Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2021-02)

Minimos Lietuvos valstybės atkūrimo 103-osios ir Lietuvos partizanų Nepriklausomybės Deklaracijos paskelbimo 72-osios metinės
2021.02.14
img

Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai kartu su visa Lietuva minės Lietuvos valstybės atkūrimo 103-iąsias bei Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos paskelbimo 72-ąsias metines. Tuomet buvo paskelbta lietuvių tautos valia atkurti nepriklausomą demokratinę valstybę ir šiam tikslui pasiekti dedamos didžiulės pastangos.

null
Šimtmetį minintis Vytauto Didžiojo karo muziejus ypatingą dėmesį skiria militarinės istorijos paveldo išsaugojimui
2021.02.13
img

Vytauto Didžiojo Karo muziejus puoselėja dabarties ir ateities visuomenės patriotiškumą bei pilietiškumą ir didelį dėmesį skiria militarinės istorijos paveldo išsaugojimui. „Per visą savo gyvavimo istoriją Vytauto Didžiojo karo muziejus ne tik prisidėjo prie Lietuvos kariuomenės atkūrimo, bet, išgyvenęs visus okupacijų metus, sugebėjo tapti vėl stipriu patriotiškumo simboliu ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

null
Ministras A. Anušauskas: „Lietuvos bendradarbiavimas su Čekija gynybos srityje visuomet buvo labai glaudus“
2021.02.12
img

Vasario 12 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, susitikęs su Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje, aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą bei pasikeitė nuomonėmis apie saugumo situaciją regione, aptarė aktualius NATO ir ES darbotvarkės klausimus.

 

 

null
Rukloje vyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija
2021.02.10
img

Vasario 10 d. Rukloje surengta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija. Vadovavimą batalionui perėmė pulkininkas leitenantas Sebastianas Hebischas iš Vokietijos kariuomenės 93-ojo tankų bataliono. Šis aukštos parengties daugianacionalinis Aljanso kovinis pajėgumas Lietuvoje dislokuotas prieš ketverius metus kaip bendras ir reikšmingas NATO sąjungininkų indėlis į Baltijos regiono saugumo sustiprinimą.

null
Kaip susikurti slaptažodį, kuriam atspėti prireiks beveik 900 tūkstančių metų?
2021.02.09
img

Slaptažodžiais apsaugojama prieiga prie kompiuterių, informacinių sistemų, elektroninio pašto ir socialinių paskyrų. Jeigu naudojamas kriptografine prasme silpnas slaptažodis, o tai, deja, gana dažnas reiškinys, ar slaptažodis yra prarandamas, piktavaliai gali įgyti prieigą prie paskyrų ar įrenginiuose esančių svarbių duomenų, juos gali pasisavinti ar sugadinti.

null
NATO priešakinių pajėgų batalionas Rukloje - jau ketverius metus
2021.02.08
img

NATO batalionas Lietuvoje  4-eri metai 

 

Vasario 10 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės devintosios rotacijos bei vadovybės pasikeitimo ceremonija. Šio bataliono dislokavimas Lietuvoje 2017 m. pradžioje - tai NATO sąjungininkų bendras sutarimas stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione. Ceremonija bus pažymėtos ir ketvirtosios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje dislokavimo metinės.  Joje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė.

null
Krašto apsaugos sistema skatina saugesnį visuomenės naudojimąsi internetu ir mini tarptautinę „Saugesnio interneto dieną“
2021.02.08
img

Siekdama plačiąją visuomenę ir ypač vaikus bei jaunimą paskatinti saugiai elgtis internete Krašto apsaugos ministerija prisideda prie tarptautinės iniciatyvos „Saugesnio interneto dienos“ (Safer internet day), kuri šiemet minima vasario 9 dieną. Įvairius renginius minint šią savaitę organizuoja ir Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2021 m. vasario 1-7 d.
2021.02.08
img

Vasario 1-7 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
A. Anušauskas: „Lietuva toliau skatins glaudų Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos politikos srityje“
2021.02.08
img

Vasario 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nuotolinio susitikimo metu su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriksu (Artis Pabriks) ir Estijos kolega Kale Lanetu (Kalle Laanet) rotacijos būdu iš Latvijos perėmė pirmininkavimą Baltijos šalių saugumo ir gynybos bendradarbiavimui 2021 metais ir pristatė Lietuvos prioritetus saugumo ir gynybos bendradarbiavimo srityje.

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas su Izraelio ambasadoriumi aptarė dvišalius santykius gynybos srityje
2021.02.05
img

Vasario 5 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Izrealio ambasadoriumi Lietuvoje Yossef Levy. Susitikimo metu buvo aptartas šalių bendradarbiavimas ir apsikeista nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją. Ministras A. Anušauskas akcentavo, kad užmegzti santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio gynybos institucijų yra svarbūs ir turi potencialą toliau stiprėti.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media