Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2021-03)

Su sąjungininkais situaciją Afganistane aptaręs A. Anušauskas: „Sprendimai turi būti priimti solidariai“
2021.03.17
img

Kovo 17 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Vokietijos gynybos ministrės Annegret Kramp-Karrenbauer kvietimu dalyvavo nuotolinėje vaizdo konferencijoje, kurios metu su kolegomis gynybos ministrais aptarė padėtį Afganistane.

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas lankosi Ukrainoje
2021.03.17
img

Kovo 18-20 dienomis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, LR Prezidento Gitano Nausėdos delegacijos sudėtyje, su oficialiu vizitu lankosi Ukrainoje. 

 

A. Anušauskas dalyvaus renginiuose pagal LR Prezidento suplanuotą oficialią programą. Pagal atskirą programą krašto apsaugos ministras susitiks su Ukrainos gynybos ministru Andrijumi Taranu, Ukrainos kariuomenės vadu  generolu pulkininku Ruslanu Chomčaku. Susitikimuose planuojama aptarti saugumo situacija Ukrainoje bei Baltijos jūros regione, Lietuvos ir Ukrainos dvišalis gynybos bendradarbiavimas.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2021 m. kovo 8-14 d.
2021.03.15
img

Kovo 8-14 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nekilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

 

null
Krašto apsaugos ir aplinkos ministrai sutarė: poligonui steigti bus ieškoma ir kitų teritorijų
2021.03.15
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su aplinkos ministru Simonu Gentvilu sutarė dėl galimybių vietos naujam kariniam poligonui ieškoti visoje Lietuvos teritorijoje. Poligono alternatyvų paieškai Krašto apsaugos ministerija balandžio pabaigoje skelbs naujo Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos konkursą.

null
Ministras A. Anušauskas su JK ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
2021.03.12
img

Kovo 12 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi  Lietuvoje Brian Olley, aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, kibernetinio saugumo, dezinformacijos klausimus. „Jungtinės Karalystės vaidmuo Europos saugumui yra nepakeičiamas. Jūsų kontribucija į NATO priešakinių pajėgų batalioną ir NATO oro policiją yra mums labai svarbi. Jungtines ekspedicines pajėgas vertiname kaip stiprų atgrasymo ir gynybos įrankį“, – susitikime sakė ministras.

 

null
Aptartas Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje
2021.03.12
img

Kovo 12 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Turkijos ambasadoriumi Lietuvoje Gökhan Turan ir antruoju sekretoriumi Emre Aplay, aptarė šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, saugumo situaciją NATO rytiniame flange bei NATO gynybos planus. Taip pat susitikime diskutuota apie bendradarbiavimą su kaimynėmis šalimis, paramą Ukrainai, santykius su Rusija.

null
Švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines
2021.03.11
img

 

Kovo 11 d. krašto apsaugos sistemos vadovybė ir kariai kartu su visa Lietuva šventė šalies Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines, Lietuvos žmones su švente skrydžiu pasveikino ir NATO sąjungininkai Lietuvoje.

 

 

null
„Vytis širdyse tešvyti“ – Krašto apsaugos ministerija kviečia švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną su istoriniu Vyčiu
2021.03.11
img

„Džiaugiuosi, kad Krašto apsaugos ministerija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus, šiemet švenčiantis 100-metį, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga įteikia dovaną valstybei – herbas, žymėjęs mūsų Nepriklausomybės atkūrimą, iš Kauno vėl atvyksta į Vilnių“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. – „Linkiu, kad vienas svarbiausių valstybės atributų – Vytis – visiems tapęs vienybės, vilties ir Nepriklausomybės simboliu, ir toliau rodytų kelią į drąsios ir pilietiškos Lietuvos kūrimą.“


Visa legendinio Vyčio istorija 1990 m. Kovo 11-osios dienos dalyvių lūpomis pasakojama dok. filme „Vytis širdyse tešvyti“.

null
Akredituotas naujasis Sakartvelo gynybos atašė Lietuvai
2021.03.10
img

Kovo 10 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius pasveikino naująjį Sakartvelo gynybos atašė Lietuvai pulkininką Irakli Uchadze.  „Lietuva visuomet visokeriopai rėmė Sakartvelo siekius tapti NATO ir Europos Sąjungos nare. Per visus šiuos metus mes matėme nuolatines šalies pastangas įgyvendinti būtinas gynybos ir politines reformas ir pertvarkyti kariuomenę pagal NATO standartus, tikimės, kad Sakartvelas išliks šiame kelyje ir esam pasiruošę suteikti reikiamą paramą“, – akreditacijos ceremonijoje sakė viceministras M. Abukevičius.

 

null
Ministras su ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimą gynybos srityje
2021.03.10
img

Kovo 10 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Danijos ambasadoriumi Lietuvoje Hans Brask aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą gynybos srityje, tarptautines operacijas, kitus aktualius klausimus.  „Ypač vertiname Danijos indėlį į regioninį saugumą. Danija – viena iš aktyviausiai dalyvaujančių NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Ši misija mums strategiškai svarbi”, – sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas. Šiemet rudenį Danijos kariai jau aštuntą kartą atvyks į Šiaulius ir patruliuos virš rytinių NATO aljanso sienų.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media