Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Birutės ulonų batalione vykdomi infrastruktūros darbai užtikrins geresnes karių tarnybos, karinės technikos saugojimo sąlygas

2021.06.03
image

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje baigta dalis Infrastruktūros valdymo agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos atliekamų darbų – čia iki galo rekonstruoti du pėstininkų kovos mašinoms „Vilkas“ skirti garažai. Batalione taip pat planuojama naujai pastatyti ir pėstininkų kovos mašinoms skirtas remonto dirbtuves, rekonstruoti kareivines, pastatyti šaudmenų sandėlį, kt.

 

„Rekonstrukcija Birutės ulonų batalione Alytuje yra kritiškai svarbi, nes didžioji dalis čia esančių pastatų statyti dar sovietmečiu ir yra nepatenkinamos būklės. Atliekamais darbais siekiame karių gerovės, sudarydami jiems kiek įmanoma geresnes gyvenimo ir treniravimosi sąlygas. Lietuvos kariuomenei įsigyjant vis naujos technikos ir ginkluotės, pasikeitė ir poreikiai. Pavyzdžiui, naujai rekonstruoti pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ garažai suteiks galimybę technikai stovėti ne po atviru dangumi, todėl ir jos tarnavimo laikas taps ilgesnis“, – teigia krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. Jis šiandien kartu su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu lankėsi batalione, kur apžiūrėjo čia atliktus ir toliau vykstančius infrastruktūros atnaujinimo darbus.

 

Rekonstruotuose garažuose išardytos senos ir iš naujo įrengtos naujos betoninės grindys, sumontuoti nauji garažo vartai, suremontuoti stogai ir fasadai aptaisyti skarda, taip pat sutvarkyti šalia esantys kiemai ir privažiavimo kelias, lauko inžinieriniai tinklai. Iki šiol garažuose buvo 28 vietos, suremontavus garažus, vietų skaičius padvigubėjo iki 56. Ten bus galima laikyti bet kurias Lietuvos kariuomenės turimas ratines transporto priemones. Bataliono valgykloje šiuo metu atliekama ventiliacijos sistemos kapitalinis remontas, o šalia statomas apie 500 m2 priestatas – maisto sandėlis, kuriame bus sudarytos sąlygos ir laikyti greitai gendančius maisto produktus.

 

„Džiaugiuosi, kad karinės infrastruktūros projektai tikrai sparčiai juda į priekį ir kad Krašto apsaugos ministerijos atstovai tam skiria didelį dėmesį. Karinės infrastruktūros vystymas yra tiesiogiai susijęs su valstybės ginkluotos gynybos lygiu. Kad ir kaip bežiūrėtume – galiausiai tai pasiekia svarbiausią kariuomenės dalį – karį. Batalione rekonstruoti valgyklos priestatas ir pėstininkų kovos mašinoms skirti garažai gerina profesinės karo tarnybos ir šauktinių karių tarnybos sąlygas“, – teigia Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

 

Taip pat Alytuje planuojama naujai pastatyti ir pėstininkų kovos mašinoms skirtas remonto dirbtuves, kareivines, sandėlį rekonstruoti į kareivines bei pastatyti šaudmenų sandėlį. Darbus planuojama baigti iki 2022 m. ketvirtojo ketvirčio , o bendra projektų vertė siekia apie 15 mln. eurų.

 

„Pabaigus rekonstrukciją ir atidarius kareivines, bus sudarytos tinkamos sąlygos padidinti tarnaujančių karių skaičių batalione“, – sako V. Semeška.

 

Birutės ulonų bataliono architektūra yra istorinė, originali – visi pastatai pasižymi geltonų plytų mūru ir tuo skiriai nuo kitų batalionų, todėl atliekamų darbų metu, nors pastatai iš vidaus ir yra modernizuojami, tačiau pastatų fasadai yra išsaugomi.

 

Birutės ulonų batalionas yra Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ – didžiausio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinio – dalis. Šis batalionas yra ir vienas iš brigados dalinių, kuris aprūpinamas pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“.

 

 

 

Nuotraukų autorius: vyr. eil. Eitvydas Matačinskas/Lietuvos kariuomenė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media