Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2016 m. "Savanoris"

„Savanoris“ - Krašto apsaugos savanorių pajėgų laikraštis. Laikraštis aprašo Savanorių pajėgų gyvenimą, - kovinį rengimą, tarptautinius ryšius, daug dėmesio šiuo metu skiriama tarptautinėms misijoms bei pratyboms, naujoms KASP užduotims. 

 

Savanorio“ mėnraštyje Nr.11-12 (489) skaitykite apie vaisingą „Neužmirštuolės“ akcijos finalą: KASP už surinktas lėšas nupirktus naktinio matymo prietaisus (10-11 psl.)  „Kodėl tau reikia KASP?“ į šį klausimą, remdamasis patirtimi verbuojant jaunuolius į karinę tarnybą bei sėkmingai įgyvendintų renginių pavyzdžiais, atsako Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistas eil. Liudvikas Jaškūnas (2-7 psl.). Savanorių pajėgose dominuoja jaunimas iki 25 metų amžiaus, vadinamoji „Z karta“. Kas šios kartos atstovus paskatina ateiti į KASP ir juos motyvuoja likti, įžvalgomis dalijasi ryšių su visuomene ekspertas Kęstutis Gečas. (8-9 psl.). Rusijos inicijuotas Krymo aneksavimas sukėlė didelį nerimą dėl rytinių NATO šalių saugumo. „Savanoris“ publikuoja iš anglų kalbos išverstą RAND tyrimų korporacijos atstovo Jan Osbur analitinį straipsnį šia tema: „Šveicarijos nekonvencinės gynybos būdai. Gairės Baltijos šalims“. (14-17 psl.). Pastaraisiais metais diskutuojama kokia yra Teritorinės gynybos samprata ir kaip ji galėtų būti vykdoma. Teritorinės gynybos planus tarpukario Lietuvoje atskleidžia istorikas dr. Vytautas Jokubauskas iš Klaipėdos universiteto. (20-26 psl.). Taip pat leidinyje rasite pasakojimą apie karį savanorį, kuriam pavyko iš mirties gniaužtų išgelbėti jūroje skendusį žmogų. Didvyriškas Gr. Tomo Bagdono poelgis Lietuvos kariuomenės apdovanojimuose buvo įvertintas pagrindine nominacija – „Lietuvos karžygio“ statulėle. Apie kasmetines netiesioginio poveikio specialistų pratybas „Pasitikėjimas-16“ skaitykite reportažą 28-31 psl. Taip pat sužinokite kaip Žemaičių rinktinės kariai savanoriai rengiasi gintis nuo priešų: „Grumtynėse su priešu privalome išlikti“ (32 psl.).

 

„Savanorio“ mėnraštyje Nr. 10 (488) skaitykite reportažų seriją apie pratybas „Tvirtas Skydas 5.2“ (2-9 psl.) ir „Gimtojo Rokiškio“ žurnalistės prisipažinimą kodėl ji simpatizuoja KASP‘ui bei Rokiškio kuopos kariams savanoriams (10-11 psl.); Sužinokite kokią informaciją Šilutės miesto ir rajono gyventojams perduoda Žemaičių rinktinės kariai iš pratybų: „Karo grėsmė reali, priešas – už durų“ (12-13 psl.); Reportažuose iš Didžiosios Kovos rinktinės pratybų „Tvirtas velnias 2016“ (14-16 psl.) ir Prisikėlimo rinktinės pratybų „Saulės kirtis“ (17-19 psl.) – karių, dalyvavusių pratybose įspūdžiai ir vertinimai; Tiriamosios dokumentikos publikaciją „Istorijos akimirka: 1991 m. karinė operacija „Granatsvaidžiai. II dalis“ skaitykite 20-21 psl.; Taip pat leidinyje rasite pasakojimą apie karę, kurios išsipildžiusi svajonė – tarnauti Dariaus ir Girėno rinktinės Štabo aprūpinimo kuopos Transporto skyriuje (22-23 psl.); Straipsnyje apie Didžiosios Kovos rinktinės karių iniciatyvą, tvarkant Senųjų Trakų piliavietę, sužinosite kodėl karių tarpusavio ryšius stiprina ne tik ginklai, bet ir ryšiai su šalies istorija (24 psl.)

 

 

„Savanorio"  mėnraščio numeryje Nr.9 (487) skaitykite: Minosvaidzių galia pėstininkams suteikia jegų! Pratybos „Perkūnas“. (4-9 psl.). Aprūpinimas apranga ir ekipuote (2-3 psl.). Pratybos, kaip KASP grįžimo į Kaišiadoris pradžia. Žvalgų pratybos Latvijoje ir Estijoje (13-16 psl.). Žvalgai – parašiutinio rengimo pratybose (18-19 psl.). Komentaras apie „Minosvaidžio paramą pėstininkams. Ar pakankamai mokame ja pasinaudoti?“ (20-21 psl.). Istorijos akimirka: 1991 m. karinė operacija – Granatsvaidžiai (22 -24 psl.).

 

 

Dvigubame „Savanorio"  mėnraščio numeryje Nr.7-8 (486) skaitykite KASP vado kreipimąsi į jaunimą: kokiais būdais kiekvienas galime prisidėti prie Lietuvos saugumo stiprinimo (1 psl.); Reportažas apie Dainavos rinktinės pratybas „Plėšrus ryklys“, kuriose dalyvavo ir Estijos karių savanorių būrys (2-4 psl.); KASP štabo operacijų planavimo skyriaus viršininkas mjr. Vaidotas Šidlauskas savo komentare svarsto apie KASP kovinio rengimo perspektyvas (5 psl.); Galimų konfliktų Europoje scenarijų kontekste kalbame apie vietos savivaldos atstovų vaidmenį, karo pabėgėlių apsaugą ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų indėlį, remiant NATO veiksmus prieš galimą agresorių: „Mes ne vieni“ (6-9 psl); Pratybose „Inžinierių griausmas“ dalyvavusių KASP šaulių-inžinierių įspūdžiai apie tai, kaip turimas žinias panaudoti prakti­koje, veikiant kartu su profe­sionalais iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (10-13 psl); Reportažas iš Biržų, kur atidaryta nauja kuopa (14-15 psl.); Artūro Sakalausko atminimui skirti renginiai apžvelgiami reportaže iš minėjimo ir konferencijos LR Seime (16-19 psl.); Įžvalgomis, kiek aktualus KASP ir PANG bendradarbiavimas, dalinasi Pensilvanijos Nacionali­nės gvardijos vado pavaduotojas brg. gen. George M. Schwartz ir KASP vyr. puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis (20-22 psl.); KASP sporto žaidynes prieš 25-erius metus ir šiandien (24-30 psl.);  Savo įspūdžius iš sporto žaidynių Latvijoje pasakoja KASP štabo karininkė vyr. ltn. Svetlana Žalytė (31-32 psl.).

 

 

Dvigubame „Savanorio“ mėnraščio numeryje Nr.5-6 (485) skaitykite apie geriausio Savanorių pajėgų pėstininkų skyriaus varžybas ir Žvalgų žaidynes, (1-6 psl.). Gegužę ir birželį KASP vadas plk. Arturas Jasinskas lankėsi Estijoje. Apie ten vykusią Baltijos ir Skandinavijos šalių Savanorių pajėgų vadų konferenciją bei Estijos Pergalės dienos minėjimą informaciją rasite 2-3 puslapiuose. Informuojame apie Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karius savanorius, dalyvavusius tarptautinėse pratybose „Natex-2016" Danijoje, (4-5 psl.). Ukrainos tematika: 12-13 puslapiuose rašome apie KASP instruktorių mokomąją misiją Ukrainoje;  Interviu su keturiomis ukrainietėmis karėmis publikuojamas 14-15 puslapiuose;  „Vieno jūrų pėstininko istorija" (16-19 psl.) pasakoja apie Ukrainos karių patirtį Kryme, 2014-ųjų metų pavasarį. Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės teritorinės gynybos pratybos kartu su Šilutės rajono savivaldybe  „Lokio guolis 2016", (22-23 psl.). Dariaus ir Girėno rinktinės kariai savanoriai gegužę surengė pratybas Prienų mieste ir apylinkėse, (24-25 psl.).  Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kario savanorio eil. Lauryno Katkaus patirtis verčiant knygą „Plieno audrose“ ir gražiausios kario gimtojo miesto – Vilniaus vietos, (28-32 psl. ).  Dariaus ir Girėno rinktinės karių savanorių įspūdžiai po bendrų pratybų su JAV Pensilvanijos gvardija (PANG) „Fort Indiantown Gap" mokymo centre, (34-36 psl.).

 

„Savanorio“ numeryje Nr. 4 (484) skaitykite apie Savanorių pajėgų pagrindu sudarytą karinių instruktorių grupę, kuri kartu su sąjungininkais tęsia dalyvavimą JAV vadovaujamoje daugianacionalinėje karių mokymo programoje, padedančioje rengti Ukrainos reguliariosios kariuomenės karius ( 2-4 psl). Straipsnyje „Taiklūs šūviai mažina priešo galimybes išgyventi " (5 psl.) rašome apie Dariaus ir Girėno rinktinės pėstininkų būrio karius, kurie baigė situacinio šaudymo kursą ir yra pasirengę išvykti pratyboms į Jungtines Amerikos Valstijas, Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos (PANG) „Fort Indiantown Gap“ mokymo centrą.  Apie dvidešimtmetį besitęsiantį KASP ir PANG bendradarbiavimą pasakoja plk. ltn. Petras Milašius (6-8 psl.). Atsakymas į klausimą „Kas čia geriausi? Arba kaip KASP 2-oji rinktinė geriausią pėstininkų skyrių rinko“ – vyr. eil. Ievos Dzveltauskaitės - Kartanienės reportaže, gausiai iliustruotame nuotraukomis (9-11 psl). Ar pratybų „Tvirtas skydas“ išmoktos pamokos taps ateities KASP karybos gairėmis? (12-13, 20 psl.). Apie Vyčio rinktinės 25-mečio jubiliejų skaitykite ats. vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus publikacijoje „Patrankos prie Širvėnos pergalingai šauna triskart“ (14-15 psl).  Trumpa įvykių ir renginių pajėgose apžvalga pateikiama 16-19 puslapiuose. 

 

„Savanorio“ numeryje Nr. 3 (483) skaitykite apie kovinio rengimo ypatumus Savanorių pajėgose. Grįžtama  prie teritorinės gynybos užduočių. Plačiau - publikacijoje „Kovinio rengimo vadovas“ (1-3 psl.). Straipsnyje „Karių savanorių vaidmuo „Žaibo kirtyje“ „ sužinokite kokias užduotis atliko KASP kariai didžiausiose šiais metais vykusiose nacionalinėse pratybose. (4-5 psl.) 809-oji Šalčininkų kuopa  - pirmoji iš naujų septynių KASP kuopų, kurias planuojama įsteigti 2016 - 2017 metais. Su nauja kuopa ir jos vadu kpt. Miroslavu Chorostinu susipažinkite publikacijoje „Vėliava, kuri surinko išblaškytus karius“ (8-9). Toliau naujai įsteigtos kuopos temą įdomiai dėsto dr. Vytautas Jokubauskas straipsnyje  „Nauja kuopa: ilgo kelio pradžia“ (10-12 psl.). „Žurnalistai be priežasties konflikto zonoje neatsiranda, per spygliuotas vėlų užtvaras nesibrauna ir už ginklų kariams negriebia. Jiems brangi gyvybė laisvė ir svarbi informacija, kurią jie stengiasi pateikti žiūrovui ir užsakovams“. Savo įžvalgomis apie  šiuolaikinės propagandos metodus ir formas straipsnyje „Pražūtinga priešo „minkštoji „galia“  dalinasi „Savanorio“ redaktorius vyr. eil. Vilius Džiavečka. (6-7 psl.). Rubrikoje  „Renginiai, įvykiai“ skaitykite apie 200 metrų trispalvės nešimo žygį Šiauliuose, signataro Alfonso Žalio pagerbimą Klaipėdoje, bei karių savanorių įgūdžių atnaujinimo pratybas Žemaičių ir Dainavos  rinktinėse. Mėnraštis užbaigiamas Dainavos rinktinės vyr. puskarininkio srž. mjr. Arūno Aliukonio publikacija ir rinktinės karių nuotraukomis apie geriausio pėstininkų skyriaus varžybas 1-ojoje rinktinėje.

 

 

Savanoris nr. 2 (482). Apie „Savanorio“ leidinio gimimą prieš 25-erius metus ir reportažą iš susitikimo su mėnraščio bendraautoriais ir redaktoriais skaitykite 4-6 puslapiuose. Taip pat leidinyje publikuojama informacija apie metinį KASP kuopų vadų susitikimą (2 psl.), Pajėgų aktualijų pristatymą Kariuomenės vadui (3 psl.).7 puslapyje aprašomas kompiuterinio žaidimo „CS-GO“turnyras, kuriame varžėsi pusė šimto Panevėžio vyresniųjų klasių moksleivių ir KASP rinktinių komandos. Publikacijoje „Vasario priesaika“ rašoma apie karius, baigusius Bazinio kario savanorio įgūdžių kursą, pateikiamas fotoreportažas iš karių priesaikos ceremonijos ir akimirkos iš Bazinio kurso. (8-11 psl.) „Tai mano miestas. Aš jį ginsiu!” – taip sako panevėžietis gr. Andrius Janušonis, vedžiodamas skaitytojus po gražiausias gimtojo miesto vietas (12-13 psl.). Sausumos pajėgų štabo analizės skyriaus vyr. srž. Raimondas Bimba skaitytojams pateikia informacijos apie Rusijos planus atkurti tris divizijas Vakarų karinėje apygardoje (14-15 psl). Informuojame apie Dainavos apygardos rinktinės kuopų pratybose atnaujintus karių įgūdžius (18 psl.), rašome apie Šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės kuopų pratybas (19 psl.), džiaugiamės neeiliniu Prisikėlimo rinktinės Žvalgų būrio pasirodymu Šiaulių arenoje krepšinio varžybų metu (20 psl.)

 

„Savanorio“ numeryje 1 (481) skelbiamas apgintos laisvės triumfas. Apie iškilmingą Savanorių pajėgu įkūrimo 25-ųjų metinių minėjimą skaitykite 1, 8- 13 puslapiuose. „Šiandien Lietuvai savanoriai reikalingi  kaip niekada“ savo sveikinimo kalboje sakė Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaitė. Labiausiai pasižymėjusių ir paskatintų karių sąrašas skelbiamas 2 puslapyje. Taip pat leidinyje skaitykite plk. ltn. Petro  Milašiaus straipsnį apie tolimesnes Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimo gaires tarp dviejų giminingų pajėgų, keičiantis patirtimi įvairiose karinės veiklos srityse (3 psl.). Apie geriausius darbdavius ir ypatinga dėmesį, parodyta jiems, skaitykite kpt. Tomo Pakalniškio straipsnyje „Geriausi karių savanorių darbdaviai“ (4 psl.). Jei norite sužinoti, kaip tapti geriausia kuopa Savanorių pajėgose, skaitykite 6 psl. publikuojamą straipsnį. 14 -16 puslapiuose pristatoma rubrika apie Savanorių pajėgų rinktinių kuopas, pirmoji apie save pasakoja  Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė. „Rengti karius savanorius, siekiant  išlaikyti parengtus, perdislokuojamus, nustatytoje vietovėje išlaikomus pajėgumus, gebančius savarankiškai, naudojant mažų padalinių taktiką, užtikrinti nacionalinių poreikių ir Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų sudėtyje“- besivadovaudami šia užduotimi tvirtai žengia į priekį žengia Žemaičių rinktinės kariai savanoriai. Kituose leidinio numeriuose kviečiamos prisistatyti ir kitos rinktinių kuopos. Kokiais mokymais ir pratybomis prasidėjo kariams šie kovinio rengimo metai skaitykite 5 puslapyje. Pirmasis šių metų numeris užbaigiamas neeilinio žmogaus istorija apie Savanorių  pajėgų kovinės vėliavos kūrimą ir ne tik, (17-19 psl.) Atsargos vyr. ltn. Nerijus Treinys atvirai dalinasi pasakojimu apie tai, kaip buvo kuriama karinė atributika, kaip skiriamieji ženklai, karinės vėliavos, emblemos ir apdovanojimai atėjo į jo gyvenimą. Šiandien šis profesionalus dizaineris dar yra žinomas kaip heraldikos specialistas, taip pat vertinamas kino pasaulyje kaip karinės atributikos ekspertas.

Informacija atnaujinta 2016.12.30
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media