Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Juozo Oleko kalba, pasakyta seminare „Energetinio saugumo aspektas Europos Sąjungos bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje: ateities gairės“

2013.09.12

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kalba, pasakyta seminare „Energetinio saugumo aspektas Europos Sąjungos bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje: ateities gairės“

2013 m. rugsėjo 12 d., Vilniuje

 

Gerbiamieji svečiai,

ponios ir ponai!

 

Man didelė garbė pasveikinti Jus, susirinkusius mūsų sostinėje Vilniuje. Labai džiaugiuosi, kad taip gausiai dalyvaujate mūsų surengtame seminare, kuriame atstovaujate įvairioms Europos Sąjungos ir NATO šalims ir institucijoms, norėdami pasidalyti mintimis Europai šiandien nepaprastai svarbia – energetinio saugumo – tema. Taip pat džiaugiuosi matydamas į seminarą atvykusių ir ne gynybos sektoriaus atstovų, o tai ypač svarbu, nes sprendžiant energetinio saugumo problemas reikia visapusiško požiūrio.

 

Energetinis saugumas ir efektyvumas – prioritetinis klausimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Šiandien Europa įsiveža daugiau nei pusę savo suvartojamos energijos ir panašu, kad ateityje šios priklausomybės mastai tik didės. Esu įsitikinęs, kad sprendžiant šią problemą svarbų vaidmenį gali suvaidinti ir Europos gynybos bendruomenė. Ginkluotosios pajėgos – didžiausi energijos vartotojai Europos Sąjungos viešajame sektoriuje. Sumažinę energijos vartojimą gynybos sektoriuje, galėtume pasiekti mažiausiai du tikslus: pirma, taip sumažintume gynybos biudžetų naštą, antra, gynybos sektorius svariai prisidėtų įgyvendinant Europos Sąjungos energetikos politikos tikslus.

 

Energetinio saugumo ir efektyvumo aktualumą įrodo Europos Komisijos komunikatas dėl Europos saugumo ir gynybos sektoriaus. Šį klausimą su kolegomis aptarėme ir praėjusią savaitę Vilniuje vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime. Nepaisant to, turime aiškiai nusibrėžti, kaip ketiname spręsti šią problemą. O šis seminaras mums bus puiki proga tai ir padaryti.

 

Manau, kad šiandien ir rytoj turėtume svarstyti tokius labai svarbius klausimus, pavyzdžiui:

– Koks turėtų būti Bendrosios užsienio ir saugumo, Bendrosios saugumo ir gynybos ir Energetikos politikų vaidmuo Europos Sąjungoje įveikiant energetinio saugumo iššūkius?

– Kaip skatinti „žaliosios karybos“ arba „žaliosios gynybos“ požiūrį Europos Sąjungoje?

– Kokie projektai reikalingi, siekiant energetinio efektyvumo gynybos sektoriuje, taip pat ir operacijose?

– Kaip pasiekti NATO ir Europos Sąjungos veiksmų energetinio saugumo srityje darnos?

 

Norėčiau pabrėžti, kad tai nėra išsamus diskusijos reikalaujančių klausimų sąrašas. Puikus pagrindas šiai diskusijai galėtų būti Lietuvos prieš keletą mėnesių išplatintas rekomendacinio pobūdžio dokumentas ir šių metų liepą Europos Komisijos paskelbtas komunikatas dėl Europos saugumo ir gynybos sektoriaus.

 

Tikiuosi, kad šis seminaras, Europos Komisijos komunikatas ir diskusijos galės būti pagrindas gruodį vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susirinkimui. Viliuosi, kad šiame Tarybos susirinkime bus patvirtintos aiškios politinės gairės, kaip Europos Sąjungos įveikti naujus kylančius saugumo iššūkius, taip pat ir energetinio saugumo srityje. Labai tikiuosi, kad turėdami politines gaires galėsime parengti išsamią gynybos sektoriaus energetinio efektyvumo strategiją, inicijuoti naujus projektus, skirtus kariniam energetiniam efektyvumui didinti, ir suderinti Europos Sąjungos ir NATO veiklą energetinių inovacijų ir karinio energetinio efektyvumo srityje.

 

Dar kartą norėčiau padėkoti Jums visiems, suteikusiems man galimybę kreiptis į Jus šiandien popietę, ir tikiuosi, kad diskusijos Vilniuje bus įdomios, o čia praleistas laikas – puikus.

 

Ačiū už Jūsų dėmesį!

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media