Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Ministras pasveikino naują Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadą plk. Liną Kubilių

2021.06.30
image

Birželio 30 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabe įvyko vadų pasikeitimo ceremonija. Trejus metus Savanorių pajėgoms vadovavusį pulkininką Dainių Pašvenską pakeitė pulkininkas Linas Kubilius, kuris iki šiol ėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pavaduotojo pareigas. Plk. Dainius Pašvenskas tolesnę savo tarnybą tęs NATO operaciniame štabe.

 

Vadų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, KASP rinktinių vadai,  buvę KASP vadai,  Latvijos ir Estijos Savanorių pajėgų vadai, Lenkijos Teritorinės gynybos pajėgų atstovas, kiti svečiai, taip pat visų 6 Savanorių pajėgų rinktinių kariai su padalinių kovinėmis vėliavomis.

 

Kreipdamasis į susirinkusius ministras A. Anušauskas dėkojo buvusiam pajėgų vadui, o sveikindamas naująjį linkėjo ne tik išlaikyti savo ryžtą ir drąsą, kuri jį 1991 metais atvedė į savanorių gretas, bet ir perduoti šias savybes būsimiems jauniesiems kariams savanoriams: „Kadangi kariai savanoriai yra tampriai susiję su mūsų valstybės gyvenimo istoriniais įvykiais, o jų pajėgų ištakos siekia ne tik 1990-1991 metus, istorinės savanorių kartų gijos siekia ir karo po karo (1944 m.) laikus, norėčiau pareigas baigiančiam vykdyti plk. D. Pašvenskui įteikti pokario karo vado Adolfo RamanauskoVanago portretą. Tai žmogus, kuris savo gyvybės kaina įrodė ištikimybę Lietuvai“, – kalbėjo ministras.

 

Kariuomenės vadas savo kalboje pabrėžė, jog Savanorių pajėgose tarnauja žmonės, degantys patriotizmu, pilietiškumu, sugebantys suderinti civilinę veiklą su kariniu pasirengimu. Todėl ir vadai, vadovaujantys šioms pajėgoms, rinktinėms ar kuopoms turi būti ne tik puikiai pasirengę, bet ir apdovanoti besąlygiškos meilės Tėvynei savybe: „Plk. Pašvenskas dar prieš tapdamas Savanorių pajėgų vadu atsakingai ir nuosekliai rengėsi šiam savo karinės tarnybos etapui, numatė strategiją ir būdus kaip toliau turi vystytis pajėgos. Jo pasiryžimą, ryžtą ir užsidegimą stiprinti Savanorių pajėgas, rengiant jas valstybės gynybai, mačiau asmeniškai. Didžiuojuosi plk. D. Pašvensku ir galiu drąsiai pasakyti, kad tai, ką buvo suplanavęs šis karininkas įgyvendino. Džiaugiuosi kad jam pavyko“, – dėkodamas už tarnybą buvusiam vadui sakė gen. ltn. V. Rupšys.

 

Naujasis Krašto apsaugos Savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius savo tarnybos kelią pradėjo 1991 m. eiliniu kariu savanoriu, Savanoriškosios krašto apsaugos tarnyboje Kauno rink­tinės Ežerėlio būryje. Baigęs Lietuvos karo akademiją Linas Kubilius ėjo įvairias pareigas Sausumos (Lauko) pajėgų štabe, Jungtiniame štabe, Specialiųjų operacijų pajėgose. Karininkas gerai išmano Savanorių pajėgų specifiką, kadangi ėjo įvairias pareigas Krašto apsaugos savanorių pajėgose: vadovavo Didžiosios Kovos 8-ajai rinktinei, buvo KASP štabo viršininku.

 

Pulkininkas L. Kubilius yra dalyvavęs LIN­CON-6 misijoje Irake, Tarptautinėje misijoje Afganistane vadovavo PAG-16 pamainai, sudarytai iš karių savanorių. Karininkas yra baigęs Sausumos pajėgų vadų ir štabo ka­rininkų bei Jungtinius vadų ir štabo ka­rininkų kursus Baltijos gynybos koledže, taip pat daug kitų kvalifikacijos kėlimo kursų Lietuvoje ir užsienyje. Plk. L. Kubilius yra apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino medaliu, krašto apsaugos sistemos, kariuomenės ir pajėgų lygmens medaliais.

 

KASP informacija

gr. Michail Lysenko nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media