Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadui – padėka už nepertraukiamą JAV karių buvimą Lietuvoje

2021.06.30
image

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadu generolu Richardu D. Clarke’u.

 

Gen. R.D. Clarke’as į Lietuvą atvyko kartu su JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės Europoje vadu generolu majoru Davidu H. Taboru. Susitikimų metu aptartas Lietuvos ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas, saugumo situacija regione, dalyvavimas tarptautinėse operacijose.

 

A. Anušauskas ir gen. ltn. V. Rupšys padėkojo gen. R.D. Clarke‘ui už ilgametę partnerystę su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgomis, su kuriomis JAV glaudžiai bendradarbiauja nuo 2005 metų.

 

„Asmeniškai padėkojau generolui R.D. Clarke‘ui už paramą mūsų saugumui, paramą vystant Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgumus ir nepertraukiamą buvimą Lietuvoje nuo 2015 metų. JAV Specialiosios operacijų pajėgos buvo vienos pirmųjų, kurios atvyko į Lietuvą po Rusijos agresijos prieš Ukrainą“, – sakė ministras A. Anušauskas, pabrėžęs, kad JAV yra svarbiausia Lietuvos sąjungininkė užtikrinant regiono atgrasymą ir gynybą.

 

„Nuoširdžiai dėkoju JAV Specialiųjų operacijų pajėgoms už nuolatinį buvimą Lietuvoje ir nenutrūkstamą 15 metų bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgomis. Šios pajėgos vykdo kritinę rolę, ypatingai krizės pradžioje ir yra labai specifinės, todėl būtinas specialus ir įvairiapusis rengimas. Draugystė su JAV atstovais, keitimasis patirtimi, bendros pratybos ir užduotys padeda mūsų kariams išlaikyti ir stiprinti gebėjimus vykdyti specialiąsias operacijas tiek savarankiškai, tiek su sąjungininkais, veikiant Lietuvoje ir už jos ribų. Susitikimo metu kalbėjomės apie esamas ir galimas tarptautines operacijas, didelis dėmesys skirtas paramai Ukrainai“, – sakė gen. ltn. V. Rupšys.

 

„Ačiū ministrui A. Anušauskui ir gen. ltn. V. Rupšiui už priėmimą Vilniuje ir galimybę aptarti mūsų bendrus saugumo interesus. Mūsų santykiai su Lietuva yra neįkainojami. Lietuva – stipri JAV ir NATO sąjungininkė, o Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos yra vienos geriausių pasaulyje. Dėkojame Lietuvai už jos pasiryžimą kovoti su kylančiomis saugumo grėsmėmis – bendras mūsų Specialiųjų operacijų pajėgų darbas gerina gyvybiškai svarbią pajėgumų sąveiką, kuri prisideda prie bendrų pastangų užtikrinant saugumą Europoje“, – sakė gen. R.D. Clarke’as.

 

JAV stiprina regiono saugumą ne tik savo buvimu, bet ir parama Lietuvos karinės infrastruktūros vystymui, amerikiečiai taip pat prisideda prie kovinių pajėgumų stiprinimo. Tam, kad sąjungininkai galėtų nepertraukiamai būti Lietuvoje, Krašto apsaugos ministerija siekia ir toliau gerinti priimančios šalies paramą, sąlygas treniruotis.

 

 

Nuotr.: vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė/ Giedrė Maksimovicz-Alkema.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media