Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

2013 m. "Savanoris"

"Savanoris" - Krašto apsaugos savanorių pajėgų laikraštis. Laikraštis aprašo Savanorių pajėgų gyvenimą, - kovinį rengimą, tarptautinius ryšius, daug dėmesio šiuo metu skiriama tarptautinėms misijoms bei pratyboms, naujoms KASP užduotims.

 

"Savanoris" Nr. 12 (456) (atsisiųsti pdf formatu)

 

„Savanorio“ numeryje Nr. 12 (456) skaitykite vyr. srž. Romo Eidukevičiaus straipsnį apie Dainavos rinktinėje vykusį karių savanorių supažindinimą ir šaudymo pratybas su automatiniu šautuvu G-36. (pradžia - 1 psl.). Šiame numeryje taip pat rasite ats. mjr. Alberto Daugirdo straipsnį apie Vilniaus savanorių kūrėjų dovaną Jašiūnų lietuviškai mokyklai (pradžia - 1 psl.). 3 psl. publikuojamas srž. Ramūno Kemežio straipsnis apie Dariaus ir Girėno rinktinės karių indėlį kelis mėnesius vykdytoje bendroje su gamtosaugininkais operacijoje „Lašiša 2013“. Apie Žemaičių rinktinės vyr. puskarininkių pasikeitimą skaitykite 3 psl. Į atsargą išėjusį vrš. Leoną Mileikį pakeitė vrš. Ramūnas Valčiukas. 5 psl. skaitykite vyr. ltn. Dalios Grigaravičienės straipsnį apie Vyčio rinktinės vadovybės pasirašytas bendradarbiavimo sutartis su Biržų ir Kupiškio rajonų savivaldybėmis. 5 psl. publikuojamas Ignalinos Česlavo Kudabos pagrindinės mokyklos moksleivės Godos Juršėnaitės rašinys apie partizaną Adomą Juršėną – „Tigras mano senelis“. 8-9 psl. spausdinamas ats. vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus interviu su Didžiosios Kovos rinktinės 801 CKB kuopos vadu kpt. Mariumi Geležiūnu – „Sėkmingai bendrauti su civiliais“. „Savanorio“ redaktoriaus ats. ktp. Vytauto Voverio rašinyje „Toli nuo Balachnos“ (10-11, 14 psl.) pasakojama apie Lietuvos kariuomenės liktinių puskarininkių represijas prieš karą ir karo pradžioje. Kitas rašinys – „Chemikai“ (12-13 psl.) skirtas 16-osios lietuvių divizijos chemijos tarnybai. 15 psl. rasite informaciją apie Vyčio rinktinės savanorio eil. Ovidijaus Taručio pasiekimus sporte. Karys tapo Pasaulio jaunimo svarsčių kilnojimo vicečempionu. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr. 11 (455) (atsisiųsti pdf formatu)

„Savanorio“ numeryje Nr. 11 (455) skaitykite straipsnį apie „Lietuvos karžygio“ apdovanojimus, vykusius Vilniaus karininkų ramovėje. (pradžia - 1 psl.)

Šiame numeryje taip pat rasite KASP vyr. puskarininkio srž. mjr. Dariaus Masiulio straipsnį apie Narvoje, Estijoje, pasirašytą Lietuvos, Latvijos ir Estijos savanorių pajėgų memorandumą. (2 psl.)

3 psl. publikuojamas Vilmos Kojelienės straipsnis apie Žemaičių rinktinės kuopų vertinamąsias pratybas.

Apie stiprėjančią Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos veiklą šiais metais skaitykite ats. mjr. Alberto Daugirdo straipsnyje „Grįžta vyrai“ (4 psl.)

5 psl. skaitykite „Savanorio“ laikraščio korespondento eil. Viliaus Džiavečkos straipsnį „Nelaimė nepalaužė“ apie Afganistane sunkiai sužeistą PAG-16 karį savanorį Liną Mackevičių.

6 psl. rasite informaciją apie Taikos meto užduočių operacinių pajėgų sausumos pajėgų elemento pratybas „Plieninis drakonas“, vykusias centriniame poligone, Pabradėje.

12 psl. spausdinamas ats. kpt. Vytauto Voverio rašinys „Ašarom sidabro verkė rūtos žalios“, kuriame pasakojama apie Dainavos partizanų apygardos Kazimieraičio rinktinės vadą partizanų leitenantą Vaclovą Voverį-Žaibą, laimėjusį 28 mūšius prieš okupantus rusus. Tai buvo paprastas vaikinas iš Trakų apskrities Onuškio valsčiaus, pasižymėjęs nepaprastu sumanumu ir drąsa. Žuvo Žaibas 1949 m. Kalesninkų miške, išduotas MGB agentų, prasiskverbusių į partizanų gretas, Kosto Kubilinsko ir Algirdo Skinkio. Žaibo žūtis reiškė, kad apygardos operacijų erdvėje didesni mūšiai pasibaigė, nuo šiol vykdavo tik smulkesni susidūrimai ir „partinio-tarybinio aktyvo“ bei stribų naikinimas, nes antro tokio kovinio vado kaip Žaibas rinktinėje neatsirado.

14 psl. skaitykite srž. Ramūno Kemežio rašinį „Kariuomenės diena Kaune“, apie kariuomenės dienos renginius laikinoje sostinėje.

15 psl. spausdinamas vyr. ltn. Andriaus Žlabio straipsnis apie naujas asmenines pergales – „Italijos ultra maratono trasa įveikta“.

Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr. 10 (454) (atsisiųsti pdf formatu) 

 

Naujame „Savanorio“ numeryje Nr. 10 (454) skaitykite straipsnį apie Kairių poligone vykusias Žemaičių ir Prisikėlimo rinktinių štabų ir padalinių valdymo pratybas „Piktas lapinas“. (pradžia - 1 psl.) Šiame numeryje taip pat rasite vyr. ltn. Tomo Pakalniškio tekstą apie ilgametį Lietuvos ir Danijos kariuomenių bei Savanorių pajėgų bendradarbiavimą. (2 psl.) 3 psl. publikuojamas ltn. Mindaugo Vitkausko straipsnis apie mokymus „Žvalgų pratybos, arba kaip mes pagalius laužėme“. Apie žvalgų pratybas Šiauliuose, dalyvaujant VSAT kinologams, skaitykite št. srž. Andriaus Žemaičio informacijoje (4 psl.) 7 psl. skaitykite savanorio kūrėjo vyr. srž. Romo Eidukevičiaus įspūdžius apie naktinį žygį „Pergalių ir kovų keliais“, vykusį Šiaulių ir Radviliškio apylinkėse. 7-9 psl. rasite straipsnius apie Prisikėlimo, Vyčio ir Žemaičių rinktinių kuopų vertinamąsias pratybas. 10 psl. spausdinamas ats. kpt. Vytauto Voverio rašinys „Pirmoji publikacija - partizanų spaudoje“, kur rašoma apie Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštį „Vivos plango, mortuos voco“, kurio pirmoji publikacija pasirodė ne JAV lietuvių žurnale „Aidai“ 1967 m. (taip iki šiol tvirtinama), bet Algimanto partizanų leidinyje „Neįveiksi, sūnau šiaurės“ 1947 m. 10-12-13 psl. skaitykite ats. kpt. Vytauto Voverio rašinį „Sprogdintojas Navickas“, apie Dainavos apygardos Partizano Kazimieraičio rinktinės vadą Bernardą Navicką ir Merkinės gimnazijos moksleivius, dalyvavusius partizaninėje kovoje. 12 psl. spausdinamas dr. Vytauto Narbuto istorinis rašinys – „Nenugalimi“, apie karininko, fotografo ltn. Medardo Vasiliausko likimą. 14 psl. skaitykite apie Žemaičių rinktinės karių dalyvavimą „Jaunimo mugėje-2013“. 16 psl. rasite išsamią informaciją apie Vyčio rinktinėje karių savanorių darbdaviams organizuotą renginį „Pasijusk tikru kariu“. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

 

"Savanoris" Nr. 9 (453) (atsisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio“ numeryje Nr. 9 (453) skaitykite vyr. srž. Romo Eidukevičiaus straipsnį apie didžiausias šiais metais Kairių poligone vykusias Taikos meto užduočių operacinių pajėgų 3-iojo sausumos pajėgų elemento pratybas „Geležinis drakonas“. (pradžia - 1 psl.). Šiame numeryje taip pat rasite įdomų ats. ltn. dr. Vytauto Račkausko tekstą apie netikėtą savanorių kūrėjų žygį Laisvės dieną - „Juodosios beretės: Gedimino prospektas jau mūsų...“ (pradžia - 1 psl.). 3-14 psl. publikuojami straipsniai apie renginius skirtus Sovietinės armijos išvedimo iš Lietuvos 20-osioms metinėms paminėti, vykusius Žemaičių ir Prisikėlimo rinktinėse. Apie Panevėžio įguloje įvykusį karių susitikimą su prof. Vytautu Landsbergiu skaitykite vyr. ltn. Dalios Grigaravičienės informaciją (3 psl.). 4 psl. skaitykite Vyčio rinktinės vado plk. ltn. Aurelijaus Motiejūno įspūdžius apie viešnagę Latvijoje, Rezeknėje, pas Zemessardzes 2-osios apygardos vadovybę. 6-7 psl. rasite straipsnius apie Prisikėlimo ir Vyčio rinktinės karių startus Latvijoje vykusiose tradicinėse žvalgų varžybose „Zemessardzes patrula“. 8-9 psl. publikuojami straipsniai apie Didžiosios Kovos ir Vyčio rinktinių padalinių lauko taktines pratybas. 10 psl. spausdinamas „Savanorio“ redaktoriaus ats. kpt. Vytauto Voverio istorinis tekstas – „Iš garbingo žemdirbių luomo“, apie rašytoją ir žurnalistą Vytautą Alantą. 12 psl. skaitykite apie Žemaičių rinktinės karių talką, atstatant istorinę Šilų – Girėnų partizanų žeminę. 13 psl. rasite išsamią informaciją apie Pasaulio penkiakovės čempionais tapusius Didžiosios Kovos rinktinės karius savanorius Laurą Asadauskaitę ir Justiną Kinderį. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr. 8 (452) (atsisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 8 (452) skaitykite apie Jonušo Radvilos mokomajame pulke vykusį jau 11-ąjį Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą. Naujokų įspūdžiai po pirmųjų dienų kariuomenėje. (pradžia - 1 psl.) Apie Alytuje ir Vilniuje paminėtas savanorio Artūro Sakalausko žūties metines skaitykite kpt. Vytauto Vinicko straipsnyje 2 psl. 4 psl. publikuojama informacija apie Mis Lietuva tapusia Dariaus ir Girėno rinktinės savanorę eil. Rūtą Mazurevičiūtę. Apie nacionalinių rezervo pajėgumų komiteto vasaros sesiją Brno mieste Čekijoje skaitykite vyr. ltn. Tomo Pakalniškio informaciją 5 psl. 5 psl. rasite vyr. ltn. Dalios Grigaravičienės straipsnį apie Vyčio rinktinės Štabo aptarnavimo kuopos pratybas Pabradės poligone. 7 psl. skaitykite straipsnį apie geriausio skyriaus varžybas organizuotas Vyčio rinktinėje. 10-11, 14 psl. publikuojamas „Savanorio" redaktoriaus ats. kpt. Vytauto Voverio istorinis tekstas apie ilgametį Žemaičių rinktinės vadą Vladą Montvydą - Žemaitį. 12-13 psl. skaitykite apie pėsčiųjų žygius, partizanų atminimui organzuotus Vidurio Lietuvoje ir Aukštaitijoje. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą - karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr. 7 (451) (atisisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio“ numeryje Nr. 7 (451) skaitykite išsamų KASP štabo viešųjų ryšių karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio straipsnį apie XXIII Savanorių sporto žaidynes (pradžia - 1 psl., tęsinys 8-9 psl.). Šiame numeryje taip pat rasite turnyrinę Savanorių žaidynių lentelę. 1 psl. taip pat publikuojamas kpt. Artūro Nagumanovo iš Dainavos rinktinės tekstas apie Taikos meto užduočių operacinių pajėgų pratybas. (Tęsinys – 15 psl.). Apie Žemaičių rinktinės žvalgų pratybas Jėgerių batalione skaitykite vyr. ltn. Artūro Lukševičiaus straipsnyje 2 psl. 3 psl. skaitykite apie 10-ąjį Bazinį kario savanorio kursą Mokomajame pulke, kuriame dalyvavo daugiau nei 80 karių, iš jų net 22 merginos. 4 psl. rasite informaciją apie Prisikėlimo rinktinėje, Radviliškyje, atkurtą savanorių kuopą. 5-6 psl. publikuojamas įdomus vyr. eil. Laimio Bratiko straipsnis apie Didžiosios Kovos rinktinės 801 (CKB) kuopos karių savanorių pratybas Neries regioniniame parke. 7 psl. spausdinamas ats. vyr. ltn. dr. Vytauto Liesionio straipsnis – „Jaunesniųjų vadų pratybos Dainavos rinktinėje“. 12-13 psl. skirti „Savanorio“ redaktoriaus ats. kpt. Vytauto Voverio straipsniui „Pažiūrėti pro nesamą langą, į tą sodą, kurio nebėra“, tai pasakojimas apie kraštotyrininką Vytautą Indrašių. 16 psl. skaitykite žurnalisto Vytauto Visocko straipsnį apie tradicinę Šalčininkų kuopos šaulių stovyklą, kuri šiemet vyko Turgeliuose. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr. 6 (450) (atisisiųsti pdf formatu)

 

„Savanorio" numeryje Nr. 6 (450) skaitykite apie PAG-16 karių sutiktuves Vilniuje, Katedros aikštėje, ir jų įspūdžius iš nelengvos misijos Goro provincijoje, straipsnis „Paskutinė savanorių pamaina grįžo iš Afganistano". (pradžia - 1 psl.) Apie Civilinės saugos mokymus Pasvalyje ir vietos savanorių vaidmenį juose skaitykite eil. Laimos Mateliūnaitės straipsnyje 3 psl. 4 psl. publikuojamas nuotaikingas Linos Vištartienės tekstas apie devyndarbį karį savanorį gr. Antaną Morkūną iš Dariaus ir Girėno rinktinės ŠAK. Apie Sausumos ir Savanorių pajėgų vyriausiųjų puskarininkių apsilankymą Danijoje vykusioje vyriausiųjų puskarininkių konferencijoje skaitykite vyr. ltn. Tomo Pakalniškio informaciją 5 psl. 6 psl. rasite eil. Indrės Pilkauskaitės straipsnį apie jungtines Vyčio rinktinės žvalgų ir VSAT pasieniečių pratybas Kuršių nerijoje.  8 psl. skaitykite straipsnį apie sportiškiausią Žemaičių rinktinėje Šilalės kuopą. 10-12 psl. publikuojami št. srž. Ernesto Kuckailio prisiminimai apie tarnybą savanoriu pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais. Autorius iškelia klausimą dėl savanorio kūrėjo statuso, karinės priesaikos datos ir kt. problemų, ypač aktualių Lietuvos kariuomenės veteranams. Straipsnis „Kai rusų tankai dar buvo čia". 13 psl. skaitykite nuolatinio „Savanorio" bendradarbio ats. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus tekstą apie Vilniaus karininkų ramovėje vykusį renginį skirtą Stasio Lozoraičio atminimui. 14 psl. skaitykite straipsnį apie Karo akademijoje karininkams vykusį seminarą „Taktinis šaudymas iš pistoleto". Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą - karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

 

"Savanoris" Nr. 5 (449) (atisisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 5 (449) skaitykite kpt. Vytauto Vinicko straipsnį apie Kariuomenės ir visuomenės bei partizanų pagerbimo dienos minėjimą Kalniškėje. (pradžia - 1 psl.) Šiame numeryje taip pat rasite ltn. Raimondo Garbaus tekstą apie bendras pratybas su VSAT „Pratybos Priedanga 2013". (pradžia 2 psl.) 3 psl. publikuojamas vyr. eil. Pauliaus Mamonovo tekstas apie Kelmės mieste vykdytas TMU užduočių pratybas. Apie Marijampolėje šiemet vykusią viktoriną „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" skaitykite „Savanorio" korespondento eil. Viliaus Džiavečkos straipsnyje 4-5 psl. 6-7 psl. skaitykite išsamų istoriko Vytauto Ikamo straipsnį apie partizaną Juozą Kemeklį.  7 psl. rasite Gargždų laikraščio „Banga" korespondentės Jolantos Venskutės straipsnį „Savanoriai puoselėja patriotizmą". 10-11 psl. publikuojamas „Savanorio" redaktoriaus ats. kpt. Vytauto Voverio istorinis tekstas apie Lietuvos kareivių likimus Antrojo Pasaulinio karo verpetuose, 16-oje lietuviškoje divizijoje. 12 psl. spausdinamas vyr. ltn. Tomo Pakalniškio straipsnis, apie Panevėžyje vykusias nekinetinių pajėgumų pratybas „Pasitikėjimas 13". 15 psl. skaitykite straipsnį apie kariuomenės krepšinio čempionato finalą Alytuje.
Mėnraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą - karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

"Savanoris" Nr.4 (448) (atsisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio“ numeryje Nr. 4 (448) skaitykite interviu su olimpine čempione, Didžiosios Kovos rinktinės savanore, Laura Asadauskaite – „Pratybose ir olimpinė čempionė“. (Pradžia - 1 psl.). Šiame numeryje taip pat rasite informaciją apie štabų mokymus „Gudrus lapinas“. (Pradžia - 1 psl.). 3 psl. publikuojamas KASP viešųjų ryšių karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio tekstas apie Juozo Lukšos mokymo centre kariams savanoriams organizuojamus skyriaus vado kursus. Apie Dariaus ir Girėno rinktinės karius su paskutine PAG pamaina išvykusius į tarptautinę operaciją Afganistane skaitykite srž. Ramūno Kemežio informacijoje „Rinktinės kariai išlydėti į Afganistaną“. (4 psl.). 7 psl. skaitykite išsamų PAG-16 CKB karininko kpt. Vaido Bimbirio straipsnį apie Lietuvos karių bendradarbiavimą su Čagčarane dislokuoto Afganistano nacionalinės armijos bataliono kariais. 7, 10-12 psl. publikuojamas „Savanorio“ korespondento eil. Viliaus Džiavečkos parengtas komentaras apie balandžio mėn. Goro provincijoje įvykusius incidentus - „Mūsų pastangos, išbandymai ir nuostoliai Goro provincijoje“. 13 psl. spausdinamas savanorio kūrėjo dim. kpt. Jono Rimkevičiaus istorinis tekstas apie „Kardo“ žurnalo atkūrėją ir leidėją dim. mjr. Antaną Martinionį - „Užgesę žiburiai“. 14-15 psl. skaitykite apie Šilalės rajone vykusį pėsčiųjų žygį, skirtą pagerbti Kęstučio apygardos partizanams. Savo įspūdžiais dalijasi vyr. srž. Reda Montvilienė ir ats. ltn. dr. Vidmantas Kuprevičius. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose (2, 3, 5, 8, 9, 10, 14, 15, 16 psl.).

 

 

"Savanoris" Nr. 3 (447) (atsisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio“ numeryje Nr. 3 (447) skaitykite vilnietės visuomenės veikėjos Aistės Adomėnienės straipsnį apie Vilniaus karininkų ramovėje vykusį susitikimą su Kovo 11-osios akto signataru, rašytoju Kaziu Saja. (pradžia - 1 psl.) Šiame numeryje taip pat rasite įdomų Neringos Safonovienės tekstą apie originalią Šiaulių įguloje vykusią pilietinę akciją, trispalvių žygį „Lietuva mūsų širdyse“. (pradžia - 3 psl.) 1-10 psl. publikuojamas išsamus št. srž. Audriaus Vareikio Didžiosios Kovos rinktinės 22-ųjų įkūrimo metinių šventinio minėjimo aprašymas. Apie Vyčio rinktinėje tarnaujančio kario savanorio vyr. eil. Audriaus Kazlausko įspūdžius iš išgyvenimo pratybų skaitykite straipsnyje „Baltasis Vilkas 2013“. (4 psl.) 5 psl. skaitykite vyr. eil. Tado Žvirblio straipsnį apie Vyčio rinktinės TMU kuopos savanorių skyrių vadų pratybas rinktinėje. 7 psl. rasite informaciją apie kovo mėnesį keliose Savanorių pajėgų rinktinėse vykusias štabų mokymus „Lapino akis“. 8-9 psl. publikuojamas „Savanorio“ korespondento eil. Viliaus Džiavečkos interviu su kovo 1 d. Bazinį kario savanorio kursą baigusiais ir Lietuvos Respublikai prisiekusiais kariais „Savanoriais tampa ir pareigūnai, ir studentai. 11-14 psl. spausdinamas nuolatinio „Savanorio“ bendradarbio ats. ltn. dr. Vytauto Račkausko istorinis tekstas – „Lietuvos žemės ūkio akademijos studentų savanorių būrys“. 12-13 psl. skirti Vilniaus universiteto doktorantės Aistės Čepulytės straipsniui „Ekspedicijos siekis išsaugoti gyvąją Sajų sodybos atmintį“ apie Lietuvos inteligentų ir studentų pastangas išsaugoti ir restauruoti Radviliškio rajono Balandiškių kaime esančią Sajų sodybą, kurioje 1949 m. Lietuvos partizanų vadai kūrė LLKS deklaraciją. 13 psl. skaitykite išsamų PAG-16 viešųjų ryšių karininkės vyr. ltn. Indrės Sėjonienės pranešimą apie Goro provincijoje vykstantį sėkmingą tranzicijos procesą „Afganistano pajėgos perima saugumą didesnėje Goro provincijos dalyje.“ Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą – karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose. (2,9,10,14,15,16 psl.)

 

 

"Savanoris" Nr. 2 (446) (atsisiųsti pdf formatu)

 

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 2 (446) skaitykite interviu su į atsargą išėjusiu, 22 metus KASP ištarnavusiu kariu savanoriu srž. Kęstučiu Krasausku iš Vyčio rinktinės 503 kuopos. (pradžia - 1 psl.). Šiame numeryje taip pat rasite įdomų „Savanorio" redaktoriaus ats. kpt. Vytauto Voverio straipsnį apie Vasario 16-osios reikšmę. (pradžia - 1 psl.). 2 psl. publikuojama išsami vyr. ltn. T. Pakalniškio informacija apie KASP štabo viršininko plk. ltn. Ramūno Barono dalyvavimą NATO vadavietėje, Briuselyje, vykusioje nacionalinių rezervo pajėgumų komiteto žiemos sesijoje. Apie Dainavos rinktinėje tarnaujančio vyr. srž. Sauliaus Talačkos įspūdžius iš kurso JAV jūrų pėstininkų seržantų akademijoje skaitykite straipsnyje „Kursas davė daug naudos". (6-7 psl.). 8-11 psl. skiriami Žemaičių rinktinei, čia skaitykite straipsnius apie savanorių žvalgų ir pėstininkų pratybas Klaipėdoje bei Šilutėje, pasakojimus apie Plungėje tarnaujantį veteraną seržantą ir naujoką, dar tik pradėjusį tarnybą BKM. 12 psl. publikuojamas interviu su srž. Tadu Gustaičiu, bene vieninteliu puskarininkiu, tarnybą pradėjusiu Savanorių pajėgose, tarnavusiu „Geležinio Vilko" brigadoje, vėliau instruktoriumi Puskarininkių mokykloje, ir perėjusiu į... Karines jūrų pajėgas. 13 psl. skaitykite „Savanorio" redaktoriaus ats. kpt. V. Voverio pastabas apie 2011 m. išėjusią istorinę knygą „Lietuvių tautos sukilimas 1941 m. birželio 22-28 d." Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą visose pajėgose - karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose ir sporto renginiuose.

 

 

"Savanoris" Nr. 1 (445) (atsisiųsti pdf formatu)

 

 

Informacija atnaujinta 2014.01.08
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media