Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Intensyviai rengiama Karo akademijos valdymo sistema padės užtikrinti veiklos kokybę

2021.03.25
image

Siekiant užtikrinti tinkamą veiklos kokybę, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje nuo 2019 m. kuriama nauja jos valdymo sistema. Šiai sistemai įdiegti sudaryta darbo grupė peržiūrėjo ir optimizavo akademijos veiklos valdymo procesus. Vadinamasis procesinis požiūris jai jau leido kompleksiškai įvertinti Karo akademijos, kaip Lietuvos krašto apsaugos sistemos institucijos, veiklą ir tikslus, išanalizuoti tarpusavyje susijusius veiksmus.

 

Siekis sukurti veiklos kokybę užtikrinančią valdymo sistemą, įvardytas 2018–2024 m. Lietuvos karo akademijos strategijoje, atitinka LR Vyriausybės nutarimo Nr. 495 „Dėl Viešojo sektoriaus įstaigų sistemos tobulinimo gairių ir Viešojo sektoriaus įstaigų sistemos tobulinimo gairių įgyvendinimo veiksmų plano patvirtinimo“ nuostatas.

 

Per metus buvo sukurta kokybės (efektyvių darbo rezultatų) užtikrinimo sistema ir apibrėžtos bendruomenės kompetencijos, kas leidžia tobulinti jau vykstančius veiklos procesus ir planuoti tolesnius veiksmus ir ateities gaires.

 

Taip pat per metus intensyvaus darbo buvo sukurtas informacinių srautų žemėlapis ir akademijos veiklos kokybės užtikrinimo sistema, leidžianti išmatuoti jos veiklos rezultatyvumą, analizuoti vadovybės nustatytus veiklos rezultatus. Pagrindinis jų – kariūnų pasitenkinimą studijomis liudijantis Rekomendacinis indeksas ir jo pokytis, rodantis kariūnų teigiamą studijų šioje aukštojo mokslo įstaigoje vertinimą.

 

Įgyvendinant šį projektą buvo organizuojami tiksliniai kvalifikacijos kėlimo kursai Karo akademijos bendruomenei veiklos procesų projektavimo ir analizavimo kompetencijoms įgyti.

 

Kursuose dalyvavo daugiau nei 60 darbuotojų. Jie mokėsi grafiškai pavaizduoti ir analizuoti veiklos procesus pagal Lean sistemos principus. Tai leido nuosekliai juos aprašyti ir parengti akademijos veiklos procesų pirmąją ir antrąją redakciją, taip pat jos valdymo sistemos aprašą (angl. Manual). Grafinis ir aprašomasis metodai pasirinkti kuriant šią veiklos procesų valdymo sistemą dėl to, kad Karo akademijos veikla būtų aiški visiems jos darbuotojams ir kariams.

 

Valdymo sistema sukonstruota taip, kad ją būtų galima taikyti pagal administracinio pavaldumo lygius. Jos dokumentaciją sudaro Aprašas (352 psl.) (angl. Manual) ir procesų dokumentai (angl. Precedures): makroschema, procesų aprašai ir schemos, veiklą reglamentuojančių norminių teisės dokumentų sąrašas (angl. External documents), veiklą detalizuojančios darbo instrukcijos (angl. Work instructions) ir standartinės formos (angl. Standardised form).

 

Sukūrus ir įgyvendinus procesais grįstą akademijos veiklos valdymo sistemą, galima bus pasiekti trečią procesų brandos lygį, kurio pagrindiniai rodikliai yra sėkmingas procesų valdymas, veiklos efektyvumo augimas, gebėjimas matuoti procesų rezultatyvumą ir užtikrinti besimokančios organizacijos veiklos principus.

 

Bendras Karo akademijos bendruomenės darbas parodė, kad ir labai sudėtingomis sąlygomis (pandemija, mokymai, naujas požiūris) ji yra pasiryžusi keistis – tobulinti savo veiklą ir priimti naujus iššūkius.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media