Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybai – 20 metų

2021.04.30
image

„Logistika, gal ir nematoma, bet gyvybiškai svarbi, tai tarsi plaučiai, užtikrinantys gyvybiškai svarbių funkcijų vykdymą. Nors Logistikos valdyba yra vienas jauniausių padalinių Lietuvos kariuomenėje, bet stiprus ir efektyviai veikiantis padalinys, užtikrinantis krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą ir paramą Lietuvoje bei už jos ribų – „nuo sandėlio iki kario“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, balandžio 30 d. sveikindamas į Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos 20-ųjų įkūrimo metinių minėjimą atvykusiuosius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje.

 

„Ypač svarbi ir reikšminga Logistikos valdybos parama Lietuvos kariuomenės operacijoms, vykstančioms už šalies ribų, sąjungininkų, NATO priskirtų vienetų logistinė parama“, – pabrėžė ministras.

 

Iškilmingame minėjimo renginyje taip pat dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponavičius, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, NATO pajėgų integravimo vieneto vadas pulkininkas Jacobas Sogardas Larsenas (Jacob Sogard Larsen), Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir vienetų vadai. Logistikos valdybos vienetai ir kovinių vėliavų grupės.

 

„Logistikos sritis Lietuvos kariuomenėje yra ypatingai svarbi. Be jos neįmanomas efektyvus mūšis, karinė operacija, o tuo labiau – ilgalaikė kova. Savo logistikos pajėgumais turėsime užtikrinti kovinių vienetų aprūpinimą mūšyje, deramą kovos sistemų priežiūrą, pajėgų išlaikymą ir priimančios šalies paramą. Naujos technikos ir ginkluotės remonto bei techninės priežiūros užtikrinimo organizavimas, tinkamas vienetų aprūpinimo ir išlaikymo planavimas ir įgyvendinimo kontrolė, karių sveikatos priežiūra išliks prioritetinėmis sritimis. Sveikinu ir dėkoju Logistikos valdybos ir jai pavaldžių vienetų kariams bei darbuotojams už tarnybą ir nepriekaištingai vykdomas pareigas," – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

 

Šia išskirtine proga Logistikos valdybos vienetų kariai dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu buvo skatinami Lietuvos kariuomenės vado bei Logistikos valdybos vado vardinėmis dovanomis.

 

„Visi Logistikos valdybos padaliniai visada pasiruošę įgyvendinti vieną iš pagrindinių ir svarbiausių savo funkcijų – suteikti logistinę paramą bendriems Lietuvos kariuomenės vienetų ir užsienio partnerių tikslams pasiekti. Esame tam, kad padėtume Lietuvos kariuomenės vienetams užtikrinti sklandžią jų veiklą. Mūsų parama bendriems tikslams pasiekti,“ – savo sveikinimo kalboje sakė Logistikos valdybos vadas plk. Ramūnas Baronas.

 

Ceremonijos metu grojo Sausumos pajėgų orkestras, renginį vainikavo arkivyskupo metropolito G. Grušo suteiktas palaiminimas kariams. Logistikos valdybos įsteigimo 20-mečio proga buvo atliktos trys pabūklo salves: už Lietuvos Respubliką, Lietuvos kariuomenę ir Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybą.

 

Lietuvos kariuomenėje Logistikos valdybos ištakos siekia 1918 metus. Jaunoje, tik pradėjusioje kurtis kariuomenėje, tiekimo funkcijas vykdžiusi įstaiga buvo vadinama įvairiais pavadinimais: Tiekimo skyrius, Ūkės skyrius, o nuo 1920 m. liepos 13 d. Tiekimo skyrius perorganizuotas į Tiekimų valdybą. Kariuomenės vadovybės 1940 m. įsakymu Kariuomenės tiekimo valdyba, Kariuomenės štabas ir neetatinis Krašto apsaugos ministerijos Vyr. likvidacinis štabas nuo 1940 m. spalio 28 d. buvo išformuoti.

 

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyba, turinti dar tarpukarį siekiančią istoriją, suformuota 2001 m. gegužės 1 d. ir šiandien yra vadinama viena jauniausių Lietuvos kariuomenės šeimos narių. Nuo 2018 m. Logistikos valdybą sudaro: Logistikos valdybos vadovybė, Judėjimo kontrolės centras, Karo kartografijos centras, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Depų tarnyba, Įgulų aptarnavimo tarnyba.

 

Prioritetinė Logistikos valdybos karinių vienetų sritis – Nacionalinio paramos elemento rengimas kiekvienai operacinių pajėgų rotacijai tiek Afganistane, tiek NATO Greitojo reagavimo pajėgų budėjime dalyvaujantiems vienetams.

 

Dvidešimtąjį savo gyvavimo laikotarpį skaičiuojanti Logistikos valdyba šiandien gali drąsiai didžiuotis tuo, kad ganėtinai sustiprėjo ir patobulėjo vykdydama savo pagrindinį tikslą – treniruoti, vystyti ir palaikyti logistinius pajėgumus, kurie užtikrintų krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą ir paramą. Bendra logistinė parama Lietuvos kariuomenės operacijoms, vykstančioms Lietuvoje ar už jos ribų, lauko paslaugų ar NATO paskirtų karinių vienetų pajėgumų plėtra, tiekimo grandinės užtikrinimas, tiekiant prekes ir paslaugas krašto apsaugos sistemos padaliniams – tai pagrindinės Logistikos valdybos užduotys, kurias profesionaliai ir atsakingai vykdo Logistikos valdybos padaliniai.

 

 Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media