Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius padėkojo Italijai už tęstinį indėlį Baltijos regiono saugumui

2021.03.29
image

 

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius padėkojo Italijai už tęstinį indėlį į regioninį saugumą ir pabrėžė, jog Aljansui privalu neprarasti budrumo, nes dabartinė situacija gali bet kada pasikeisti. Viceministras tai akcentavo šiandien susitikęs su Italijos gynybos viceministru Giorgio Mule ir Italijos karinių oro pajėgų vadu generolu leitenantu Gianni Candotti.

 

„Italijos indėlis į Baltijos regiono saugumą pastaraisiais metais yra labai matomas – ir tai ne tik dėl aktyvaus Italijos dalyvavimo NATO oro policijos misijoje, bet ir dėl indėlio į NATO priešakines pajėgas Latvijoje. Puikūs santykiai su sąjungininkais ir jų indėlis į regiono saugumą mums yra labai svarbūs“, – susitikime pabrėžė viceministras M. Abukevičius.

 

Italijos karinės oro pajėgos šiuo metu jau penktą kartą patruliuoja Baltijos šalių oro policijos misijoje. Italija vadovauja misijai iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose. Sustiprinimą iš Estijos oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje italams teikia Vokietijos karinės oro pajėgos.

 

Po vadovavimo Baltijos šalių oro policijos misijoje Italija ir toliau tęs budėjimą regione su oro policijos sustiprinimo kontingentais – iš viso italai misijoje dalyvaus keturias rotacijas iš eilės. Savo ruožtu Italijos viceministras G. Mule pranešė, kad Italijos kariai NATO oro policijos misijos sustiprinimo rotaciją regione nuo gegužės vykdys jau su penktos kartos naikintuvais F-35.

 

Be to, Italijos kariai tarnauja ir NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje.

 

Viceministras susitikimo su G. Mule ir gen. ltn. G. Candotti metu pabrėžė, kad Lietuva pati toliau stiprina savo kariuomenę, o į gynybos grėsmes ir kolektyvinę gynybą yra žiūrima labai atsakingai.

 

„Lietuvai labai reikalinga, kad NATO išliktų stipriu ir vieningu Aljansu, atsakančiu į kylančias grėsmes. Todėl mes dedame visas pastangas NATO stiprinimui ir didiname savo kariuomenės finansavimą“, – sakė viceministras M. Abukevičius.

 

Susitikimo su Italijos gynybos viceministru metu M. Abukevičius svečią patikino, kad Lietuva puikiai supranta grėsmes, kylančias ne tik iš Rytų, bet ir iš Pietų, todėl Lietuvos kariai ir toliau aktyviai dalyvaus tarptautinėse operacijose bei misijose Afrikos valstybėse.

 

Aptardamas bendradarbiavimą su G. Mule viceministras M. Abukevičius pasidžiaugė sėkmingu dvišaliu Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimu karinių oro pajėgų srityje, o taip pat – Italijos dalyvavimu Vilniuje veikiančiuose NATO pajėgų integravimo vienete ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centre.

 

Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 1999 m. pasirašytu tarpvyriausybiniu susitarimu.

 

KAM/G. Maksimovicz-Alkema nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media