Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Ministras su ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą gynybos srityje

2021.01.12
image

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sausio 12 d. susitikęs su Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Ole Terje Horpestad, aptarė dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus.

 

Ministras padėkojo Norvegijai už pastangas prisidedant prie saugumo Baltijos šalyse stiprinimo. Norvegija nuo 2017 m. vidurio skiria savo karius Vokietijos vadovaujamai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Rukloje, dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse – siunčia savo karius ir naikintuvus į Šiaulius. „Tai yra NATO solidarumo ir vienybės pavyzdys“, – sakė ministras.

 

Ministras ir Norvegijos ambasadorius vieningai sutarė, kad saugumui užtikrinti tiek Lietuvai, tiek Norvegijai yra ypatingai svarbus transatlantinis ryšys, o Jungtinės Amerikos Valstijos yra vienos iš svarbiausių sąjungininkų.  Todėl Jungtinių Valstijų rotacinių pajėgų buvimas Lietuvoje ypač prisideda prie trasatlantinio ryšio palaikymo ir saugumo didinimo regione. 

 

Ministras ir ambasadorius, aptardami saugumo situaciją regione, pabrėžė, kad ji išlieka įtempta, tad krašto apsaugo ministras užtikrino Norvegijos ambasadorių, kad naujoji LR Vyriausybė ir toliau tęs pradėtus darbus ir toliau investuos į saugumą ir gynybą.

 

Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta įvairiose srityse – gynybos politikos planavimo, mokymų. Vyksta nuolatiniai ministrų, kariuomenių vadų, politikos direktorių ir kt. susitikimai daugiašaliuose formatuose: Šiaurės-Baltijos šalių (Nordic-Baltic), Šiaurės šalių, Jungtinės Karalystės Jungtinių ekspedicijų pajėgų (JEF), prisidedančiuose prie bendradarbiavimo saugumo srityje stiprinimo.

 

Norvegija teikia paramą Lietuvai stiprinant kariuomenę. Dvišalis karinis bendradarbiavimas su Norvegija suintensyvėjo Krašto apsaugos ministerijai pradėjus vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS (angl. Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) komponentų ir raketų įsigijimą iš Norvegijos. Praėjusių metų rudenį šios sistemos jau buvo perduotos Lietuvos kariuomenei. Taip pat Norvegija Lietuvai yra perdavusi trumpojo nuotolio oro gynybos sistemų RBS-70, kurias šiuo metu naudoja Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas. Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos yra įsigijusi laivų Karinėms jūrų pajėgoms, vykdyti kt. bendri projektai.

 

Nuotrauka: Giedrė Maksimovizc-Alkema/KAM

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media