Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Jungtinė Karalystė yra ir bus išskirtinė Lietuvos ir viso mūsų regiono sąjungininkė“

2021.02.25
image

Vasario 25 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo LR Seimo Užsienio reikalų komiteto organizuotoje apskrito stalo diskusijoje „Brexit“: iššūkiai ir galimybės Lietuvai“. Diskusijoje ministras pasisakė apie tolesnį bendradarbiavimą su Jungtine Karalyste (JK) saugumo ir gynybos srityje.

 

„Jungtinė Karalystė yra ir bus išskirtinė Lietuvos ir viso mūsų regiono sąjungininkė bei partnerė. „Brexitas“ šios nuostatos nepakeitė, – diskusijoje pabrėžė ministras A. Anušauskas.

 

Ministras akcentavo, kad dvišalis bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste abipusių pastangų dėka toliau intensyviai plėtojamas ir susitirpina Baltijos regiono saugumą. „Ypatingai vertiname Jungtinės Karalystės Vyriausybės tvirtą sprendimą reikšmingai prisidėti prie Baltijos jūros regiono saugumo – šalies indėlis į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, NATO priešakines pajėgas Estijoje ir Lenkijoje – puikus to pavyzdys“, – sakė A. Anušauskas.

 

Diskusijoje taip pat aptartos dvišalių Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykių perspektyvos, verslo ryšių galimybės inovacijų plėtrai ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių padėtis. Renginyje dalyvavo politikai, ambasadoriai, politologai, apžvalgininkai, akademinės bendruomenės, verslo, nevyriausybinių organizacijų, valstybinių institucijų bei žiniasklaidos atstovai.

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje

 

Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos strateginių partnerių saugumo ir gynybos srityse. Lietuva ir JK glaudžiai bendradarbiauja tiek dvišaliuose, tiek daugiašaliuose – NATO, Šiaurės šalių – formatuose. Vienas tokių – JK vadovaujamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos (angl. Joint Expeditionary Force, JEF). Šias pajėgas sudaro 9 Europos valstybės. Jos gali dislokuoti daugiau nei 10 tūks. karių. Pajėgos prisideda prie Lietuvos ir viso regiono saugumo didinimo bei Europos karinių pajėgumų stiprinimo.

 

JK reikšmingai padėjo vystant Lietuvos karinio mokymo sistemą, Lietuvos kariai studijuoja įvairiose JK švietimo įstaigose (pvz., Royal Military Academy Sandhurst, Joint Services Command and Staff College, Cranfield University, London King’s College).

 

Lietuvos ir britų kariai dalyvauja tose pačiose tarptautinėse misijose ir operacijose – NATO operacijoje Afganistane, NATO mokymo misijoje Irake, taip pat kartu dalyvauja tarptautinėse pratybose užsienyje, Lietuvos kariai vyksta į pratybas į Jungtinę Karalystę, o britų kariai – į Lietuvą.

 

Prisidedant prie saugumo užtikrinimo Baltijos šalių regione, Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų kontingentas jau šešis kartus yra dalyvavęs NATO oro policijos misijoje. JK vadovauja tarptautinei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Estijoje, skiria karių ir JAV vadovaujamai priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

 

Nuotrauka LRS

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media