Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išvyko nauja Lietuvos karių pamaina

2021.01.23
image

Prisidėdami rengiant Ukrainos kariuomenę, Lietuvos kariai tęsia dalyvavimą nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje. Šiandien ( sausio 23 d.) vykdyti operacijos užduočių į Ukrainą išvyko jau penktoji instruktorių grupė, suformuota iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), Mokymo doktrinų valdybos štabo, Karinių oro pajėgų aviacijos bazės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių. Grupei vadovaus KASP štabo karininkas majoras Rytis Raudonis.

 

Lietuva savarankiškai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kviečia Ukrainos karius mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

 

Intensyviau remti Ukrainą kariniais instruktoriais, mokymosi galimybėmis, strateginiais patarimais ir kitomis karinėmis priemonėmis Lietuva pradėjo po 2014 m. įvykdytos Rusijos agresijos prieš šią šalį.

 

 

Apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2021 metais

 

2021 metais Lietuvos kariai tęs dalyvavimą ir kitose tarptautinėse operacijose. Planuojama, kad 2021 m. NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir JAV vadovaujamų koalicijų tarptautinėse operacijose dalyvaus apie 170 Lietuvos karių.

 

Šiais metais labiausiai didės Lietuvos kariuomenės indėlis NATO karinėje mokymo operacijoje Irake (angl. NATO Mission Iraq), kurioje šiuo metu tarnauja trys kariai. Metų pabaigoje Lietuvos indėlis šioje NATO operacijoje turėtų padidėti maždaug iki 40 karių. Lietuva numato dalyvauti ir kitose NATO vadovaujamose operacijose - Afganistane „Tvirta parama“ ir Kosove (angl. KFOR).

 

Jau vasario mėnesį didės Lietuvos indėlis ir į Europos Sąjungos vadovaujamas tarptautines jūrines operacijas - EUNAVFOR MED IRINI užduotis padės įgyvendinti Lietuvos kariuomenės laivų apžiūros grupė, o kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ – autonominė laivo apsaugos grupė. Lietuvos kariai ir toliau dalyvaus ES karinėje mokymo operacijoje Centrinės Afrikos Respublikoje (angl. EUTM RCA), kuri šaliai padeda vykdyti gynybos sektoriaus reformas ir prisideda prie šios šalies karinių pajėgų rengimo. Taip pat bus tęsiamas dalyvavimas ES karinėje mokymo misijoje Malyje (angl. EUTM Mali), kuri prisideda ne tik rengiant Malio ginkluotąsias pajėgas, tačiau ir teikia specialiąją paramą mokymo srityje Sahelio jungtinėms pajėgoms.

 

Malyje Lietuva toliau dalyvaus ir Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje MINUSMA, kuria siekiama apsaugoti civilius gyventojus ir padėti atkurti vyriausybės valdžią šiaurinėje Malio dalyje.

 

Numatoma, kad 2021 metais Lietuva prisidės prie tarptautinės jūrinio saugumo užtikrinimo operacijos (angl. International Maritime Security Construct) Hormūzo sąsiauryje – skirs štabo karininkus į operacijos vadavietę Bahreine.

 

 

Nuotrauka: Michail Lysenko / KASP 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media