Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Viceministras V. Semeška su JAV atstovais aptarė Lietuvos ir JAV bendrų infrastruktūros projektų Lietuvoje įgyvendinimą

2021.02.25
image

Vasario 25 d. krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, susitikęs su JAV ambasados gynybos bendradarbiavimo skyriaus atstovais, aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą įgyvendinant bendrus infrastruktūros projektus, kurie prisideda ne tik prie Lietuvos karių, bet ir JAV ir kitų sąjungininkų Lietuvoje treniruočių, gyvenimo sąlygų gerinimo.

 

„Bendradarbiavimas su JAV gynybos ir saugumo srityje yra vienas iš svarbiausių Vyriausybės prioritetų. JAV parama reikšmingai prisideda prie Baltijos regiono, o taip pat ir Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimo. Esame dėkingi JAV ambasadai už visą teikiamą paramą ir džiaugiamės, kad mūsų bendradarbiavimas tik stiprėja. Puikus to pavyzdys yra jau trečią kartą Lietuvoje dislokuotas JAV batalionas. Didiname mūsų JAV ir Lietuvos kariuomenių sąveikumą su JAV parama įsigydami JAV įrangos – šarvuotuosius visureigius, sraigtasparnius. Sieksime tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo su JAV“, – sakė krašto apsaugos viceministras V. Semeška.

 

Pastariausiais metais ypač stiprėja bendradarbiavimas su NATO sąjungininkais, daugėja bendrų pratybų, todėl siekdama užtikrinti atgrasymą ir sąlygas tiek mūsų, tiek sąjungininkų kariams, Lietuva plečia poligonus, gerina infrastruktūrą. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – nuo praėjusių metų pavasario eksploatuojama šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą. JAV taip pat yra investavusios į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių, pėstininkų kovos mašinų šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra.

 

Lietuva ir JAV vysto ir bendrus projektus ginkluotės sistemų įsigijimų srityje. Pvz. jau daugelį metų iš JAV įsigyjamos prieštankinių raketų sistemos „Javelin“, su Jungtinių Valstijų vyriausybe pasirašytos sutartys dėl 4 sraigtasparnių „ Black Hawk“, 200 amerikietiškų šarvuotųjų visureigių JLTV įsigijimo.

 

 

2020 m. pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės nuomonės apklausos duomenis, Lietuvos gyventojai pirmoje vietoje JAV nurodo kaip svarbiausią strateginę partnerę gynybos srityje.

 

Nuotraukos:  G. Maksimovicz-Alkema 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media