Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės kalba Lietuvos kariuomenės dienos proga

2011.11.23

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente,

Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, Kariuomenės vade,

brangūs Lietuvos kariai, šventės svečiai!

 

Greitai prabėgo dar vieni metai, vėl lapkritis ir Lietuvos kariuomenės diena. Prieš 93 metus įkurtai Lietuvos kariuomenei buvo iškeltas uždavinys apginti Lietuvos Nepriklausomybę. Manau, kad lygiai tokia pati užduotis mūsų kariams yra ir šiandien.

 

Į šią dieną atėjome tikrai nemažai nuveikę. Nors ir tebesitęsiančio sunkmečio sąlygomis Lietuvos kariuomenė sugebėjo puikiai įvykdyti iškeltus uždavinius. Tai galiu tvirtinti drąsiai, įsitikinusi tuo, ką sakau, nors gerai žinau, kad mūsų krašte dar nėra įprasta džiaugtis.

 

Lietuvos kariuomenėje per pastaruosius dvidešimt metų įvyko du esminiai strateginiai pokyčiai. Iki mūsų narystės NATO Lietuva kūrė pajėgas pati viena, neturėdama jokių pagalbos garantijų. Įstojusi į NATO, Lietuva pakeitė požiūrį iš esmės ir nusprendė, kad mūsų krašto gynyba jau yra tik NATO reikalas, o Lietuvai pakanka būti jos nare.

Šių metų pavasarį Valstybės gynimo taryba patvirtino naują Valstybės ginkluotos gynybos koncepciją, pagal kurią į Lietuvą sugrįžo supratimas, jog krašto gynyba yra ir mūsų pačių - lietuvių - reikalas. Priimti nauji įstatymai, parengti su NATO suderinti operaciniai planai, pradėtas rengti rezervas. Džiaugiuosi matydama, kiek daug jaunų žmonių noriai ateina į karinius mokymus, domisi krašto gynyba.

 

Šiais metais Jūs, mūsų kariai, puikiai pasirodėte pratybose, surengtose tiek mūsų pačių, tiek NATO. Pirmą kartą vyko visų sausumos pajėgų prieštankinės gynybos pratybos su modernia ginkluote, pirmą kartą Lietuvoje buvo dislokuota NATO vadavietė ir mokytasi veikti kartu pagal NATO sutarties penktąjį straipsnį.

 

Ir nors visos strategijos, moderniausios ginkluotės yra be galo svarbios šiuolaikinėms kariuomenėms, tačiau esminis sėkmingos kariuomenės garantas – karys. Jūs, vyrai ir moterys, pasirinkę Tėvynės gynybą, esate svarbiausi. Didžiuojuosi Jumis.

 

Ačiū visiems, taip pat ir tiems, kurie šiandien labai svarbioje ir mūsų pačių saugumui misijoje tolimajame Afganistane, ačiū Jūsų artimiesiems. Prasmingos šventės, mieli kariai!

 

Sveikinu ir visus čia susirinkusius, visus, kuriems brangi Lietuvos valstybė ir kurie taip pat, kaip ir mūsų kariai, yra pasiryžę šią mūsų pačių rankomis atkurtą valstybę išsaugoti amžiams.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media