Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Ministras A. Anušauskas padėkojo Italijos ambasadoriui už indėlį į Baltijos regiono saugumą

2021.01.27
image

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas  sausio 27 d. vykusiame susitikime su Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro padėkojo Italijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą, pasidžiaugė geru dvišaliu kariniu bendradarbiavimu ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas sėkmingai plėtosis toliau.

 

Italijos ambasadorius taip pat pasidžiaugė geru dvišaliu bendradarbiavimu, pritarė, kad yra daug galimybių jį plėtoti. D. Ungaro pažymėjo, kad Italijos karinių oro pajėgų kariai Lietuvoje sukuria palankias sąlygas plėtoti bendradarbiavimą karinių oro pajėgų srityje. Šiuo metu Italija jau antrą rotaciją iš eilės yra dislokavusi savo karius ir naikintuvus Karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose.

 

Ministras su ambasadoriumi aptarė ir saugumo situaciją regione, sutarė, kad tvirtas transatlantinis ryšys yra NATO pagrindas ir nepakeičiamas Europos saugumo ir stabilumo garantas. Savo ruožtu ministras atkreipė dėmesį, kad Lietuvos gynybos stiprinimas ir finansavimo didinimas yra naujos LR vyriausybės prioritetas.

 

Aptariant  dalyvavimą tarptautinėse operacijose, ministras sakė, kad Lietuva gerai supranta grėsmes pietuose, todėl didina savo karių indėlį į JT, NATO, ES tarptautines operacijas ir misijas. 

 

Ministras A. Anušauskas su ambasadoriui D. Ungaro kalbėjo ir apie pagrindinius prioritetus Europos Sąjungos gynybos darbotvarkėje - kibernetinę gynybą ir karinį mobilumą.

 

Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis. Vienas didžiausių Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo gynybos srityje pavyzdžių  - trijų taktinių transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimas iš Italijos įmonės. Italijos kariuomenė iki šiol bendradarbiauja su lėktuvų įgulomis ir aptarnaujančiu personalu, tobulina jų įgūdžius ir kvalifikaciją, padeda Lietuvos kariuomenei rengiant naikintuvų valdymo karininkus.

 

Italų karininkai tarnauja Vilniuje veikiančiuose NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre ir NATO pajėgų integravimo vienete.

 

Nuotraukos:  G. Maksimovicz-Alkema /KAM 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media