Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

2013 m. kalbos

Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pasisakymas Strateginių ir tarptautinių studijų centre (JAV) vykusiose diskusijose, skirtose aptarti Baltijos šalių saugumo perspektyvas (anglų k.)
2013.10.25

Baltic security: Lithuanian view

 

In Lithuania there is a long lived story about the advertisement in a newspaper saying “Proposal for exchange: I’m trading my independence for a secure geographical location”.

And it is not only a joke. During interwar period one of the most prominent political philosopher Pakštas has proposed very seriously to the Government to consider buying an island close to the Africa’s shores. He was sure Lithuanians would never be secure and finally will face the extinction.

null
Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pasisakymas konferencijoje „Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė: misija baigta“
2013.10.09

Prieš aštuonerius metus nusprendėme imtis veiklos, kurios niekada nebuvome vykdę. Tuomet negalėjome žinoti, kiek pastangų ar lėšų pareikalaus misija Goro provincijoje ir kiek ji truks. Narystės Europos Sąjungoje ir NATO pradžioje toks mažos valstybės žingsnis atrodė drąsus ir kažkiek avantiūristinis. Tuomet sukėlėme daug diskusijų tiek tarp sąjungininkų, tiek tarp mūsų pačių. Tačiau tikėjome savo jėgomis suprasdami, kad turėsime tobulėti ir mokytis.

null
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kalba, pasakyta NATO mokslo ir technologijų organizacijos tarybos sesijoje
2013.09.18

Gerbiamasis Mokslo ir technologijų tarybos prezidente, viceprezidente, garbingieji svečiai, ponios ir ponai!

Man didelė garbė pasveikinti Jus, susirinkusius Vilniuje, ir kreiptis į tokią garbingą NATO bendruomenę.

null
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kalba, pasakyta seminare „Baltarusijos ateitis: Europos iššūkiai ir galimybės“
2013.09.18

Man labai malonu ir didelė garbė šiandien kalbėti Jums Baltarusijos ateities tema. Baltarusijos klausimas mums svarbus dėl dviejų priežasčių: pirmoji – Baltarusija yra artima mūsų kaimynė, nuo Vilniaus nutolusi tik apie 40 kilometrų; antroji priežastis susijusi su vienu iš pagrindinių mūsų pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetų – Rytų partneryste. Baltarusija yra viena iš šešių Rytų partnerystės iniciatyvoje dalyvaujančių šalių.

null
Juozo Oleko kalba, pasakyta seminare „Energetinio saugumo aspektas Europos Sąjungos bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje: ateities gairės“
2013.09.12

Man didelė garbė pasveikinti Jus, susirinkusius mūsų sostinėje Vilniuje. Labai džiaugiuosi, kad taip gausiai dalyvaujate mūsų surengtame seminare, kuriame atstovaujate įvairioms Europos Sąjungos ir NATO šalims ir institucijoms, norėdami pasidalyti mintimis Europai šiandien nepaprastai svarbia – energetinio saugumo – tema. Taip pat džiaugiuosi matydamas į seminarą atvykusių ir ne gynybos sektoriaus atstovų, o tai ypač svarbu, nes sprendžiant energetinio saugumo problemas reikia visapusiško požiūrio.

null
J.Oleko kalba, pasakyta tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje
2013.09.05

Ekscelencijos, ponai ir ponios,

man didelė garbė šiandien kalbėti tokiai išskirtinei auditorijai. Itin džiaugiuosi, galėdamas kreiptis į tarpparlamentinės konferencijos dalyvius, nes ši konferencija tampa svarbiu forumu ES užsienio, saugumo ir gynybos klausimams aptarti.

null
Krašto apsaugos ministro J.Oleko įžanginė sveikinimo kalba, pasakyta rugsėjo 5 d. neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime
2013.09.05

Mieli kolegos, brangūs svečiai,

 

Džiaugiuosi galėdamas surengti neformalų gynybos ministrų susitikimą Vilniuje, kultūrinėje ir politinėje Lietuvos širdyje, bei mieste, kuris istoriškai reikšmingas visai Europai. Vilnius – vieta, kurioje 1988 m. prasidėjo Sąjūdžio judėjimas ir lietuvių tauta pakilo į kovą dėl laisvės. Lietuvai siekiant nepriklausomybės nuo svetimo totalitarinio režimo, jos žmonių kova už laisvę pasižymėjo unikaliu taikiu pasipriešinimu, įkvepiančiu tautos vieningumu ir tikėjimu.

null
Ministro J. Oleko įžanginis žodis EP seminaro „ES partneriai ir BSGP: Rytų partneriai“ liepos 2 d.
2013.07.02

Jūsų Ekscelencijos, ministrai, garbūs svečiai,

 

man didelė garbė pasveikinti Jus mūsų sostinėje Vilniuje šia istorine pirmojo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginio proga. Malonu pažymėti, kad mūsų pirmininkavimas sutampa su Europos Sąjungos šeimos padidėjimu – tik vakar Kroatija tapo visateise Europos Sąjungos nare.

null
Krašto apsaugos ministro kalba Lietuvos narystės NATO devintųjų metinių proga
2013.03.29

prieš devynerius metus kovo 29 d. Lietuva tapo stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare.

Tą dieną mes ne tik įsijungėme į NATO, kaip seniausios karinės organizacijos, gretas, bet ir visa Lietuvos kariuomenė, visi kariai, tapo NATO kariuomenės dalimi.

 

Tądien mes pasirinkome labai teisingą kelią. Pagrindinis NATO tikslas yra politinėmis ir karinėmis priemonėmis saugoti taiką ir saugumą organizacijai priklausančiose šalyse. Šis Aljansas yra pagrindinis mūsų šalies saugumo ir galimų priešų atgrasymo garantas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media