Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2021-06)

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Susiduriame ir su „palikimu“, kuris nedžiugina. Bet tai pakeisime!“
2021.06.10
img

Šiandien Lietuvos kariuomenė išgyvena ryškų plėtros ir modernizavimo etapą. Auga kariuomenės personalo skaičius, karinio rengimo ir NATO priimančiosios šalies paramos teikimo apimtys, į vienetus pristatoma nauja ginkluotė, įranga ir technika. Tokiam greitam vystymuisi ir Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikiams palaikyti – privaloma ir neatsiejama – sklandi ir veiksminga infrastruktūros plėtra. Savo darbų sąrašuose krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kariuomenės infrastruktūros plėtrą išskiria kaip esminį prioritetą, kuriam ypatingą dėmesį skiria nuo darbo ministerijoje pradžios. Iš viso šiuo metu krašto apsaugos sistemoje yra vykdoma apie 130 infrastruktūros projektų. Apie juos, pokyčius, nustatytus trūkumus, iššūkius ir naujoves šioje srityje – pokalbis su ministru.

 

null
Įvykus galimam asmens duomenų praradimui, NKSC rekomenduoja internetinės parduotuvės klientams pasikeisti prisijungimo slaptažodžius
2021.06.10
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC), gavęs duomenų apie interneto parduotuvės „Kilobaitas.lt“ didelės apimties klientų duomenų nutekėjimą, ėmėsi aiškintis galimo kibernetinio incidento aplinkybes.

null
A. Anušauskas Suomijos ir Norvegijos gynybos ministrams priminė „Ledo kelią“: Baltarusijos metodai – tie patys
2021.06.09
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šiandien dalyvavo nuotoliniame Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime, kurio metu Suomijos ir Norvegijos ministrams priminė 2015-2016 metų įvykius, kai į šias šalis Rusijos valdomu „Ledo kelio“ srautu buvo siunčiami pabėgėliai iš Centrinės Azijos.

null
Susitikime su Prancūzijos prezidento patarėju – Lietuvos siūlymas stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje
2021.06.08
img

„Lietuva siekia sustiprinti partnerystę ir bendradarbiavimą su Prancūzija bei kartu dirbti atliepiant saugumo grėsmes Rytų ir Pietų kaimynystėje“, – sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, kuris Paryžiuje susitiko su Prezidento Emmanuelio Macrono patarėju Europos klausimais Alexandre‘u Adam ir Prancūzijos gynybos ministerijos politikos direktore Alice Guitton.

null
Įvyko Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos posėdis
2021.06.08
img

Birželio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko pirmasis naujos sudėties Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos posėdis, kuriam vadovavo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. Posėdyje dalyvavo Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų, Žemės ūkio, Aplinkos, Susisiekimo ministerijų, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų  ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

 

null
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Prieiga prie naujų technologijų yra nacionalinio saugumo klausimas, todėl turime atsakingai rinktis partnerius bei gamintojus“
2021.06.08
img

„ES neturi kito pasirinkimo, tik glaudžiau bendradarbiauti su JAV technologijų srityje“, – sakė Paryžiuje krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, pabrėždamas, kad tik bendradarbiaujant su partneriais galime turėti įtaką tarptautiniu mastu.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: gegužės 31– birželio 6 d.
2021.06.07
img

Gegužės 31 – birželio 6 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių. 

null
Birutietės pradeda literatūros vakarų ciklą
2021.06.07
img

Šiandien įvyko pirmasis Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos literatūrinių vakarų ciklo susitikimas. Jame krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pristatė ir su dalyviais aptarė savo autorinę knygą „Aš esu Vanagas“.

null
JAV kariai aplankė Šv. Jono vaikų globos namų auklėtinius
2021.06.05
img

Lietuvoje dislokuoti JAV rotacinių sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai savaitgalį, birželio 5 d. lankėsi „Šv. Jono vaikai“ globos namuose Gojaus kaime (Vilniaus raj.).

null
Moterys Lietuvoje griauna mitus apie kibernetinį saugumą: „Naujų tikslų reikia siekti naudojant naujus metodus“
2021.06.04
img

„Greitai besivystantis technologijų sektorius kuria naujas galimybes ir saugumo iššūkius, tačiau kartu susiduriame ir su sustabarėjusiu požiūriu. Svarbu visiems parodyti, kad inovatyvus IT pasaulis yra atviras“, – sako „Women4Cyber“ padalinio Lietuvoje koordinatorė Inga Žukauskienė. Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės patarėja teigia, jog vis labiau vystantis technologijoms, darbuotojų gebėjimų užtikrinimas bus problema, todėl kibernetinio saugumo srityje negali būti prabangos darbuotojus rinktis tik iš specialistų vyrų, nepritraukiant moterų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media