Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2021-05)

Viceministras Žilvinas Tomkus apdovanojo moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenė“ nugalėtojus
2021.05.14
img

Gegužės 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) surengtas  26-ojo respublikinio moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Laikydamiesi griežtų koronaviruso prevencijos reikalavimų ir rekomendacijų LKA stadione įrengtame palapinių miestelyje vyresniųjų klasių moksleiviai varžėsi dėl geriausio žinovo apie Lietuvos kariuomenę ir karo istoriją vardo.

 

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas vyksta oficialaus vizito į Lenkiją
2021.05.13
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas gegužės 13-14 d. su oficialiu vizitu lankysis Varšuvoje, kur dalyvaus Lietuvos – Lenkijos gynybos ministrų tarybos susitikime. Jo metu su Lenkijos krašto apsaugos ministru Mariuszu Błaszczaku (Mariusz Błaszczak) A. Anušauskas aptars dvišalio bendradarbiavimo, NATO ir ES darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją regione.

 

 

null
Lietuvos kariuomenė surengs parodomąjį žygį Lazdijuose ir Varėnoje
2021.05.13
img

Gegužės 15 d., minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Varėnoje ir Lazdijuose Lietuvos kariuomenė organizuoja Žygį per Pietų Lietuvą. Renginio metu pagrindinėmis šių miestų gatvėmis pravažiuos karinės technikos kolona, kurią sudarys beveik visas kariuomenės rūšis reprezentuojančios karinės mašinos. Netradicinis dienos paminėjimas organizuojamas reaguojant į šalyje besitęsiantį karantiną, dėl kurio atsisakoma įprastos kuriame nors Lietuvos mieste rengiamos šventės.

 

null
Bus pašventintas Antanui Kraujeliui-Siaubūnui skirtas paminklas
2021.05.13
img

Gegužės 14 d. Antakalnio kapinėse Vilniuje vyks paskutinio Aukštaitijos partizano, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus, kario savanorio Antano Kraujelio-Siaubūno antkapinio paminklo pašventinimo ceremonija.

null
Ministras A. Anušauskas: „Tikimės tolesnio Belgijos dalyvavimo stiprinant NATO gynybą ir atgrasymą regione“
2021.05.12
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas gegužės 12 d. Rukloje susitiko su Belgijos gynybos ministre Ludivine Dedonder, su kuria aptarė dvišalį Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimą stiprinant gynybos pajėgumus, NATO priešakinių pajėgų buvimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje svarbą, saugumo situaciją regione ir augančią Rusijos grėsmę.

 

 

null
Į Ruklą savo karių aplankyti atvyksta Belgijos gynybos ministrė ir kariuomenės vadas
2021.05.11
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys gegužės 12 d. Rukloje susitiks su Belgijos gynybos ministre Ludivine Dedonder ir Belgijos kariuomenės vadu admirolu Michel Hofman. Belgijos krašto apsaugos vadovybė atvyksta aplankyti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje dislokuotų savo karių. Vizito metu suplanuoti ministrų ir kariuomenės vadų dvišaliai susitikimai.

null
Krašto apsaugos ministerija kviečia minėti partizano Juozo Lukšos metus
2021.05.11
img

„Su Juozo Lukšos vardu siejama daugybė pačių įdomiausių istorijų, kurios pateko į Lietuvos partizanų istorijos aukso fondą: prasiveržimas pro geležinę uždangą, grįžimas į Lietuvą pačiu nepalankiausiu metu, legendomis ir įvairiausiais mitais apipinta jo veikla Lietuvoje paskutiniais metais iki žūties. Kalbėdami apie Juozą Lukšą kalbame apie visą lietuvių rezistenciją“, – kviesdamas pažinti šią išskirtinę asmenybę sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

null
Lietuva jungiasi prie europinės iniciatyvos „Women4Cyber“ ir ragins moteris aktyviau įsitraukti į kibernetinio saugumo sritį
2021.05.11
img

Gegužės 11 d. virtualaus susitikimo metu veiklą pradėjo ir pirmąją diskusiją apie moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį surengė „Women4Cyber“ Lietuvos skyrius.

 

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: gegužės 3-9 dienomis
2021.05.10
img

Gegužės 3 - 9 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

 

null
ES kibernetinio saugumo pajėgos: Lietuvos iniciatyva tobulina bendrą šalių atsaką į didelio masto krizes
2021.05.09
img

Gegužės 9-ąją minima Europos diena, kurios metu prisimenant Europos integracijos pradžią džiaugiamasi Senojo žemyno taika ir vienybe. Pastaraisiais metais europiniai gebėjimai saugumo ir gynybos srityje aktyviai didinami plėtojant nuolatinį struktūrizuotą bendradarbiavimą (PESCO) – Lietuva šiame bendradarbiavimo formate yra įsitraukusi į septynis projektus, o vienam ir vadovauja. „Tobuliname bendrą Europos Sąjungos atsaką į didelio masto kibernetinio saugumo incidentus ir krizes“, – sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, papasakojęs apie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto reikšmę ir svarbą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media