Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2021-02)

Toliau modernizuojamas ir atnaujinamas Lietuvos kariuomenės sunkvežimių parkas
2021.02.18
img

Vaizdo medžiaga iš sunkvežimių perdavimo ceremonijos 

 

Toliau modernizuojant ir atnaujinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus Lietuvos kariuomenei perduoti 15 Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ specialiosios paskirties AROCS sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti su komplektuojamomis dalimis. „Karinės technikos įsigijimas ir atnaujinamas atgrasymo tikslais yra neatsiejama valstybės saugumo dalis“, - sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška

 

null
Aptartas Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje
2021.02.18
img

Vasario 18 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Suomijos Respublikos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen ir aptarė dvišalio bei daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

null
Gynybos ministrai aptarė NATO operacijas Irake ir Afganistane
2021.02.18
img

Vasario 18 d. NATO gynybos ministrai susitikime, kuriame dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, aptarė NATO mokymo operaciją Irake, sutarė toliau labai atidžiai stebėti ir vertinti situaciją Afganistane.

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas NATO gynybos ministrų susitikime akcentuoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus
2021.02.17
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vasario 17-18 dienomis nuotoliniu būdu dalyvauja NATO gynybos ministrų susitikime, skirtame aktualiausiems Aljanso klausimams aptarti. 

Kreipdamasis į NATO gynybos ministrus, A. Anušauskas akcentavo NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo svarbą. „Rusija išlieka saugumo grėsme ir Baltijos regione. Turime tęsti Aljanso kolektyvinės gynybos stiprinimą, todėl šiame kontekste ir toliau turi būti tęsiami kolektyvinės gynybos įsipareigojimai per NATO gynybos planus, NATO pajėgumų vystymą ir jų parengties gerinimą“, – sakė ministras.

 

 

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Lietuvos valstybės atkūrimo diena – tai šalies valstybingumo, diplomatijos, pilietinės visuomenės kūrybos šaltinis“
2021.02.16
img

Vaizdo medžiaga

 

„Lietuvos valstybės atkūrimo diena – tai šalies valstybingumo, diplomatijos, pilietinės visuomenės kūrybos šaltinis. Valstybė – tai dinamiška, nuolat auganti vienovė, kurios pagrindą sudaro mūsų piliečiai. Žmonės, pasiruošę ne tik kurti, bet ir ginti savo šalį, savo laisvę, norą gyventi demokratijos vertybių pagrindu. Nepriklausomybės pradžia nuo pat 1918 vasario 16 d. – tai tęsiami darbai mūsų valstybingumui“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kartu su visais Lietuvos žmonėmis minintis Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir padėjęs gėlių prie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo, Lietuvos valstybės vadovo kovojusio su okupacija, Jono Žemaičio-Vytauto paminklo.

null
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras tiria galimą kibernetinį incidentą, yra pasirengęs teikti pagalbą aiškinantis „CityBee” klientų duomenų nutekinimo aplinkybes
2021.02.16
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos bendradarbiauja su Lietuvos policija ir Valstybine duomenų apsaugos inspekcija tiriant galimą kibernetinį incidentą dėl neteisėto priėjimo prie „CityBee“ klientų paskyrų ir yra pasirengęs prisidėti aiškinantis incidento aplinkybes, kai bus suteikta papildomos techninės informacijos iš „CityBee“. NKSC suteiks visokeriopą pagalbą tiriant atvejį ir ragina asmenis, kurių slaptažodžiai nutekėjo atskleidus „CityBee“ klientų duomenis, juos kuo skubiau pasikeisti.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2021 m. vasario 8 -14 d.
2021.02.15
img

Vasario 8 - 14 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

 

 

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos deklaracija – žymėjo nenutrūkstamą valstybės tęstinumą“
2021.02.15
img

„Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos deklaracija – išskirtinės istorinės ir politinės svarbos dokumentas, žymėjęs nenutrūkstamą valstybės tęstinumą. Deklaracijos signatarai pasisakė už Lietuvą kaip demokratinę respubliką. O išdėstyti nepriklausomybės ir žmogaus teisių bei socialinio teisingumo principai, vėliau įtvirtinti ir išplėtoti nepriklausomos demokratinės Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, rėmėsi anuomet visiškai nauju, tačiau iki šių dienų aktualiu, žmogaus teisių ir laisvių principus įtvirtinančiu tarptautiniu susitarimu – Visuotine žmogaus teisių deklaracija“, – sakė kašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimo išvakarėse minint Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos Nepriklausomybės Deklaracijos paskelbimo 72-ąsias metines Lietuvos partizanų memoriale Minaičių kaime (Radviliškio r.).

null
Aptartas Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse
2021.02.15
img

Vasario 15 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Švedijos Karalystės ambasadore Lietuvoje Inger Buxton ir aptarė aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat Europos Sąjungos bei NATO formatų klausimus.

 

„Lietuvos ir Švedijos santykiai – puikus bendradarbiavimo pavyzdys: abi šalys turi itin produktyvų bendradarbiavimą įsigijimų srityje“, – susitikime sakė ministras A. Anušauskas.

 

 

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime
2021.02.15
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vasario 17- 18 dienomis nuotoliniu būdu dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime, kuris bus skirtas Aljanso aktualijoms aptarti. Tarp jų - NATO tarptautinės operacijos Afganistane ir Irake, NATO sąjungininkų finansinės naštos pasidalijimo svarbos, atgrasymo ir gynybos stiprinimo klausimai. Ministrai taip pat kalbėsis apie NATO 2030 metų iniciatyvą, aptars pasiūlymus, kaip stiprinti Aljansą ateities iššūkiams. Susitikime dalyvaus ir NATO partnerių Švedijos ir Suomijos gynybos ministrai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media