Specialiai jam nesiruošiau, bet gynybos, saugumo, karinėmis temomis domiuosi nuolat, seku įvykius ir naujienas. Tai turbūt ir padėjo laimėti,“ džiaugėsi Rokas.

 

Antrąją vietą užėmė Vilius Varpiotas, Palangos senosios gimnazijos abiturientas. Mokytojas - Audrius Stonkus. Trečioje vietoje liko Martynas Juzukonis iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos su mokytoja Ona Jodonyte.

 

Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti pagrindiniais - piniginiais prizais, kuriuos įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Jau ne pirmus metus konkurse 4-6 vietas užėmusiems mokiniams specialius prizus skiria Darius Savolskis, buvęs aktyvus šio konkurso dalyvis, šiuo metu dirbantis Europos gynybos agentūroje Briuselyje. Vytauto Didžiojo universiteto prizus geriausiems įteikė prof. dr. Jonas Vaičenonis, daug metų dalyvavęs konkurso komisijos darbe.

 

Nugalėtojams taip pat buvo įteikti Kauno technologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus prizai.

 

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ organizuojamas nuo 1995 m. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

   

 

Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė

 

Konkurso partneriai – Kauno technologijos universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

 

Nuotr. autorė – št. srž. Vilma Lisauskait

Informacija atnaujinta 2020.02.18
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media