Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos 2020 metų veiklos ataskaita

2021.01.21
image

Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos veiklos tikslas – kontroliuoti Lietuvos kariuomenės ir kitų krašto apsaugos sistemos institucijų pasirengimą valstybės gynybai, nagrinėti skundus dėl karių teisių pažeidimų. Tuo tikslu praėjusiais metais Generalinės inspekcijos inspektoriai inspektavo Lietuvos kariuomenės vienetus, atliko tarnybinius patikrinimus, nagrinėjo karių skundus, rengė susitikimus Lietuvos kariuomenės padaliniuose karo tarnybos klausimais.

 

Patikrinti 9 Lietuvos kariuomenės vienetai

 

Per 2020 m. Generalinės inspekcijos inspektoriai inspektavo 6 Lietuvos kariuomenės vienetus ir jų metu įvertino šių vienetų pasirengimą vykdyti nustatytas užduotis bei funkcijas. Taip pat vykdė 3 karinių vienetų pratybų ir budrumo lygių patikrinimus ir jų metų įvertino karinio rengimo kokybę ir pasirengimą veikti paskelbus aukštesnį budrumo lygį.

 

Atlikti tarnybiniai patikrinimai ir išnagrinėti karių skundai

 

Generalinė inspekcija per 2020 m. atliko 7 tarnybinius patikrinimus dėl galimai padarytų profesinės karo tarnybos karių drausmės pažeidimų pagal Lietuvos kariuomenės drausmės statutą.

 

Kariai Generalinei inspekcijai per šiuos metus pateikė 64 skundus ir prašymus dėl paskirtų drausminių nuobaudų, profesinės karo tarnybos sutarties nepratęsimo, perkėlimo į kitą tarnybos vietą, karių tarnybos vertinimo ir kt.

 

Kontroliuodama, kaip krašto apsaugos sistemoje laikomasi drausmės pažeidimų tyrimų ir nuobaudų skyrimo tvarkos, Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija papildomai atliko 207 krašto apsaugos sistemos padaliniuose organizuotų tarnybinių patikrinimų vertinimą.

 

Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos administruojamu vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu, kuriuo Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme nustatyta tvarka yra sudaryta galimybė pranešėjams pateikti informaciją siekiant apsaugoti viešąjį interesą, 2020 m. pranešimų nebuvo gauta. Tačiau per 2020 m. Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos elektroniniu paštu buvo gauti ir išnagrinėti 163 pranešimai ir paklausimai, kuriais siekta apginti išskirtinai asmeninius interesus arba pranešti apie karių galimai padarytus drausmės pažeidimus. Daugiausia pranešimų 2020 m. buvo gauta dėl taikomų priemonių karantino laikotarpiu. Kituose pranešimuose buvo minimos aplinkybės, susijusios su nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių sveikatos priežiūros paslaugų kokybe, profesinės karo tarnybos karių elgesiu ne tarnybos metu ir kt.

 

Vykdydami Lietuvos karių teisių pažeidimų prevenciją, Generalinės inspekcijos atstovai rengė susitikimus ir paskaitas Lietuvos kariuomenės daliniuose.

 

Atlikdama nustatytą funkciją, susijusią su orlaivių incidentų ir avarijų tyrimu, Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija 2020 m. organizavo vieno aviacinio incidento tyrimą.

 

Atlikta korupcijos prevencijos krašto apsaugos sistemoje veikla

 

2020 m. buvo atliekama Krašto apsaugos sistemos 2017–2021 metų antikorupcinės programos įgyvendinimo priemonių plane numatytų priemonių įgyvendinimo kontrolė, apibendrinti rezultatai, teiktos pažymos krašto apsaugos ministrui apie šių priemonių įgyvendinimą, parengtas metinis pranešimas, visos krašto apsaugos sistemos institucijos ir jų padaliniai atliko korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą. Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, krašto apsaugos sistemos institucijose ir jų padaliniuose nuotoliniu būdu buvo organizuotos paskaitos ir seminarai antikorupcinėmis temomis. Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainės skiltyje „Korupcijos prevencija“ skelbiama informacija apie krašto apsaugos sistemos darbuotojų antikorupcinį švietimą, korupcinių teisės pažeidimų tyrimą, kovos su korupcija programos ir jos įgyvendinimo priemonių plane numatytų priemonių įgyvendinimą, taip pat skelbiami krašto apsaugos sistemos vadovybės pasisakymai korupcijos prevencijos klausimais.

 

Generalinės inspekcijos prioritetinės veiklos kryptys 2021 metais


Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija, įgyvendindama jai nustatytus uždavinius, 2021 m. planuoja parengti naują Krašto apsaugos sistemos 2022–2026 metų antikorupcinę programą ir jos įgyvendinimo priemonių planą, atlikti ne mažiau kaip 8 Lietuvos kariuomenės padalinių kompleksinius inspektavimus ir 4 karinių vienetų pratybų ir budrumo lygio patikrinimus.

 

Į Generalinę inspekciją gali kreiptis kiekvienas asmuo, turintis informacijos apie karių, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, daromus ar ketinamus daryti teisės pažeidimus.

Informaciją apie pažeidimus galima pranešti elektroniniu paštu: [email protected]

 

Šiuo metu Generalinei inspekcijai vadovauja brigados generolas Vilmantas Tamošaitis. Krašto apsaugos generalinis inspektorius kontroliuoja kariuomenės vienetų kovinį parengimą bei kovinę kariuomenės vienetų parengtį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento ir Lietuvos šaulių sąjungos pasirengimą bendriems su kariuomene gynybos veiksmams. Generalinį inspektorių į pareigas skiria krašto apsaugos ministras.

 

 

 

KAM archyvo nuotrauka (I. Budzeikaitė) 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media