Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „JAV pajėgų buvimas regione išlieka vienu svarbiausių atgrasymo veiksnių“

2021.01.04
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti dar vieną JAV sausumos karių rotaciją Lietuvoje. JAV pajėgų buvimas regione išlieka vienu svarbiausių atgrasymo veiksnių. Noriu pabrėžti, kad ir toliau dėsime visas pastangas, kad šios rotacijos tęstųsi, o mūsų bendradarbiavimas su JAV stiprėtų dar labiau“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Jis šiandien kartu su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu (Robert Gilchrist) dalyvavo naujosios Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų rotacijos Vėliavos iškėlimo ceremonijoje, kuri vyko Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje.

 

„Aš didžiuojuosi galėdamas prisijungti prie ministro A. Anušausko šioje Vėliavos iškėlimo ceremonijoje. Lietuva yra svarbi JAV sąjungininkė. Mūsų kariai negalėtų čia būti be išskirtinės Lietuvos, kaip priimančios šalies paramos“, – sakė JAV ambasadorius Lietuvoje R. Gilchristas. Jis pabrėžė, kad rotacinės JAV pajėgos Lietuvoje yra dar vienas JAV įsipareigojimų tvirtumo NATO, Europos ir Baltijos šalių saugumui įrodymas.

 

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje, kuri žymi oficialią naujosios JAV karių rotacijos Lietuvoje pradžią, taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras.

 

Po ceremonijos ministras A. Anušauskas, susitikęs su ambasadoriumi R. Gilchrist aptarė aktualius šalių bendradarbiavimo klausimus. Ministras padėkojo už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą su JAV ir pabrėžė JAV paramos vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus svarbą bei patikino, kad bendradarbiavimas su JAV išliks vienu svarbiausių naujos Vyriausybės prioritetų.

 

JAV Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai su sunkiąja technika į Lietuvą atvyko gruodžio viduryje. Naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos. JAV kariams vadovauja pulkininkas leitenantas Stevenas Jackowski (Steven Jackowski).

 

Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Fort Hoode, Teksaso valstijoje, atvykę JAV kariai atsigabeno savo karinę techniką ir ginkluotę: tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, kt. Jie jau pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos kariuomenės, Rukloje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais.

 

Lietuvoje JAV kariai laikosi visų reikalavimų, padedančių mažinti Covid-19 plitimą. Pasak plk. ltn. S. Jackowskio, karių ir bendruomenių, į kurias jie atvyksta, apsauga – yra svarbiausias prioritetas.

 

Lietuvoje amerikiečių kariai treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlantic Resolve“ („Atlanto ryžtas“) rytinėje Aljanso pusėje dalis. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

 

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

 

JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, daug investuoja ir į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įgyvendinti įvairūs projektai – įrengtos šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra. Lietuva savo ruožtu taip pat plečia kariuomenės poligonus, gerina jų infrastruktūrą, siekdama sudaryti kariams kuo geresnes sąlygas treniruotis ir gerinti sąveiką. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., praėjusių metų pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą. Būtent JAV karių rotacinio bataliono kariai buvo pirmieji, išbandę šią atšaką savo karinei technikai pergabenti.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media