Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2016 m. informacija

Balandžio 15 d. Klaipėdoje vyko 21-ojo vyresniųjų klasių mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Pirmą kartą toks renginys buvo organizuojamas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laive N42 „Jotvingis“, jame finalo metu tilpo per 80 renginio dalyvių: krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus, renginio klausimų vertinimo komisija, moksleiviai ir jų mokytojai.

 

Finale mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu finalininkai buvo suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl patekimo į superfinalą. Penki geriausiai atrankiniame finalo ture pasirodę moksleiviai ir aktyviausias dalyvis iš salės keliavo į superfinalo etapą.

 

Sveikindamas renginio dalyvius krašto apsaugos viceministras A. Valys linkėjo dalyviams konkurso metu įgytas karines žinias panaudoti, laikui bėgant jas tobulinti ir apie kariuomenę šviesti savo draugus bei artimuosius.

 

Po įtempto ir sudėtingo finalo, daugiausia taškų surinko ir geriausiai pasirodė Karolis Ramoška ir jo mokytoja Auksė Šapokienė iš Utenos Saulės gimnazijos. Karolis konkurse dalyvavo jau rekordinį ketvirtąjį kartą ir tik pirmąjį kartą iškovojo aukščiausią laimėjimą. Antrąją vietą užėmė antrąjį kartą konkurse dalyvavęs Dovydas Saročka ir mokytojas Linas Mankus iš Kėdainių Šviesiosios gimnazijos. Trečioji vieta atiteko Martynui Juzukoniui ir mokytojai Onai Jodonytei iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos.

 

 

Geriausiems trims mokiniams ir jų mokytojams įteiktos piniginės premijos: 1-ajai vietai po 400 eurų, 2-jai vietai 300 eurų ir trečiajai 200 eurų, taip pat specialius prizus įsteigė Krašto apsaugos ministerija, Vytauto didžiojo universitetas ir Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Finalo metu dalyviai turėjo galimybę aplankyti Karo laivų flotilėje esančius laivus, apžiūrėti juos iš vidaus, o po ekskursijos papietauti Karinių jūrų pajėgų valgykloje. Renginio dalyviai tvirtino, kad tikrai dalyvaus renginyje ir kitais metais.

 

 

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – nacionalinis mokinių konkursas, skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams, surengtas jau 21-ąjį kartą.

 

Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos. Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

 

 

Nuotraukų autorė Lina Ambroževičiūtė.

Informacija atnaujinta 2017.02.01
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media