Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės kalba, pasakyta Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko parlamentaro Juozapo Algirdo Katkaus laidotuvėse

2011.11.14

Išėjo Sąjūdžio žmogus...

 

Jo gyvenime buvo daug svarbių - sunkių ir gražių - įvykių, datų, bet tikrai žinau, kad Sąjūdis ir jo iškovota Nepriklausomybė buvo Algirdui pati svarbiausia jo gyvenime.

 

Algirdas sugrįžta į Kretingą, tokia jo paties valia. Grįžta į kraštą, kur gimė dar anoj Nepriklausomoj Lietuvoj prieš pat ją okupuojant sovietams. Šeimoje buvo pagrandukas, penkios seserys ir jis. Lygiai po dešimties metų, 1948-aisiais, kartu su tūkstančiais kitų lietuvių, šeima buvo ištremta į Sibirą. Teturėjo gal 8 hektarus žemės, bet ištrėmė. Už ryšius su Laisvės kovotojais, su partizanais.

 

Taip dar būdamas vaikas gavo Laisvės universitetus. Vėlesni, technikos mokslų universitetai, buvo grįžus iš Sibiro. Pasiekė daug.

 

Sąjūdžio banga 1988 -aisiais užliejo jį visą. Panėrė visam likusiam gyvenimui. Vis rūpinosi. Turbūt labiausiai - visomis neteisybėmis, visais stokojančiais, mažiausiai - savimi, savo sveikata.

 

Paskutinę jo žinutę mano telefonas užfiksavęs rugsėjo pabaigoj. Rūpinosi labdara vienai mokyklai...

Kartu dirbome Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Buvo laikmetis tuoj po Vytauto Petkevičiaus, kai kariuomenė, savanoriai, Lietuvos saugumas apskritai buvo tapę beveik keiksmažodžiais, kai reikėjo grąžinti Lietuvos gynybos politiką į NATO kelią. Algirdas tuomet buvo labai reikalingas. Kariuomenės vadas gen.ltn. Arvydas Pocius prašė perduot padėkos žodžius Tau, Algirdai, kad tuomet buvai atrama.

 

Čia su mumis šiandien yra Lietuvos Šaulių sąjungos žmonės. Algirdas Katkus buvo tas žmogus, kuris dėjo visas pastangas, kad Šauliai turėtų savo įstatymą, ir kad jie taptų rimta valstybės pamatus mokančia saugoti bendruomene.

 

Išėjo Tėvynės sąjungos žmogus. Gyveno ja, rūpėjo, kad žmonės būtų švarūs, dori. Mokėjo sakyt, ką galvoja, neįžeisdamas, nepamenu jo apkalbančio ar kaip nors intriguojančio.

 

Turiu pareigą perduoti užuojautą nuo Tėvynės sąjungos pirmininko, Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus, kaip jis pats sakė, bendražygiui nuo pat 1990-ųjų...

 

Vakar gavau žinutę iš Jungtinių Amerikos valstijų, iš generolo Jono Kronkaičio, kuris paprašė savo ir žmonos Rūtos vardu perduoti tokius žodžius:

"Algirdas buvo mums labai artimas nuo pat pirmųjų dienų kai atvykome į Lietuvą. Per tuos ilgus metus palaikėme nuoširdžius ryšius, branginom tą draugystę ir gerbėme Jo principingumą, sąžiningumą, dorumą, ir neabejotiną meilę Lietuvai. Jis buvo vienas iš tų žmonių kuris buvo visuomet pasiruošęs padėti bet kokiam žmogui kuriam reikėjo pagalbos. Lietuvos reikalai būdavo dažniausia mūsų pokalbių tema, ne tik nūdienos klausimai bet ir tautos likimas. Mes praradome artimą draugą, o Lietuva garbingą Jos Sūnų ir patriotą. Reiškiame užuojauta Jo artimiesiems"

 

Mielas Algirdai,

kaip visada, pritrūko gražių žodžių, kai buvai kartu, šalia. Vis rūpesčiai, vis laiko stoka.

Buvai geras žmogus, tau rūpėjo. Patikėk, rūpės ir mums, dar kol kas pasiliekantiems. Tikiu, kad rūpės ir jauniems, ateinantiems, kad šita Lietuva, prie kurios statymo prisidėjo ir Tavo rankos, šįkart būtų visam laikui, amžiams...

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media