Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Istorinis bendradarbiavimas: Lietuvos karinė žvalgyba pradeda bendradarbiauti su KTU mokslininkais

2021.03.26
image

Atsižvelgdami į mokslo ir informacinių technologijų svarbą Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD prie KAM) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) šią savaitę pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai pirmas toks susitarimas, kurį per trisdešimt savo veiklos metų pasirašė Lietuvos karinė žvalgyba.

 

„Mes gyvename informaciniame amžiuje, todėl technologijos ir žmogus yra neatsiejami. Dėl įvairių sričių specialistų darbo rinkoje varžosi ne tik privataus verslo sektorius, bet ir valstybinės įstaigos. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra viena iš tų institucijų, kurioms taip pat reikalingos informacinių technologijų ekspertų įžvalgos ir žinios. Tokių specialistų pagalba galime greičiau tobulėti ir pasiekti savo strateginius tikslus“, – teigia Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius.

 

Pasirašyta sutartimi bus plėtojamas karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimas, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje. Kartu planuojama rengti ir įgyvendinti naujus mokslinius tyrimus. Be to, KTU studentams atsivers praktikos ir įsidarbinimo galimybės krašto apsaugos sistemoje.

 

Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi institucija, vykdanti žvalgybą ir kontržvalgybą gynybos, karinėje-politinėje, karinėje-ekonominėje, karinėje-technologinėje ir karinėje-informacinėje srityse. Ši veikla apima ir krašto apsaugos sistemos institucijų veiklą užsienyje bei valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos apsaugą.

 

„Siekiame tapti profesionalia ir technologiškai pažangia institucija. Pagrindinis žvalgybos įstatyme esantis uždavinys numato stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą gynybos srityje, laiku nustatant kylančias grėsmes, jas užkardant ir šalinant bei informuojant nacionalinį saugumą užtikrinančias institucijas. Tai vienas iš pagrindinių strateginių mūsų tikslų“, – teigia plk. E. Paulavičius.

 

Karinės žvalgybos personalą sudarantys pareigūnai – profesinės karo tarnybos kariai ir civiliai. Dėl ypatingų reikalavimų tarnybai kandidatai į departamentą atrenkami itin kruopščiai, jiems keliami aukšti profesinių žinių bei įgūdžių reikalavimai.

 

„KTU gali pasiūlyti įvairių sričių specialistus, turinčius daug mums reikalingų žinių. Nuolat ieškome profesionalų, kurie atlieptų mūsų institucijos poreikius ir pagerintų strateginių tikslų siekimą“, – sako E. Paulavičius. Jis prideda, kad jokia organizacija negali gyvuoti be žmogaus, o technologijos yra neatsiejama šiandienos realybė.

 

KTU nuotraukoje – KTU rektorius profesorius Eugenijus Valatka ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media